اطلاعات تماس
  • 021843*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 140109066841712957
در دسترس نیست

آزمون زبان آلمانی برای مهاجرت

کد: 140109066841712957

، تهران , (اخبار رسمی): زبان آلمانی یکی از زبان‌های جذاب و کاربردی در عصر حاضر است . زبان آلمانی بعد از زبان انگلیس رایج‌ترین زبان در اروپا بوده و بجز در خود کشور آلمان در کشورهایی همچون اتریش، بلژیک، لهستان، سوییس و لیختن اشتاین زبان رسمی است.

آزمون زبان آلمانی برای مهاجرت
آزمون زبان آلمانی برای مهاجرت

اگر قصد یادگیری این زبان را دارید، بسته به هدف شما از یادگیری زبان آلمانی، که می‌تواند مهاجرت تحصیلی یا سفر تفریحی و یا حتی مهاجرت کاری به آلمان باشد، داشتن مدرک معتبر تاییدیه سطح زبان آلمانی،جزو ملزومات رسیدن شما به رویاهایتان است.

با شرکت در آزمون‌های معتبر زبان آلمانی و کسب مدرک، می‌توانید مهارت‌های خود را بسنجید و هم برای مهاجرت از آن استفاده کرده و رزومه خود را قوی‌تر کنید.

البته باید این نکته را در نظر داشته باشید که اگر می‌خواهید در دانشگاهی در آلمان ادامه تحصیل دهید یا قصد مهاجرت کاری یا اشتغال در کشورهای آلمانی زبان را دارید، آزمون TestDAF یا DSH را انتخاب کنید.

اما اگر فقط می‌خواهید مدرکی برای سطح دانش زبان آلمانی خود داشته باشید، آزمون گوته بهترین گزینه برای شما است. در ادامه با آزمون‌های زبان آلمانی بیشتر آشنا خواهیم شد:

1.GOETHE

2.TESTDAF

3.DSH

4.TELC

5.OSD

1-آزمون GOETHE (Goethe Zertifikat)

آزمون گوته،یک آزمون بین‌المللی است که در سراسر جهان برای سنجش مهارت‌های زبان آلمانی برای بزرگسالان و نوجوانان برگزار می‌شود.

سطح‌بندی این آزمون بر طبق استاندارد CEFR اروپا به شش سطح A1-A2-B1-B2-C1-C2 تقسیم‌بندی شده و تنها توسط موسسه گوته وابسته به سفارت آلمان برگزار می‌شود. بیشتر داوطلبان مهاجرت برای دریافت مدرک در سطح B1 تلاش می کنند. سطح A1 آزمون ویژه کسانی است که می‌خواهند از طریق همسر خود اقدام به مهاجرت کنند.

2-آزمون TESTDAF (Test Deutsch als Fremdsprache)

اگر قصد دارید در دانشگاه‌های آلمان یا سایر کشورهای آلمانی زبان تحصیل کنید، آزمون TestDaF مختص شما است. این آزمون مهارت‌‎های زبان آلمانی در ارتباط با تحصیل و در فضای آکادمیک آن را در دانشگاه‌های آلمان می‌سنجد. این آزمون از 4 بخش یعنی 4 مهارت اصلی تشکیل می‌شود. هر مهارت به صورت جداگانه ارزیابی شده و نتایج آن در کارنامه ثبت می‌شود. اعتبار این مدرک مادام‌العمر است.

3-آزمون DSH (Deutsche Sprachprüfung für den Hochschulzugang)

آزمون DSH آزمونی است که فقط در آلمان برگزار می‌شود و بسته به دانشگاه برگزارکننده فرمت آن ممکن است متفاوت باشد و در گروه آزمون‌های تخصصی قرار می‌گیرد. این آزمون نیز شامل 4 مهارت اصلی شنیداری، نوشتاری، خواندن و درک مطلب و گفتار است. با گرفتن نمره 2 یا 3 از مجموع نمره 3 در آزمون DSH، شما مجاز به ورود به دانشگاه هستید. آزمون DSH به طور معمول 2 الی 4 بار در سال برگزار می‌شود. مدت زمان آن تقریبا 4 ساعت بوده و اعتبار آن مادام‌العمر است.

4-آزمون TELC (The European Language Certificates)

این آزمون در ایران برگزار می‌شود و برای دانشگاه‌های آلمان، اتریش و سوئیس دارای اعتبار است. از مدرک آن می‌توان برای اقامت و مهاجرت تحصیلی و کاری استفاده کرد. این آزمون سنجش 4 مهارت اصلی زبانی را در بر می‌گیرد و سطح بندی آن بر اساس استاندارد CEFR، از 6 سطح (A1,A2,B1,B2,C1,C2) تشکیل می‌شود.

5-آزمون OSD (Österreichisches Sprachdiplom Deutsch)

آزمون OSD یک مدرک زبان رسمی شناخته شده است که با کسب آن مجاز به تحصیل و اقامت در کشور اتریش خواهید بود. این مدرک همچنین به معنای دیپلم زبان اتریشی در نظر گرفته می‌شود. از لحاظ ساختاری، این آزمون مشابه آزمون گوته است. آزمون ÖSD در ۱۰ مدل و در قالب ۶ سطح برگزار می‌‍شود و شامل سطوح زیر است:

ÖSD kid. A۱

ÖSD kid. A۲

ÖSD zertifikate. A۱

ÖSD zertifikate. A۲

ÖSD zertifikate. B۱

ÖSD zertifikate. B۱

ÖSD zertifikate. B۱

ÖSD zertifikate. B۲

ÖSD zertifikate. C۱

ÖSD zertifikate. C۲

در این آزمون داوطلبان هر ۳۰ روز تنها یکبار مجاز به ثبت نام در هر کدام از ماژول ها هستند.

 برای شرکت در آزمون‌های بین المللی زبان آلمانی و کسب نمره دلخواه می توانید در کلاس‌ خصوصی آلمانی سفیرمال که توسط اساتید خبره و حاذق این زبان برگزار می‌گردد شرکت نمایید. همچنین می توانید با استفاده از کتاب زبان آلمانی مناسب سطح‌تان،  دانش عمومی زبان آلمانی‌تان را افزایش دهید.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

فروشگاه آنلاین سفیرمال

فروشگاه اینترنتی سفیرمال عرضه کننده محصولات فرهنگی آموزشی بوده و تمرکز اصلی آن بر روی کتابها، ویدئوها و پادکستهای آموزش زبان انگلیسی و فرانسه است. علاوه بر این، بازیهای فکری که در تقویت هوش و یادگیری موثر هستند نیز در این فروشگاه به فروش میرسند.

اطلاعات تماس
  • 021843*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

علم و آموزش