اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 140102055938217940

انواع فیجت های روز دنیا به علاوه ویژگی ها و کاربرد منحصر به فرد آن‌ها

کد: 140102055938217940

https://bit.ly/3EKVAWS

، تهران , (اخبار رسمی): انواع فیجت های روز دنیا برای چه افرادی مناسب است و چه کاربردهایی دارد؟ ویژگی های هر کدام از آن ها چیست؟ بهترین فیجت ها کدام ها هستند؟

انواع فیجت ها کدامند و چه استفاده ای دارند؟ (بهترین فیجت های دنیا)
انواع فیجت روز دنیا از لوسیدشاپ

فیجت ( fidget ) چیست؟

یک وسیله مکانیکی است که یکی از موارد استفاده این وسیله سرگرمی است. در معنی کلی فیجت یکی از زیر مجموعه‌های گجت است که با عنوان وسایلی جهت سرگرمی و ضد استرس شناخته و به‌کار برده می‌شود. به اعتقاد روانشناسان و طبق تحقیقات انجام شده این فیجت‌ها برای افزایش تمرکز و کاهش  اضطراب همچنین متعادل کردن سطح استرس مفید هستند. درحالت کلی فیجت‌ها وسیله‌های بسیار کوچک هستند که افراد را از استرس و اضطراب گرفته شده به‌خاطر مشکلات دور خواهند کرد. این فیجت‌ها باعث تخلیه خشم درونی کودکان نیز می‌شود.

انواع فیجت‌ها کدام‌اند؟

در این قسمت سعی کرده‌ایم انواعی از فیجت‌ها را جهت بالا بردن آگاهی شما ارائه دهیم.این وسایل انواع بسیار مختلف و متفاوت برای تمامی سنین دارد برخی از این موارد شامل:

فیجیت ضد استرس اسپینر

 این یک محصول شبیه به یک بلبرینگ بسیار کوچک است که همه افراد از کودکان تا بزرگسالان می‌توانند از این وسیله استفاده کنند و شرایطی سنی ندارد. شما می‌توانید خیلی راحت این اسپینر را با دو انگشت یا دست خود گرفته و سپس بچرخانید شما با این حرکت سطح استرس خود را می‌توانید بسیار کاهش دهید و تمرکز خود را بالا ببرید. هرچند معلمین مدرسه این وسیله را باعث حواس‌پرتی شاگردان خود می‌دانند، اما به آرامش رسیدن با این وسیله ثابت شده است. اسپینرها با رنگ‌های مختلف و ظاهری متفاوت در بازار برای خرید وجود دارند.

تفنگ حباب ساز

مسلسل حباب ساز یا تفنگ حباب ساز طراحی بسیار ویژه دارد. این وسیله دارای حفره‌های بسیار زیادی جهت ساختن صدها حباب در مدت زمان بسیار کوتاه برای سرگرمی کودکان می‌باشد. کار کردن با این محصول بسیار راحت می‌باشد، فقط برای این‌کار باید آب حباب ساز را در ظرف یدکی بریزید، بعد ازاین کار قسمت جلویی تفنگ را در ظرف یدکی فرو ببرید در این زمان برای تولید حباب فقط باید کلید تفنگ را فشار دهید تا صدها حباب رنگین‌کمانی ایجاد شود.

کیوب

یکی از انواع این وسیله کیوب می‌باشد این کیوب‌ها شبیه به یک تاس می‌باشند که 6 وجه دارند. با هربار چرخاندن در دست می‌توانند سطح استرس ما را کاهش دهند.

توپ ضد استرس

 گاهی اوقات این فیجت‌ها به‌صورت توپ طراحی شده‌اند. این توپ‌های ضد استرس انواع مختلفی دارند اما هرگز قطر این توپ‌های ضد استرس از هفت سانت بیشتر نخواهد شد. این توپ‌های ضد استرس کوچک را بین انگشتان و دست قرار داده و برای تخلیه انرژی و تخلیه هیجانات و عصبانیت کودکان نیز استفاده می‌شود. اما توجه داشته باشید این توپ‌های ضد استرس فقط خاصیت تخلیه انرژی ندارد بلکه به مرور زمان باعث افزایش عضلات دست نیز می‌شود.

حلقه‌های میخی

 این حلقه‌ها، دایره‌های پلاستیکی و لاستیکی مانندی دارند و تقریبا بزرگ هستند. تمامی سطح این حلقه‌ها دارای خار و زائده تیغ‌ مانند است. البته این خارها بسیار نرم بوده و آسیبی به دست نمی‌رسانند. این زائده‌ها در هنگام فشار دادن حس خوبی به شما القا خواهند کرد که همین کار باعث افزایش آرامش و کاهش سطح استرس و نگرانی می‌شود.

مکعب بی نهایت

 این وسیله طراحی شده از هشت مکعب کوچک می‌باشد که دارای بدنه فلزی هستند. این مکعب‌های بی نهایت با لولای 360 درجه ساخته شده‌اند که بدون محدودیت به یکدیگر متصل شده‌اند. شما می‌توانید با ایین مکعب‌های بی نهایت و چرخاندن اشاکل جدید، جالب و عجیبی ایجاد کنید.

فیجت شنی

این محصولات به‌صورت شن هستد و حالت کشسانی دارند یعنی بعد از کش آمدن و هر تغیر حالتی به حالت اولیه برمیگرده البته انواعی مختلفی نیز دارند.

اما علاوه‌بر معرفی انواع بالا موارد زیر نیز جز این دسته‌بندی‌ها به حساب می‌آیند این موارد شامل:

 • پازل‌های مغناطیسی و مقوایی
 • مکعب روبیک
 • خمیر اسلایم ( خمیر نرم )
 • اسپینرهای دستی و چرخنده
 • شن‌های جادویی
 • قاب‌های آرامش
 • خودکار آرامش
 • فیجیت‌های ضد استرس
 • فیجت‌های دارای اسپیکر و اتصال به بلوتوث به جهت پخش موسیقی
 • اسپینر اسپیکری چراغ‌دار
 • اسپینرهای دوو پره
 • اسپینرهای سه پره
 • اسپینرهای مجهز به ال ای دی البته قبل از اختراع این محصولات پیشرفته برای کاهش استرس ما از حرکاتی ساده نظیر موارد زیر نیز استفاده می‌کردیم.
 • ترکاندن حباب‌های کیسه حباب‌دار
 • جویدن آدامس و باد کردن
 • زدن مداوم دکمه‌های خودکار
 • عوض کردن دنده
 • و یا حتی رفرش دسکتاپ

منبع : https://lucidtehran.com/

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

لوسیدشاپ

هلدینگ دیار آرمان ایده با شماره ثبت 585664 و شناسه ملی 14010458443 به عنوان یک شرکت مادر برای راه اندازی و توسعه چند کسب و کار در زمینه های مختلف در تاریخ 4 آبان 1400 با هدف به کارگیری تمام پتانسیل های موجود ( تجارب کسب شده، نیروی جوان با انگیزه، متمرکز سازی سرمایه و... ) تاسیس شد . لوسیدشاپ اولین برند زیر مجموعه این شرکت با بهره مندی از تجربه حدود 40 سال در زمینه بازرگانی و واردات انواع کالا از کشورهای مختلف، می‌تواند واردات و توزیع بروزترین و پرفروش‌ترین محصولات در زمینه دکوراتیو و سرگرمی را با بهترین کیفیت در تیراژ بالا و در نتیجه مناسب ترین قیمت انجام دهد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

علم و آموزش