اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1394112753075051

چرخ آیدیاز می‌چرخد

کد: 1394112753075051

http://j.mp/1Lrk6c0

، تهران , (اخبار رسمی): زمستان پنج سال پیش آیدیاز، خودش یک ایده بود! ایده‌ای که می‌خواست راهِ رسیدن به زندگی بهتر را برایمان کوتاه کند. آیدیاز با این هدف تاسیس شد که ایده‌های نو را از هرجای کره‌ زمین به مردم کشورمان معرفی کند.

چرخ آیدیاز می‌چرخد

پافشاری بر حرف‌ها و عادت‌های قدیمی و تکراری، همیشه ملت‌ها را سر جایشان نگه داشته است. ملتی طعم پیشرفت و آینده روشن‌تر و موفق‌تر را خواهد چشید که به ایده‌های نو سلام کند و راه را برای خلاقیت باز بگذارد

مهم نیست چرخ را 5500 سال پیش سومری‌ها در ایران باستان اختراع کردند یا 5000 سال پیش یک دهقان چینی به نان نونگ! مهم این است که وقتی اولین چرخ ساخته شد، مسیر‌های دور و بارهای سنگین برای انسانی که تا آن روز روی پاهایش راه رفته بود کوتاه‎‌تر و سبک‌تر شدند. اینگونه ایده‌های نو، همیشه راه را نزدیک می‌کنند و باری از روی دوش ما برمی‌دارند.

زمستان پنج سال پیش آیدیاز، خودش یک ایده بود؛ ایده‌ای که می‌خواست راه رسیدن به زندگی بهتر را برایمان کوتاه کند. آیدیاز با این هدف تاسیس شد که ایده‌های نو را از هرجای کره زمین به مردم کشورمان معرفی کند؛ ایده‌هایی که شاید تا عملی‌شدن‌شان خیلی فاصله بود، اما آیدیاز یقین داشت که آشنایی مردم با فرآیند ایده‌پردازی و خلاقیت، مخاطبان را در مسیر بهتری از تفکر و رشد نیروی خلاق ذهن قرار می‌دهد. آن روزها هنوز اینستاگرام و تلگرامی نبود که دنیای مجازی بخواهد اینقدر به خلاقیت بها بدهد. برای اولین بار، آیدیاز یک فهرست چندصدتایی از سایت‌های معرفی ایده در کشورهای مختلف را تهیه کرده بود و هرروز بسیاری از آنها را رصد می‌کرد. تلاش آیدیازی‌ها بر این بود که آن دسته از ایده‌هایی را که با فرهنگ ایرانی - اسلامی سرزمین‌مان سازگار است، با ترجمه‌ای مناسب مخاطب داخلی به او معرفی کنند.

استقبال دوستداران ایده و خلاقیت از سایت آیدیاز، فوق‌العاده بود و هرچه زمان می‌گذشت، آیدیاز مسئولیت بزرگ‌تری بر دوش خود احساس می‌کرد. کار به جایی رسیده بود که ایده‌پردازهای داخلی، از یک دانش‌آموز در شهرستانی دورافتاده گرفته تا یک استاد دانشگاه مقیم تهران از آیدیاز می‌خواستند ایده‌هایشان را به کمک همدیگر عملی کنند. بعضی از تولیدکنندگان عزیز کشورمان برای ساخت و تولید انبوه برخی محصولات خلاقانه سایت اعلام آمادگی کردند و باقی دوستانی که نه ایده‌پرداز بودند نه تولیدکننده، دلشان می‌خواست دست آیدیاز را بگیرند. اغلب مخاطبان سایت، انتظار داشتند به زودی بخش فروش محصولات خلاقانه را راه‌اندازی کنیم و تمام این انتظارات و درخواست‌ها، آیدیاز را بر آن داشت تا برای مجهزتر کردن  خود در جهت برآورده ساختن این درخواست‌ها، مدتی فعالیت خود را متوقف کند.

در زمان توقف فعالیت سایت، آیدیاز همچنان روی شبکه‌های اجتماعی فیسبوک، اینستاگرام و کانال تلگرام فعال بود اما در پشت صحنه، تلاش می‌کرد به زودی با امکاناتی درخور مخاطبان ایده‌دوست ایرانی دوباره سایت به راه بیفتد. حالا این آرزو محقق شده است. سایت ideaz.ir با ظاهری نو و امکاناتی بیشتر، پیش روی شما دوستان پنج‌ساله و همراهان جدید است. قرار است اینجا هم شما با ایده‌های نو آشنا شوید و هم ما از ایده‌های شما باخبر شویم.

پافشاری بر حرف‌ها و عادت‌های قدیمی و تکراری، همیشه ملت‌ها را سر جایشان نگه داشته است. ملتی طعم پیشرفت و آینده روشن‌تر و موفق‌تر را خواهد چشید که به ایده‌های نو سلام کند و راه را برای خلاقیت باز بگذارد. به امید روزی که ایده‌های نوی ایرانی عملی شوند و هر ایرانی در هرجای وطن، بتواند مسیرهای دور گذشته را سریع‌تر و سبک‌بارتر طی کند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

آیدیاز؛ بانک ایده‌های نو

ایده‌های ساده تأثیرهای بزرگی دارند. برای آنهایی که سادگی، زیبایی و راحتی را دوست دارند اینجا پر از ایده است. ایده‌هایی ساده و مؤثر!

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

علم و آموزش