اطلاعات تماس
  • 021775*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 140108116804516422
در دسترس نیست

سقف کشسان چیست؟

سقف کشسان چیست؟ قیمت نصب و نحوه اجرا (بررسی کامل)

کد: 140108116804516422

، (اخبار رسمی): سقف کشسان نوعی سقف افتاده است. این روش یکی از قدیمی ترین تکنیک ها در مقوله طراحی داخلی است . آویزان کردن پارچه زیر سقف در طول قرن ها در بسیاری از کشورها رایج بود. رومیان باستان از ابریشم استفاده می کردند، مصری ها از کتان استفاده می کردند، در حالی که ارمنی ها پنبه را ترجیح می دادند.

سقف کشسان چیست؟ قیمت نصب و نحوه اجرا (بررسی کامل)
سقف کشسان آبی رنگ

سقف کشسان چیست؟ نحوه نصب و اجرا، مشاهده نمونه های جدید سال 2022 را مشاهده نمایید + اجرای پوشش کشسان ارزان در تهران.

قبل از تعریف سقف کشسان بایید بگوییم که تعمیر سقف قدیمی و آسیب دیده ممکن است هزینه و تلاش زیادی داشته باشد. در چنین حالتی ممکن است برای پنهان کردن عیوب، سقف افت شده را در نظر بگیرید. راه حل فزاینده ای از این نوع سقف کشسانی است. بسیار سبک تر از گچ تخته است. همچنین امکان نصب سریعتر را فراهم می کند. سقف کشسان جایگزینی است که ارزش بررسی دارد. شما در این مقاله به صورت کامل با سقف های کشسان  این که چه نوع سقفی هستند؟ قیمت سقف کشسان؟ و نحوهی سفارش سقف کشسان آشنا خواهید شد.

سقف کشسان چیست؟ سقف کشسان نوعی سقف افتاده است. این روش یکی از قدیمی ترین تکنیک ها در مقوله طراحی داخلی است . آویزان کردن پارچه زیر سقف در طول قرن ها در بسیاری از کشورها رایج بود. رومیان باستان از ابریشم استفاده می کردند، مصری ها از کتان استفاده می کردند، در حالی که ارمنی ها پنبه را ترجیح می دادند.

با گذشت زمان، سقف کشسان به یک کمبود تبدیل شد تا در قرن بیستم بازگردد. امروزه این نوع سقف های افتاده از پارچه پی وی سی ساخته می شود. روی تخته های مخصوص متصل به دیوارها نصب می شود. الگوهای زیادی وجود دارد که می تواند برای یک طراحی داخلی خاص مناسب باشد. محبوب ترین سقف های افتاده از این نوع عبارتند از:

  • سقف کشسان سه بعدی- یک تصویر سه بعدی روی بوم چاپ می شود که توهم عمق ایجاد می کند. رایج ترین طرح ها تصاویر آب، فضا یا آسمان است. چنین راه حلی بسیار چشمگیر است و متناسب با طراحی داخلی مدرن است.
  • سقف کشسان آینه- سطح براق مواد نور را مانند یک آینه منعکس می کند. چنین سقف های افتاده ممکن است هر رنگی داشته باشند. بیشتر در طراحی های داخلی سلطنتی و مجلل استفاده می شود.
  • سقف کشسان مات- ساخته شده از پارچه ای که نور را منعکس نمی کند. اگرچه رنگ های زیادی وجود دارد، اما رنگ سفید محبوب ترین است، زیرا با اکثر طراحی های داخلی مطابقت دارد.

چرا سقف کشسان را انتخاب کنیم؟

سقف ریزش یک راه حل عالی برای هر مکانی است که نیاز به پنهان کردن عیوب و سطوح آسیب دیده دارد. پایان غیر زیبایی، لوله های خارجی - آنها را می توان به راحتی با پارچه پوشاند.

distinction.distinction-warning

این روش سقف را به سطح پایین‌تری می‌رساند - بنابراین نمی‌توان آن را در اتاق‌های کم سقف به کار برد. آنها در آپارتمان های سنتی و هر اتاق سقف بلند دیگر عالی هستند.

مزایا سقف کشسان سقف افتاده از پارچه بسیار سریع نصب می شود که نقطه قوت اصلی این راه حل است. مزایای دیگر سقف کشسان عبارتند از:

دوام- سقف های کششی کاملاً در برابر آسیب های مکانیکی مقاوم هستند. به همین دلیل یکی از بادوام ترین طرح ها است. آنها حتی ممکن است چندین ده سال دوام بیاورند - تولید کنندگان معمولا 10 سال ضمانت ارائه می دهند.

پایان عالی - سقف کشسان سطحی کاملاً یکنواخت ایجاد می کند. با پرداخت های سنتی امکان پذیر نیست. تولید کنندگان طیف گسترده ای از طرح ها را ارائه می دهند که می توان آنها را نیز سفارشی کرد. می توان یک سطح یکنواخت یا یک چاپ سه بعدی را با یک الگوی انتخابی انتخاب کرد. اگر نمی خواهید یک روکش صاف داشته باشید، ممکن است سقف پارچه ای را به هر شکلی انتخاب کنید.

مقاومت - پارچه های مورد استفاده برای سقف های کشسان در برابر رطوبت، آتش و گرد و غبار مقاوم هستند. اگر به خوبی نصب شود، سقف افتاده از این نوع ضد آب است ، بنابراین در صورت نشتی از سطح بالایی، پارچه چیزی را عبور نمی دهد. همانطور که بسیاری از سازندگان ادعا می کنند، بسته به ساختار، سقف کشسان قادر است تا 100 لیتر آب را در خود نگه دارد. پارچه های مورد استفاده در این گونه سازه ها نسوز هستند .

عایق صوتی - یک سقف افتاده ساخته شده از یک غشای سوراخ شده قادر به جذب سر و صدا از یک اتاق است. این به ویژه در سالن های سخنرانی بزرگ و همچنین در آپارتمان های خصوصی - به ویژه در اتاق خواب ها مفید است.

تمیز کردن آسان - پس از نصب، سقف کشسان نیازی به توجه خاصی ندارد. آنها را می توان با جاروبرقی جارو کرد و کل ساخت و ساز اجازه می دهد تا آن را خارج کنید، به عنوان مثال سیستم لوله کشی واقع در بالای آن را تمیز کنید. سقف کششی - معایب

جدا از مزایا، هر سقف افتاده از پارچه نقاط ضعفی نیز دارد. برای آگاهی از محدودیت های مربوط به این روش باید آنها را در نظر گرفت.

مشکل در اندازه - با وجود این واقعیت که سقف های کشسان کاملاً همه کاره هستند، برای هر نوع اتاقی مناسب نیستند. سقف پارچه ای ممکن است به سختی به طور یکنواخت در فضاهایی با شکل غیرعادی قرار گیرد یا اگر دیوارها دارای طاقچه ها و فرورفتگی های زیادی باشند. اگرچه تخته ها را می توان در چنین شرایطی تنظیم کرد، اما ممکن است بسیار پرهزینه باشد. مشکل دیگر این است که حداکثر اندازه پارچه 5 متر است. سطوح بزرگتر نیاز به استفاده از دو پارچه مجزا دارند که سطحی کاملاً یکنواخت ایجاد نمی کنند.

گزینه های روشنایی - قدرت لامپ های مورد استفاده برای سقف کشسان نمی تواند بزرگتر از 40 وات باشد. همچنین باید از گرما محافظت شوند - دمای بالا می تواند باعث تغییر رنگ پارچه شود.

قیمت بالا - قیمت کل بدیهی است که به اندازه، متریال انتخابی و پیچیدگی اتاق بستگی دارد، با این حال سقف ریزش شده از این نوع معمولاً بسیار پرهزینه است. هزینه‌ها همراه با سفارشی‌سازی پروژه، طراحی خاص چاپ و نصب ساختمان در اتاق‌های غیرمعمول افزایش می‌یابد.

سقف کشیده ممکن است ایده بهتری نسبت به گچ تخته باشد. نصب آن بسیار سریعتر است، به مواد کمتر و کار کمتری نیاز دارد. بر خلاف سقف های گچ تخته، راه حل های مربوط به پارچه نیاز به استخدام گروهی از متخصصان دارد. پارچه هنگام نصب به راحتی آسیب می بیند.  

سقف کشسان - چگونه نصب می شود؟

سقف های کشسان نیازی به تهیه سقف اصلی ندارند. تنها چیزی که باید در نظر داشت این است که مطمئن شوید چیزی (مثلاً گرد و غبار یا گچ) از آن نمی ریزد. دیوارهایی که قرار است تخته ها روی آنها نصب شود باید صاف شوند. مبلمان ممکن است در طول نصب در داخل بمانند. اتاق باید گرم شود. حداقل دما 18 درجه سانتیگراد است، در حالی که 40 درجه سانتیگراد بهینه ترین است. اگر سقف پی وی سی است، قبل از کشش، مواد باید تا دمای 60 تا 70 درجه سانتیگراد گرم شوند. سقف پارچه ای نیازی به گرم شدن ندارد.

قبل از نصب سازه، پارچه با بست های مخصوص به گوشه های سازه متصل می شود. سقف گرم شده و به تخته های نصب شده روی دیوارها متصل می شود. گرما باعث انقباض و کشیدگی پارچه می شود و سطحی صاف و یکدست ایجاد می کند. آخرین مرحله پنهان کردن شکاف های بین تخته ها و دیوارها است.

قیمت سقف کشسان چقدر است

قیمت سقف کاذب از این نوع به عوامل زیادی بستگی دارد. مهمترین آنها مساحت اتاق است. موضوع مهم دیگر شکل غیرمعمول اتاق، هر فرورفتگی یا طاقچه است - همه این مشکلات به رشد قیمت کمک می کنند. قیمت نیز با سفارشی سازی شکل می گیرد - مواد استفاده شده (PVC یا پلی استر)، الگوی انتخاب شده ، چاپ سفارشی. نورپردازی نیز مهم است - می توانید یک نوار LED یا یک لامپ سنتی را انتخاب کنید که به طور خاص برای چنین سقفی مناسب است.

تمام جنبه های ذکر شده به این معنی است که قیمت چنین پروژه ای کاملاً یک موضوع فردی است. تولیدکنندگان معمولاً قیمت پایه را ارائه می دهند، با این حال همه موارد اضافه شده قیمت را افزایش می دهند.

این نوع سقف کاذب با روش های سنتی کاملا متفاوت است. بزرگترین مزیت آن این است که یک دکوراسیون عالی است. شما می توانید الگوهای زیادی را انتخاب کنید که به شما در ایجاد سقفی چشمگیر کمک می کند. با در نظر گرفتن تمام مزایا، سقف کشسان ممکن است ارزش قیمت خود را داشته باشد.

آیا به غیر از سقف کشسان به راه حل های جالب دیگری برای خانه علاقه دارید؟

بررسی کنید که آیا می توانید یک نیم طبقه در خانه خود بسازید یا خیر. روش های سریع گچ کاری دیوار و ایده هایی برای نقاشی دیواری ارزان را بیاموزید . نکات عملی به شما کمک می کند تا فضای داخلی خود را با هزینه و تلاش کم تغییر دهید.

سوالات متداول

سقف کشسان چگونه سقف را با پارچه بپوشانیم؟

برای تزئین سقف به یک تکه پارچه بزرگ، تفنگ منگنه، قیچی و یک نردبان نیاز دارید. ابتدا پارچه را به وسط سقف منگنه کنید و سپس گوشه ها را وصل کنید. مواد اضافی را قطع کنید.

چگونه پارچه را از سقف آویزان کنیم؟

ممکن است پارچه را به لامپ واقع در مرکز اتاق وصل کنید یا آن را به سقف بچسبانید. چسباندن چند نوار پارچه بلند آسان تر از یک قطعه بزرگ است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
  • 021775*****
[نمایش اطلاعات]