اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 140109146856519094
در دسترس نیست

معرفی بهترین چادر کوهنوردی مخصوص کوهنوردی

کد: 140109146856519094

، (اخبار رسمی): کوهنوردی از فعالیت و ورزش های مفید و مهیجی است که از گذشته و تاکنون طرفداران زیادی دارد؛ عموم مردم نیز ابتدا به عنوان تفریح و گذراندن اوقات فراغت خود به کوهنوردی روی می آورند اما با فتح قله ای دیدگاهشان تغییر خواهد کرد.

معرفی بهترین چادر کوهنوردی مخصوص کوهنوردی
خرید چادر کوهنوردی

اغلب مردم کوهنوردی و طبیعت گردی را در کنار هم معنا می کنند اما در واقع اینطور نیست

فعالیت کوهنوردی و طبیعت گردی هر دو در دل طبیعت بکر می باشند اما در نوع انجام فعالیت، برخی از تجهیزات ضروری و نحوه عملکرد متوجه تفاوت آن دو خواهیم شد. برای مثال یکی از مهم ترین و ضروری ترین و البته تجهیزات مشابه در فعالیت های کوهنوردی و طبیعت گردی، چادر است. در ادامه به معرفی و توضیح تجهیزات کوهنوردی خواهیم پرداخت و بیشتر با مفهوم کوهنوردی نیز آشنا خواهید شد.

چادر طبیعت گردی و کمپینگ

فعالیت طبیعت گردی و کمپینگ در دل طبیعت بکر و در بین دشت ها و میان جنگل های سرسبز طبیعت می باشد و میزان شرایط جوی در این فعالیت نسبت به محیط های کوهنوردی بسیار متفاوت بوده و قابل قیاس نیز نمی باشد. همانطور که در بالا اشاره کردیم یکی از مهم ترین تجهیزات این فعالیت ها، چادر است؛ چادر های کمپینگ و طبیعت گردی ظاهری کوچک تر و جمع جور تر از چادر های کوهنوردی دارند و اغلب به نام های گنبدی شکل معروف هستند.

چادر های کمپینگ با توجه به شرایط جوی طبیعت و جنگل طراحی می شوند و تنها تفاوت آنها با چادر های کوهنوردی در شکل ظاهری، میزان مقاومت و دیگر ویژگی ها می باشد. برای مثال باد و طوفان در جنگل قدرت کمتری نسبت به طوفان کوه و قله ها دارد بنابراین میزان مقاومت و ثبات چادر کمپینگ نیز کمتر از چادر کوهنوردی می باشد.

چادر کوهنوردی

چادر های کوهنوردی اغلب به صورت دو پوش طراحی می شوند که ساختار دولایه ایی آنها در برابر باد و باران عملکردی عالی ارائه می دهند. چادر های کوهنوردی برخلاف چادر های کمپینگی به صورت گنبدی نیستند اغلب به صورت تونلی یا مستطیل طراحی می شوند تا در شرایط جوی طوفانی ثبات بیشتر و بهتری داشته باشند.

چادر کوهنوردی مخصوص ارتفاعات کم

همانطور که شرایط محیطی و جوی کوهستان با کوه و قله های کم ارتفاع متفاوت می باشد، نوع و ویژگی های تجهیزات آنها نیز فرق خواهد داشت. در هنگام خرید لوازم کوهنوردی بخصوص خرید چادر کوهنوردی، با توجه به ارتفاعاتی که کوهنوردی می کنید چادر خریداری کنید.

چادر های مخصوص ارتفاعات کم، میزان مقاومتشان در برابر باد و نفوذ برف و همچنین نوع طراحیشان فرق خواهد کرد. چادر های کوهنوردی مناسب ارتفاعات کم شکل ظاهری مشابه چادر های کمپینگی دارند.

چادر کوهنوردی مخصوص ارتفاعات بالا

بالا رفتن از کوه و کوهنوردی و مستقر شدن در شرایط سخت و شدید در ابتدا لذت بخش بوده اما با نداشتن تجهیزات مناسب و امکانات کافی، خطرناک و مرگ آور خواهد بود. چادر کوهنوردی مخصوص ارتفاعات بالا به صورت تونلی شکل طراحی می شود چرا که در زمان آب و هوای طوفانی، ثبات بیشتری خواهد داشت.

این مدل چادر ها دارای گتر برفی و فلپ های برفی هستند که محافظت کامل از آب و هوا و جریان هوای عالی را فراهم می کنند. مدل پایه های چادر های کوهستانی به صورت Y شکل است که سبب افزایش ثبات چادر می شود. از فوق العاده ترین ویژگی های چادر کوهنوردی، فضا یا دهلیز های بزرگ طراحی شده در انتها یا جلو چادر می باشند.

معرفی چادر مخصوص کوهنوردی

چادر کوهنوردی 3_4 نفره آلپاین کایلاس Alpine tent

چادر آلپاین کایلاس به صورت دو پوش از جنس های پلی استر و مش تنفس پذیر طراحی شده است و جهت تقویت میزان مقاومت آب و باد از پوشش PU نیز تقویت شده است. شکل ظاهری آن به صورت تونلی است و دارای پایه های فولادی Y شکل می باشد.

چادر کوهنوردی آلپاین دارای دو فضای دهلیزی در انتهای چادر جهت نگهداری تجهیزات سفر می باشد. چادر آلپاین کایلاس بهترین چادر برای برنامه های کوهستانی می باشد و مناسب برنامه های محیط های برفی و کوهستانی، برنامه های سخت و شدید می باشد.

چادر کوهنوردی 4_5 نفره آلپاین کایلاس Alpine tent

این چادر نیز مانند چادر آلپاین کایلاس 3 نفره به صورت دو پوش و تونلی شکل طراحی شده است و جهت تقویت میزان مقاومت آب و باد از پوشش PU نیز تقویت شده است و دارای پایه های فولادی Y شکل می باشد.

چادر کوهنوردی آلپاین دارای دو فضای دهلیزی در انتهای چادر جهت نگهداری تجهیزات سفر می باشد. چادر آلپاین کایلاس بهترین چادر برای برنامه های کوهستانی می باشد و مناسب برنامه های محیط های برفی و کوهستانی، برنامه های سخت و شدید می باشد.

چادر 2_3 نفره آلپاین دونگ دونگ کایلاس Dong Dong Alpine Tent

چادر آلپاین کایلاس به صورت دو پوش از پارچه مقاوم کامپوزیت ضد آب و نایلون طراحی شده است. این چادر تک لایه از پارچه کامپوزیت تنفسی و ضد آب ساخته شده است که از تراکم رطوبت به داخل جلوگیری خواهد کرد.

دو قطب عبوری همراه با یک تیرک کوتاه پایداری چادر را تضمین می کند و همچنین دهلیز های دوتایی در عقب چادر برای پخت و پز، چیدمان تجهیزات و رعایت محیط فضای بسیار مناسبی را فراهم می کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

گردشگری و میراث فرهنگی