اطلاعات تماس
  • 01267*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 140008205519017558

آیا دیسک کمر درمان قطعی دارد؟

کد: 140008205519017558

https://bit.ly/3FO7ZbI

، (اخبار رسمی): روش های نوین و پیشرفته درمان دیسک کمر چیست؟ سوالی که امروزه اکثر بیماران از متخصصین می پرسند. دیسک کمر امروز با پیشرفت علم و ابزارهای نوینی که در اختیار پزشکان قرار دارد، درمان قطعی دیسک کمر ممکن شده است.

آیا دسک کمر درمان قطعی دارد؟
آیا دیسک کمر درمان قطعی دارد؟

درمان دیسک کمر با لیزر می تواند یک درمان بسیار موثر باشد. در این روش پدهایی درمانی در نواحی آسیب دیده ستون فقرات قرار می دهند و انرژی نور به وسیله اعصاب و دیسک های کمر جذب می شوند.

روش های نوین و پیشرفته درمان قطعی دیسک کمر چیست؟ سوالی که امروزه اکثر بیماران از متخصصین می پرسند. دیسک کمر امروز با پیشرفت علم و ابزارهای نوینی که در اختیار پزشکان قرار دارد، درمان قطعی دیسک کمر ممکن شده است.

عملکرد ستون فقرات به دیسک بین مهره ای بستگی دارد و این دیسک بسیار مهم است. دیسک ها بین مهره های به هم پیوسته قرار می گیرند و نقش ضربه گیر را دارند و به افزایش قدرت حرکت و روان بودن ستون فقرات کمک می کنند.

اکثر متخصصان اغلب با وجود اینکه برخی بیماران کاندیدهای جراحی دیسک کمر می باشند، درمان غیر جراحی را در مرحله اول توصیه می کنند.

بهترین شیوه های پیشرفته درمان قطعی دیسک کمر در سال‌های اخیر، تعداد جراحی های ستون فقرات کمری رو به افزایش بوده که منجر به افزایش استفاده از منابع پزشکی، از جمله جراحی و درمان‌های غیرجراحی مانند ورزش، دارو، فیزیوتراپی شده است.

روش های بسیار جدید در درمان‌ دیسک‌کمر آمده است پیشرفت بسیار زیاد در روش درمان هایی مانند استفاده از تکنیک‌های آندوسکوپی و همچنین استفاده از دیسکوژل در درمان دیسک کمر تحول ایجاد کرده است.

همچنین استفاده از ورزش های درمانی جدید و استفاده از روش‌های بیوفیدبک کمک می‌کند بیمار به طریقه درست ورزش را انجام دهد برای بسیاری از بیماران و مثمر ثمر بوده است .

بسیار پیشرفت کرده و جدیدترین انواع تخت کشش که تحت عنوان تخت‌های دکامپرشن نامیده می شود که موجب می شود که در داخل دیس خلاء ایجاد شده و با ایجاد واکیوم منو منا ۲۰۱۹ شده و فشار از روی دیسک برداشته شود. می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

درمان دیسک کمر با شیوه های نوین غیرجراحی طبق بررسی سیستماتیک از شواهد جمع‌آوری شده، جراحی منجر به تسکین سریع‌تر علائم می شود، اما نتایج طولانی مدت نهایی بین گروه‌های غیرجراحی و جراحی مشابه بود. اگرچه جراحی نتایج بهتری را در کوتاه مدت یا میان‌مدت نشان می دهد، اما اثر جراحی همیشه در بلند مدت باقی نمی ماند.

با توجه به اینکه بسیاری از افراد مبتلا به فتق دیسک بین مهره ای کمر، احتمال بهبودی خود به خود و بدون جراحی را دارند و این واقعیت که برخی از افراد کاندیدای جراحی خوبی نیستند، روش های زیادی برای مدیریت درد ناشی از این عارضه استفاده می شود.

درمان غیر جراحی دیسک کمر در همه ی بیماران یکسان نمی باشد بلکه هر کدام نسبت به شرایط و میزان وخامت بیماری درمان متفاوتی دارند.

اما به طور کلی از جدیدترین شیوه های درمان دیسک کمر می توان به تزریق دیسکوژل اشاره کرد که امروزه به دلیل وجود الکل و ترکیب آن با مواد دیگر از بهترین روش درمان دیسک کمر به شمار می رود.

تزریقاتی مانند ازن نیز از شیوه های درمان دیسک کمر می باشد در کنترل درد دیسک کمر تاثیر بسزایی دارد.

از دیگر روش های پیشرفته درمان دیسک کمر می توان به دکامپرشن اشاره کرد که با پیشرفت ابزار هایی چون تخت یا میز این نوع درمان، درمان دیسک کمر نتایج خیلی عالی را در بین بیماران مداوا شده ی دیسک کمر را نشان می دهد.

درمان دیسک کمر با شیوه های نوین پیشرفته جراحی کلیه درمان‌های دیسک کمر چه درمان های جراحی و چه غیر جراحی احتمال بازگشت دارد، بنابراین برای درمان درد دیسک کمر و پایدار ماندن درمان دیسک کمر شما باید در نهایت رعایت ارگونومی و انجام ورزش‌های منظم را در کل زندگی خود مد نظر بگیرید .

در صورتی که ورزش های منظم دیسک کمر را انجام دهید درمان‌های شما اعم از جراحی یا غیرجراحی پایدار و طولانی مدت باقی خواهد بود و در غیر این صورت در هر دو حالت دیسک کمر شما و علائم دیسک کمر مجدداً بازگشت خواهد کرد. حوزه های درمان را می توان به درمان های کم تهاجمی و درمان های تهاجمی تقسیم کرد.

امروزه با پیشرفته ترین روش های درمان دیسک کمر، مخصوصاً که این درمان ها کم تهاجمی تر نسبت به درمان های قدیمی و تهاجمی می باشند، می توان به روش های آندوسکوپی و میکروسکوپی اشاره کرد. در این روش ها، جراحان با کمترین تهاجم، با استاندارد کامل و بی حسی موضعی سعی می کنند دیسک را درمان کنند.

مزایایی که درمان هایی چون جراحی آندوسکوپی نسبت به درمان های جراحی دیسک کمر باز دارند باعث شده که افراد بیشتر به سمت این نوع جراحی رفته و یا روش های جدیدی مانند لیزر را که از نمونه جراحی بسته می باشد، انتخاب کنند.

درمان دیسک کمر با لیزر می تواند یک درمان بسیار موثر باشد. در این روش پدهایی درمانی در نواحی آسیب دیده ستون فقرات قرار می دهند و انرژی نور به وسیله اعصاب و دیسک های کمر جذب می شوند . این روش موجب ترمیم بافت های آسیب دیده شده و از پیشرفت آرتروز جلوگیری می کند.

جمع بندی در صورتی که درمان‌های غیرجراحی مانند دستی، ماساژ درمانی و یا حتی درمان‌های مبتنی بر تزریق یا دکامپرشن نیز مؤثر نبودند،‌ پزشک متخصص چسبندگی از راه پوست را توصیه می کند. چنانچه این درمان نیز در هر زمانی مؤثر نبود، بیماران می توانند از راه های جراحی دیسک کمر، درمان شوند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
  • 01267*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

بهداشت و درمان