اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 140202207278222324
در دسترس نیست

چرا کانادا بهترین مقصد مهاجرتی برای ایرانیان است؟

کد: 140202207278222324

، (اخبار رسمی): اطلاعات اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) نشان می‌دهد که سال 2021 سال بزرگی برای مهاجرت ایرانیان بوده است. کانادا در طی این سال پذیرای بیش از 11000 ایرانی بود و این کشور را به هشتمین کشور مبدا مهاجران جدید در سال 2021 تبدیل کرد.

جالب است بدانید که اکثر ایرانیانی که به کانادا می‌آیند تحصیل کرده و مسلط به زبان انگلیسی هستند. اخذ اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری نیز در بین ایرانیان محبوبیت زیادی پیدا کرده است. بر اساس اطلاعات سرشماری سال 2016 کانادا، بیش از 210000 ایرانی در کانادا زندگی می‌کردند!

در این مقاله به بررسی دلایل جذابیت کانادا به عنوان یک مقصد مهاجرتی می‌پردازیم.

دلایل محبوبیت کانادا برای مهاجرت ایرانیان

کانادا یکی از کشورهای برتر جهان  برای مهاجرت است. با داشتن یک اقتصاد قوی، طبیعت زیبا، بازار کار عالی و … امکان تجربه یک زندگی آرام با امکانات رفاهی مناسب را در اختیار مهاجران و شهروندان قرار می‌دهد.

همچنین سیستم آموزشی کانادا و شرایط مناسب برای مهاجرت تحصیلی، این کشور را برای مهاجران ایرانی به مقصدی جذاب تبدیل می‌کند.

 • زبان رسمی کانادا انگلیسی است

انگلیسی و فرانسوی زبان‌های رسمی کانادا هستند. علاوه بر این، به دلیل تنوع مهاجران، این کشور از تنوع زبانی غنی برخوردار است. آموزش زبان انگلیسی در ایران از مقطع راهنمایی شروع و تا پایان دبیرستان ادامه دارد. همچنین تمامی دانشجویان می‌توانند در دوره‌های زبان انگلیسی شرکت کنند. مهارت‌های خوب زبان انگلیسی مهاجران ایرانی به آنها این امکان را می‌دهد تا سریع‌تر وفق دهند و با هم ادغام شوند.

 • برنامه‌های مهاجرتی متنوع

کانادا همواره به خاطر برنامه‌های مهاجرتی متنوع خود شناخته شده است. کاهش نرخ زاد و ولد، پیری جمعیت و نیاز به نیروی کار جدید از جمله دلایلی است که دولت کانادا سیاست‌های مهاجرتی خود را تعدیل کرده و از مهاجران بیشتری استقبال می‌کند؛ از طرفی شرایط ایده‌آل رفاهی و اقتصادی این کشور باعث شده است ایرانیان زیادی، کانادا را یک مقصد مهاجرتی عالی بدانند.

کانادا دارای بیش از 60 برنامه مهاجرتی است. اکسپرس انتری، برنامه کاندید استانی (PNP)، اسپانسرشیپ و ویزای دانشجویی برخی از راه‌های رایج مهاجرت ایرانیان به کانادا هستند.

همچنین ظرفیت پذیرش مهاجران در کانادا در سال‌های اخیر رو به افزایش بوده است. در برنامه سطوح مهاجرت سال‌های 2022 تا 2024، کانادا برای پذیرش اقامت دائم 431645 نفر برنامه ریزی کرده است.

ظرفیت بالای پذیرش مهاجران توسط کانادا، یکی از اصلی‌ترین دلایل مهاجرت ایرانیان به کانادا است.

 • موسسات آموزشی معتبر و مهاجرت تحصیلی آسان به کانادا

سیستم آموزش عمومی کانادا که با نام K-12 شناخته می‌شود، فرصت برخورداری از آموزش با کیفیت و برابر را برای همه افراد، صرف نظر از قومیت، نژاد و پیشینه آنها فراهم می‌کند؛ از طرفی بسیاری از دانشگاه‌های معتبر جهان در کانادا قرار دارند.

به عنوان مثال دانشگاه تورنتو، دانشگاه بریتیش کلمبیا، دانشگاه مک گیل و دانشگاه مک مستر در بین 100 دانشگاه برتر جهان قرار دارند.

از طرفی، مهاجرت تحصیلی به کانادا دارای مسیر پیچیده‌ای نیست و افراد حتی می‌توانند از این طریق، اقامت دائم کانادا را نیز دریافت کنند. هر دانشجو می‌تواند پس از فارغ‌التحصیلی با شرایط مورد تایید دولت کانادا، مجوز کار پس از فارغ‌التحصیلی را دریافت کرده و برای دریافت اقامت کانادا نیز اقدام کند.

 • بالا بودن کیفیت زندگی و رفاه اجتماعی

طبق شاخص زندگی بهتر OECD، کانادا از نظر مسکن، رفاه ذهنی، امنیت شخصی، وضعیت سلامت، ارتباطات اجتماعی، کیفیت محیطی، شغل و درآمد، تعادل بین کار و زندگی، آموزش و مهارت، مشارکت مدنی، درآمد و ... بالاتر از حد متوسط است.

در حالی که شهرهایی مانند تورنتو و ونکوور به گرانی شهرت دارند، بسیاری از شهرهای دیگر کانادا برای زندگی بسیار مقرون به صرفه هستند.

جالب است بدانید که کانادا در حال حاضر نهمین اقتصاد بزرگ جهان است! نظرسنجی WorldPopulationReview در سال 2021 نشان داد که نرخ بیکاری کانادا تنها 6.5 درصد است که کمتر از میانگین نرخ بیکاری مشترک در کشورهای جهان است

با توجه به این موارد، چه کسی دوست ندارد در یک کشور امن با رفاه اجتماعی و اقتصادی بالا زندگی کند؟ ایرانیان هم از این قاعده مستثنی نیستند!

بهترین راه مهاجرت به کانادا چیست؟

همان طور که گفتیم، کانادا برنامه‌های مهاجرتی متعددی دارد که شما می‌توانید با توجه به شرایط خود از طریق یکی از آنها مهاجرت کنید. از جمله رایج‌ترین برنامه‌های مهاجرتی کانادا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دریافت ویزای کار کانادا
 • مهاجرت تحصیلی به کانادا
 • اسپانسرشیپ کانادا
 • اکسپرس انتری
 • برنامه مهاجرت نیروی متخصص استان کبک
 • برنامه‌های استانی کانادا برای مهاجرت خانوادگی
 • ویزای خود‌اشتغالی
 • مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری
 • ویزای استارتاپ
 • ویزای کارآفرینی

پیش از اقدام برای مهاجرت و برای پیدا کردن بهترین روش مهاجرت به کانادا لازم است حتما با یک موسسه مهاجرتی معتبر و باسابقه مانند موسسه بهادرانیان در این زمینه مشورت کنید. چنین موسسه‌ای می‌تواند شما را در یافتن بهترین روش برای مهاجرت و دریافت اقامت کانادا با توجه به بودجه و شرایط کلی راهنمایی کند و کلیه روندها را بدون بروز مشکل پیش ببرد.

همچنین باید شرایط، منابع و اهداف خود از مهاجرت را به طور کامل مشخص کنید؛ به این ترتیب می‌توانید برنامه‌هایی که مناسب شما نیستند را از بین گزینه‌ها حذف کرده و دید واضح‌تری نسبت به مسیر پیش روی خود داشته باشید.

به عنوان مثال، اگر قصد تحصیل رایگان در یک کشور خارجی را داشته باشید، می‌دانید که ویزای کارآفرینی یا سرمایه گذاری مناسب شما نیست؛ از طرفی کارشناسان آگاه و باتجربه مهاجرت می‌توانند در پیدا کردن مناسب‌ترین کشور و دانشگاه، شما را راهنمایی کنند و تا صدور ویزا و نتیجه نهایی در کنار شما باشند.

پیدا کردن یک کارشناس با تجربه در زمینه مهاجرت به کانادا ممکن است چالش برانگیز و زمان‌بر باشد؛ بنابراین پیشنهاد ما این است که به جای افراد متعددی که تحت عنوان وکیل یا کارشناس مهاجرت فعالیت می‌کنند، یک موسسه مهاجرتی معتبر پیدا کنید که به راحتی بتوانید اعتبار و کیس‌های مهاجرتی موفق آن را بررسی کنید.

موسساتی مانند موسسه بهادرانیان که چندین سال سابقه در امور مهاجرت دارند، نه تنها از اعتبار کافی برخوردار هستند، بلکه به تسهیل فرایند مهاجرت و کاهش هزینه‌هایی که باید برای مهاجرت بپردازید نیز کمک می‌کنند.

https://bahadoranian.com

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]