اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 140201167223919094
در دسترس نیست

نحوه انتخاب مناسب ترین کفش کوهنوردی برای فصل بهار

نحوه انتخاب مناسب ترین کفش کوهنوردی برای فصل بهار

کد: 140201167223919094

، (اخبار رسمی): یک فعالیت و تفریح تنها با وجود تجهیزات کامل و مناسب امکان پذیر خواهد بود، کوهنوردی تجهیزات بسیار مهم و ضروری از جمله پوشاک، چادر، کیسه خواب، کفش کوهنوردی و سایر تجهیزات فرعی دارد و باید تجهیزات را با توجه به فصول برنامه خود خریداری کنید.

نحوه انتخاب مناسب ترین کفش کوهنوردی برای فصل بهار
خرید صندل کوهنوردی

نحوه انتخاب مناسب ترین کفش کوهنوردی

جنس

یکی از مشخصه های مناسب ترین کفش کوهنوردی مناسب فصل بهار، جنس رویه و زیره کفش می باشد. رویه کفش باید کاملا ضد آب یا آبگریز باشد چرا که با توجه به ابری بودن هوای بهاری امکان بارش باران و مرطوب شدن زمین وجود دارد.

زیره کفش های کوهنوردی اغلب از ویبرام و لاستیک EVA طراحی می شوند که در برابر لغزش و سایش مقاومت بالایی دارند. اگر سطوح کفش به صورت عاج دار طراحی شده باشد مناسب ترین کفش کوهنوردی برای پیمایش های چند ساعته می باشد و همچنین در فصل بهار با خیال آسوده می توانید در زمین های مرطوب و لغزنده نیز از آنها استفاده نمایید.

آنتی شوک

آنتی شوک بودن کفش ها به جنس زیره آنها بستگی دارد، اگر جنس زیره کفش کوهنوردی از ویبرام Vibram طراحی شده باشد از قابلیت آنتی شوک بودن نیز بهره مند خواهد شد. هنگام پیاده روی از یک سطح سخت با وارد شدن ضربه به سطح کفش، زیره کفش ضربه را به تمام سطح پا پخش خواهد کرد و از ایجاد درد در یک نقطه از کف پا جلوگیری می شود.

قابلیت تنفس پذیری

مهم ترین مشخصه های کفش مناسب در فصل بهار، قابلیت تنفس پذیری است، در فصل بهار با گرم شدن هوا پس از گذشت نیم ساعت دمای بدن نیز بالا رفته و پا دچار تعرق خواهد شد، کفش اگر از ویژگی تنفس پذیری برخوردار باشد با گردش و تبادل هوا، از تعرق و مرطوب شدن پا جلوگیری خواهد کرد و در نتیجه شما از فعالیت خود لذت بیشتری خواهید برد و دچار خستگی زود هنگام نیز نخواهید شد.

انعطاف پذیر

انعطاف پذیری یکی از شاخصه های است که همه کفش های کوهنوردی دارا می باشند. در هنگام خرید کفش کوهنوردی به میزان به انعطاف پذیری کفش دقت داشته باشید چرا که در هنگام پیمایش های طولانی مدت یا فعالیت های سخت، پا باید دارای آزادی عمل باشد و بعد از پیماش چند ساعته دچار خستگی نشوید.

وزن سبک

همانطور که می دانید وزن یکی از شاخصه های مهم در لوازم کوهنوردی است و اهمیت بالایی دارد. کفش های کوهنوردی مناسب فصل بهار، به کفش های ترکینگ (کوهنوردی سبک)، کمپ و طبیعت گردی دسته بندی می شوند که این دسته از کفش های کوهنوردی وزن بسیار سبکی دارند. توجه داشته باشید که اگر وزن کفش شما بیشتر از حد باشد قطعا در فعالیت و برنامه سبک به راحتی نمی توانید به فعالیت خود ادامه دهید.

قابلیت اتصال به گتر

برخی کفش های ترکینگ به صورتی طراحی شده اند که قابلیت اتصال به گتر های کوتاه و مچی را دارند که برای پیاده روی در مسیر های گل و لای یا آب و هوای بارانی بهترین ویژگی محسوب می گردند. اگر چه کفش شما ضد آب یا آبگریز باشد بهتر است دارای این قابلیت نیز باشد. با اتصال گتر از ورود شن و ماسه و یا کثیف شدن کفش در مسیر های گل آلود و بارانی جلوگیری خواهد شد.

معرفی کفش کوهنوردی مناسب فصل بهار

در هنگام خرید کفش کوهنوردی مناسب فصل بهار شاخصه های بالا را در ذهن خود بسپارید و سعی کنید کفش مورد نظر را با تمامی این مشخصات خریداری کنید. شاخص قابلیت اتصال به گتر از شاخصه هایی است که در اخرین الویت قرار می گیرد و اگر در هنگام خرید صندل کوهنوردی و کفش، از این ویژگی برخوردار نبود باز هم جزو مناسب ترین کفش برای کوهنوردی در فصل بهار می باشد.

کفش ترکینگ مردانه کایلاس مدل Kalias KS312038 

اگر قصد کوهپیمایی یا گلگشت در طبیعت را دارید، یکی از تجهیزات مهم فعالیت شما، انتخاب کفشی متناسب با مکان محیط مورد نظر می باشد. کفش کوهپیمایی علاوه بر راحتی و نرمی، باید از وزن کمی برخوردار باشد چرا که برخلاف کوهنوردی، پیاده روی و گلگشت نیازی به کفش سخت و سنگین نخواهد داشت.

کفش ترکینگ مردانه کایلاس، گزینه ایده آلی برای پیاده روی طولانی مدت، با برخورداری از نرمی و سبک وزنی، انعطاف پذیری بالا، قابلیت تنفس پذیری در طبیعت می باشد. جنس رویه این محصول از چرم ضد آب و مقاوم در برابر سایش ساخته شده است. طراحان این مجموعه جهت جلوگیری از تعرق پا، از کفی KORT با قابلیت جذب رطوبت استفاده کرده اند.

 • جنس: چرم ضد آب
 • زیره ویبرام
 • کفی KORT
 • قابلیت تنفس پذیری
 • آنتی باکتریال و ضد باکتری
 • مناسب کوهپیمایی، گلگشت، پیاده روی

کفش رانینگ مردانه کایلاس مدل  Fuga Ex Running Shoes KS2133138G

از مهم ترین تجهیزات فعالیت هیجان انگیز و لذت بخش رانینگ، کفش مقاوم و در عین حال سبک می باشد؛ کفش رانینگ کایلاس با طراحی فوق العاده و ویژگی های وزن سبک، تنفس پذیر، ضد سایش و ضد باکتری بهترین گزینه نیز برای پیاده روی در طبیعت و کمپینگ های طولانی خواهد بود.

 • وزن: 263 گرم (سایز 43)
 • جنس: مش
 • زیره میانی: Eccevai
 • زیره: Vibram
 • پوشش: TPU
 • سیستم بندی: AWS
 • تنفس پذیر
 • لایه ضربه گیر
 • قابلیت اتصال گتر
 • مقاوم در برابر سایش و پارگی
 • کفی ضد باکتری و ضد رطوبت
 • مناسب رانینگ، طبیعت گردی، کمپینگ، کوهپیمایی

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

تازه‌های ورزش