اطلاعات تماس
  • 041333*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 140108156809716238
در دسترس نیست

چگونه استخدام شویم

چگونه استخدام شویم

کد: 140108156809716238

، (اخبار رسمی): سوالی که اکثرا کارجویان هنگام بدو ورود به بازار کار از خود می پرسند این است که چه کاری باید انجام دهیم تا سریع استخدام شویم؟

با پرد کردن رزومه خود در سامانه ملی کار می توانید به طور رایگان استخدام شوید.

چگونه استخدام شویم

سوالی که اکثرا کارجویان هنگام بدو ورود به بازار کار از خود می پرسند این است که چگونه استخدام شویم ؟ چه کاری باید انجام دهیم تا سریع استخدام شویم؟

ما در این مقاله جهت پاسخ دهی به دغدغه چگونه استخدام شویم کارجویان می پردازیم.

شاید برای هر کدام از ما اتفاق افتاده باشد که به دنبال شغلی مناسب باشیم و بعد از جستجو شغل مورد نظر با وجود کلی اگهی شغلی و مصاحبه با کارفرمایات نتواسته ایم استخدام شویم.

اینجاست که کلی سوال بی جواب به ذهنمان می رسد ،می گوییم چرا؟

مگر من چه چیزی برای استخدام شدن کم داشتم؟ چه کاری باید انجام دهم تا استخدام شوم؟ در ادامه این مقاله به این پاسخ سوال های بی جواب شما خواهیم پرداخت.

۱. داشتن برنامه ای مشخص در کار و زندگی:

اولین دیدگاه مثبت مصاحبه گر از کارجو این است که فرد بداند که چرا در جلسه استخدام شرکت کرده و چه برنامه ای برای آینده خود دارد؟

به احتمال خیلی زیاد فردی که نداند چه هدفی دارد و چگونه باید برنامه ریزی کند تا به اهدافش برسد توسط مصاحبه گر حرفه ای مشخص می گردد و شانس قبولی وی در قبولی مصاحبه پایین می آید.

برای مثال فردی را در نظر بگیرید که به دنبال کار دفتری باشد، این فرد نباید به آگهی های نامرتبط مانند سئو و یا طراح و… رزومه ارسال کند چراکه این شغل در راستای هدف های او قرار ندارد.

نوشتن برنامه شخصی کمک بسازیی به افراد می کند .شاید از خود بپرسید منظور از این برنامه شخصی چیست؟

جواب این سوال این هست که با دانش مهارت و توانمندی هایی که الان دارید کجا ایستاده اید و در چند سال آینده میخواهید به کجا برسید؛ برای رسیدن به هدف و جایگاه مد نظر خود به چه مهارت ها و دانشی نیاز دارید.

۲. داشتن اشتیاق و انرژی برای کار

یکی از مشکلاتی که مدیران سازمان ها به آن اشاره می کنند کمتر شدن اشتیاق و انرژی جوان ها نسبت به گذشته است. برای جذب نیروی جدید، از نظر مصاحبه گر هیچ چیزی به اندازه انرژی و اشتیاق متقاضی برای کار جذابیت ندارد.

برای این کار مصاحبه گر یک تمرینی رو برای متقاضیان مطرح می کند تا ببیند که کدام یک از متقاضیان مشتاق انجام دادن تمرین و ثابت کردن خودش به سازمان هستند.

۳. داشتن مهارت های عمومی

یک تعداد مهارت های عمومی هستند که داشتن این مهارت ها به کارجویان کمک می کند که به سادگی مشکل چگونه استخدام شویم را حل کنند و  وارد بازار کار شوند و می توان گفت که بخشی از آموزش استخدام محسوب می شوند برای مثال اگر به دنبال سریع ترین روش برای چگونه استخدام شویم هستید رعایت نکات زیر ضروری می باشد:

تسلط به زبان فارسی

تایپ فارسی و انگلیسی

تسلط به نرم افزارهای کاربردی عمومی

تسلط به زبان انگلیسی

۴. داشتن ثبات نسبی در کارها و شغل های گذشته

هرچه افراد در کارهایی که در گذشته انجام داده اند ثبات بیشتری داشته باشد یک حس اطمینانی را برای سازمان می دهد که این فرد برای آینده کاری خود یک نگاه بلند مدت دارد و طبق برنامه پیش خواهد رفت.

افرادی که در سابقه شغلی خود در سازمان های متنوعی مشغول به کار بودند شاید این سوال برای مصاحبه گر پیش بیاید که علت این موضوع چه بوده است.

شاید مشکل از طرف این افراد باشد که کارفرما ها برای مدت کوتاهی با این کارمند همکاری کردند که این افراد ممکن است افرادی بی برنامه و بی هدف باشند.

۵. متمایز بودن با متقاضیان دیگر

هرچه قدر افراد بتواند توانایی و مهارت های خود را برای پیشبرد اهداف شرکت یا سازمان مطرح کند شانس وی برای استخدام بیشتر می شود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

ملی کار

سامانه ملی کاریابی الکترونیکی

اطلاعات تماس
  • 041333*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

کار و استخدام