اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 140105266362219094

تجهیزات و لوازم مورد نیاز سفر و گردشگری

کد: 140105266362219094

https://bit.ly/3PvT3n5

، (اخبار رسمی): سفر کردن به دل طبیعت، کوه و پیمایش های طولانی مدت در مسیر های جنگلی، کمپ کردن از بهترین و لذت بخش ترین فعالیت های حیات است و تا به امروز، عموم افراد نیز علاقه بسیار زیادی به سفر و گردش در طبیعت، کوه و یا کمپ کردن دارند.

تجهیزات و لوازم مورد نیاز سفر و گردشگری
خرید لوازم کوهنوردی

کوله پشتی

کوله پشتی به دلیل برخورداری از طراحی بند های شانه ای و سیستم حرفه ای تعریق، حمل پوشاک و دیگر تجهیزاتتان را راحت تر می کند. اگر بخواهید از ساک حمل بار و یا چمدان های کوچک استفاده کنید کارتان سخت تر خواهد شد و در طی مسیر نیز دچار خستگی زود هنگام خواهید شد و از مسیر لذتی نخواهید برد.

کوله پشتی مناسب را باید متناسب با تعداد روز های برنامه و میزان تجهیزاتی که در برنامه خود به آنها نیاز دارید، خریداری کنید. برای برنامه های یک الی دو روزه، کوله پشتی های 35 الی 40 لیتری، برنامه های دو الی 4 روزه، کوله پشتی های 45 الی 65 لیتری و برای برنامه های 5 الی یک هفته ایی کوله پشتی های 65 لیتر به بالا مناسب هستند.

چادر

اگر قصد کمپ کردن در طبیعت را دارید یکی از مهم ترین تجهیزات آن، چادر کمپینگ یا چادر کوهنوردی است. چادر های کمپینگی به صورت دو پوش طراحی شده اند که در روز های گرم سال می توانید پوش دوم را جدا کنید. چادر های گنبدی شکل بهترین نوع چادر های کمپی هستند چرا که در هنگام بارش باران، آب در سقف چادر جمع نمی شود. چادر کوهنوردی خود را می توانید به کوله پشتیتان متصل کرده و به راحتی حمل کنید.

ظروف پخت و پز

از آنجایی که آشپزی کردن در طبیعت یکی از فعالیت های بسیار لذت بخشی است و برای انجام آن نیز باید تجهیزات مورد نیاز تهیه شود. این تجهیزات شامل ست ظروف پخت و پز قابلمه، ماهیتابه، کفگیر، ملاقه، کتری است. بهتر است آنها را به صورت پکی تهیه کنید چرا که حجم و ابعاد بسیار کمی دارند و به راحتی در کاور های مخصوص خود قابل حمل هستند.

سرشعله

در هنگام خرید تجهیزات به حجم و ابعاد آنها حتما دقت داشته باشید. در خرید منبع سوختی بهتر است از سرشعله های طبیعت گردی و کوهنوردی استفاده کنید چرا که طراحی این سرشعله ها ارگونومیک می باشد و اغلب آنها پایه و پر های تاشویی دارند که به راحتی جمع شده و در کیف و جعبه های مخصوص قابل حمل می باشند.

می توانید به همراه سرشعله بادگیر اجاق نیز خریداری کنید تا در شرایط آب و هوایی نامساعد به راحتی آشپزی کنید.

کیف کمک های اولیه

کیف کمک های اولیه از ضروری ترین تجهیزات در هر نوع سفر به خصوص سفر به طبیعت بشمار می رود. کیف های کمک اولیه در ابعاد و تجهیزات متفاوتی در بازار وجود دارند و پیشنهاد می شود که کامل ترین آنرا تهیه کنید. تجهیزات اصولی آنها شامل پنس، الکل، سنجاق، بانداژ، چسب زخم و… می باشد.

باتوم کوهنوردی

باتوم کوهنوردی را می توانید با توجه به محیط برنامه مورد نظراتان تهیه کنید. باتوم های کوهنوردی در دو نوع مکانیسم پیچی و کلیپسی طراحی می شوند. باتوم های کلیپسی مکانیسم راحت تر و ایمن تری نسبت به پیچی ها دارند. برخی باتوم های کوهنوردی از ویژگی مثبت و کاربردی آنتی شوک برخوردار هستند که سبب سلامتی ستون فقرات و زانو های فرد در طی مسیر های سنگ لاخی می شوند.

زیرانداز

در برنامه های طبیعت گردی حتما از زیرانداز جهت نشستن و استراحت در بین مسیر ها تهیه و همراه خود داشته باشید. همچنین باید برای چادر کوهنوردی و کیسه خواب خود نیز زیرانداز ضد آب تهیه کنید. حتما در هنگام برپا کردن چادرتان زیرانداز استفاده کنید و از خراش و آسیب های دیگر چادرتان جلوگیری نمایید.

تجهیزات کوچک و کاربردی نظیر عینک، کاور کفش، کاور موبایل، دستکش، کلاه، چاقو، فلاسک، ماگ، کییف کمری و… را می توانید بر اساس سلیقه خود یا میزان نیازتان در برنامه خریداری کنید. اما بهتر است عینک را در لیست تجهیزات ضروری خود قرار دهید و به سلامت چشم هایتان اهمیت دهید. حتما از عینک های طبیعت گردی استفاده نمایید چرا که عینک های شهری مناسب نور محیط های طبیعت نیستند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]