اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 140110106900522112
در دسترس نیست

دلایل کم بودن میل جنسی خانم‌ها چیست؟

کد: 140110106900522112

، (اخبار رسمی): امروزه انواع روش‌ها برای افزایش میل جنسی وجود دارند. در این مقاله به بررسی تقویت قوای جنسی خانم ها و درمان کاهش میل جنسی زنان خواهیم پرداخت.

دلایل کم بودن میل جنسی خانم‌ها چیست؟
دلایل کم بودن میل جنسی خانم‌ها چیست؟

کم بودن میل جنسی در خانم ها، علاوه بر عوامل بدنی؛ به عوامل روحی و بیرونی نیز کاملا وابسته است

گاهی زنان کمتر از همسر‌‌شان به رابطه‌ی جنسی علاقه نشان می‌دهند. البته ممکن است گه‌گاه در زندگی زناشویی بعضی تغییرات، منشاء بروز کم بودن میل جنسی خانم‌ها باشد. این موضوع زمانی اهمیت می‌یابد که در صورت عدم درمان کاهش میل جنسی خانم ها، آسیب‌های جدی به بنیان خانواده وارد شود. در این مقاله ضمن بررسی علل کم بودن میل جنسی در زنان به معرفی راهکار‌های افزایش میل جنسی و تقویت قوای جنسی خانم ها خواهیم پرداخت.

میل جنسی چیست؟

نیازهای جنسی یکی از نیاز‌های مهم بشری هستند. زنان و مردان به‌دلیل تمایل به ایجاد رابطه با یکدیگر، علاوه بر رفع این نیاز، می‌توانند با فرزند‌آوری به بقای نسل خودکمک کنند. منشاء میل جنسی در بررسی فیزیک بدنی زنان و مردان به‌طور خلاصه به صورت زیر است:

لایل کاهش میل جنسی در  خانم ها

برقراری رابطه از نوع جنسی، رفتار پیچیده‌ای است که تابع عوامل زیادی مانند سلامت جنسی، سلامت جسمی و روانی، اعتقادات، صمیمیت و سبک زندگی می‌باشد. این عوامل را در دو گروه زیر می‌توان مورد بررسی قرار داد:

عوامل جسمی و فیزیکی

بسیاری از بیماری‌های جسمی در زنان می‌توانند سبب بروز کم شدن میل جنسی شوند. از جمله این عوامل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دردناک بودن رابطه و نرسیدن به ارگاسم
 • بیماری‌هایی نظیر فشار خون بالا، بیماری‌های قلبی و …
 • مصرف الکل و مواد مخدر
 • احساس درد در قسمت‌هایی از بدن مانند سینه و اعضای تناسلی بر اثر جراحی
 • مصرف دارو‌های ضد افسردگی (این دارو‌ها مهار‌کننده‌ی سرتونین هستند و زنان را از داشتن رابطه جنسی مناسب باز می‌دارند)
 • خستگی (به هر علتی که باشد)
 • تغییرات هورمونی (تغییرات سطح هورمون‌ها در بارداری، شیردهی و یائسگی)

برای بررسی عوامل جسمی و فیزیکی مراجعه به پزشک الزامی است. پزشک متخصص پس از معاینه به‌منظور تشخیص صحیح علت کم بودن میل جنسی معمولاً اقدام به تجویز آزمایش می‌نماید.

عوامل روانشناختی و روحی

خاطرات خوش و روابط صمیمانه در تقویت قوای جنسی خانم ها بسیار تاثیر‌گذار است. به‌همین ترتیب موارد زیر می‌تواند سبب کاهش میل جنسی شود:

 • ناراضی بودن از چهره و شکل بدن
 • نداشتن اعتماد به نفس
 • تجربیات منفی در رابطه‌ی جنسی، تجاوز جنسی یا فیزیکی
 • داشتن استرس (به هر دلیل)
 • داشتن اضطراب یا افسردگی

تمامی موارد ذکر شده از تقویت قوای جنسی خانم ها جلوگیری کرده و آن‌ها را با کاهش میل جنسی درگیر می‌کند. علاوه بر این عوامل اولیه، علل ثانویه‌ای مانند ارتباط اشتباه با همسر، مشکل در ایجاد رابطه و دعوا‌ها و مشکلات زوجین هم می‌تواند دلیل کاهش میل جنسی زنان شوند.

راهکار‌های افزایش میل جنسی

راهکار‌های زیر برای تقویت قوای جنسی خانم ها و افزایش میل جنسی و به‌طور کلی داشتن رابطه جنسی پیشنهاد می‌شود:

خواب کافی

همان‌طور که قبلاً بررسی شد یکی از دلایل کاهش میل جنسی، خستگی است. یک راه موثر در تقویت قوای جنسی خانم ها، خواب کافی و آرام است.

انجام ورزش مناسب

انجام ورزش مناسب و منظم قدرتی و ایروبیک نه‌تنها در شکل‌دهی به فرم دل‌خواه بدن کمک می‌کند بلکه در کاهش استرس و آرامش روحی تاثیر فراوان دارند.

دوری از استرس

استرس از عوامل مهم در کاهش میل جنسی است. شناسایی عوامل استرس‌زا و دوری از آن‌ها می‌تواند در تقویت قوای جنسی خانم ها بسیار نقش داشته باشد.

درمان کاهش میل جنسی زنان

برای این اختلال، درمان‌های متعددی وجود دارد، اما مراجعه به درمان‌گر متخصص باید در اولویت قرار گیرد.

درمان دارویی

به‌منظور درمان دارویی باید لیست تمام دارو‌هایی که مصرف می‌کنید را در اختیار پزشک قرار دهید. درمان کاهش میل جنسی زنان وقتی امکان‌پذیر است که پزشک به‌جای بعضی از دارو‌های ضد افسردگی که سبب این اختلال می‌شوند، داروهای دیگری را جایگزین نماید. معمولاً پزشک برای درمان کاهش میل جنسی زنان دارو‌های زیر را تجویز می‌کند:

 • فلیبانسرین (Flibanserin): این دارو به‌شکل قرص است و برای افزایش میل جنسی روزی یک بار قبل از خواب تجویز می‌شود. مصرف فلیبانسرین با عوارضی مانند کاهش فشار خون، حالت تهوع و سرگیجه همراه است.
 • استروژن (Estrogen): این دارو به‌شکل قرص، اسپری، ژل و کرم واژینال تجویز می‌شود. استروژن در درمان کاهش میل جنسی زنان تاثیر چندانی ندارد اما برای رفع خشکی و آتروفی واژن کاربرد دارد و دردناکی رابطه‌ی زناشویی را کاهش می‌دهد.
 • تستوسترون (Testosterone): گاهی این هورمون توسط پزشکان برای افزایش میل جنسی در خانم ها تجویز می‌شود. استفاده از آن با عوارضی مانند رویش مو‌های زائد در صورت و تغییر خلق‌و‌خو همراه است.

درمان خانگی

برای تقویت قوای جنسی خانم ها و درمان کاهش میل جنسی زنان و مردان می‌توان از درمان خانگی کمک گرفت. در جهت مصرف دارو‌های گیاهی با منشاء طبیعی برای افزایش میل جنسی زنان و مردان بهتر است به توصیه‌های زیر عمل نمایید:

افزایش میل جنسی در زنان

برای تقویت قوای جنسی خانم ها، خجالت نکش از درمان‌های خانگی زیر را پیشنهاد می کند:

 • جنسینگ: گیاه جنسینگ در طب سنتی چین مصرف بسیار زیادی دارد. تاثیر این گیاه بر میل جنسی اثبات شده است. در زنان مصرف جیسینگ سبب افزایش لذت جنسی می‌شود.
 • زعفران: گیاه زعفران به‌علت داشتن طبیعت گرم و عطر خوش، برای درمان سرد مزاجی و تقویت قوای جنسی خانم ها استفاده می‌شود.
 • دارچین: ادویه‌ی دارچین با طبیعتی گرم، نه‌تنها سبب افزایش میل جنسی در خانم‌ها می‌شود، بلکه در درمان عفونت‌های مجاری ادراری نیز موثر است. این ادویه با تنظیم قند خون نقش موثری در درمان کاهش میل جنسی زنان بر عهده دارد.

در برخی از مواقع کاهش میل جنسی در مردان موجب کم شدن میل جنسی در زنان می‌شود. در ادامه درمان‌های خانگی که موجب افزایش میل جنسی در مردان می‌شوند را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

سخن آخر:

بهترین راه جلوگیری و کنترل مشکلات جنسی افزایش دانش و آگاهی از نحوه‌ی برقراری رابطه است. البته در صورت بروز مشکل، با مراجعه به پزشک متخصص بسیاری از مشکلات ناتوانی‌های جنسی زنان یا اختلال نعوظ در مردان قابل تشخیص و درمان است.

پزشک پس از بررسی فرد با آگاهی از شرح حال دقیق و آزمایشات بالینی، علت ناتوانی را تشخیص می‌دهد. درمان مناسب می‌تواند سبب تقویت قوای جنسی خانم ها یا افزایش میل جنسی زنان و مردان شود.

شاید برای شما هم سوال باشد:

 • مزیت استفاده از کاندوم خاردار چیست؟

کاندوم خاردار یکی از پر مصرف‌ترین کاندوم‌ها در دنیا است. این کاندوم قادر است با تحریک دیواره‌ی واژن و نقطه‌ی جی در رسیدن زنان به ارگاسم نقش داشته باشند. به‌همین منظور استفاده از کاندوم خاردار می‌تواند در درمان کاهش میل جنسی زنان موثر باشد. اگرچه که این کاندوم وسیله‌ی بسیار خوبی برای مراقبت جنسی است، اما استفاده‌ی مداوم از آن توصیه نمی‌شود.

۲- مزیت استفاده از کاندوم روان کننده چیست؟

کاندوم‌ها دارای انواع مختلفی هستند. کاندوم روان کننده یکی از انواع کاندوم‌های ساده‌ای است که از جنس لاتکس ساخته می‌شود. ضخامت این کاندوم نسبت به انواع دیگر کاندوم کم‌تر است و جهت سهولت در برقراری رابطه‌ی جنسی از ژل‌های روان کننده در این نوع از کاندوم استفاده می‌شود.

استفاده از کاندوم روان کننده در زنانی که به‌دلیل درد ناشی از خشکی واژن حین رابطه‌ی جنسی، دچار کاهش میل جنسی شده‌اند، توصیه می‌شود.

برای اطلاعات بیشتر در مورد میل جنسی و راه های افزایش آن، می‌توانید به آدرس زیر مراجعه کنید:

https://khejalatnakesh.com/

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

بهداشت و درمان