اطلاعات تماس
  • 091248*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 140203087307319274
در دسترس نیست

معرفی و راهنمای خرید انواع سنسور اطلس کوپکو

معرفی و راهنمای خرید انواع سنسور اطلس کوپکو

کد: 140203087307319274

، (اخبار رسمی): شرکت اطلس تجهیز ارائه دهنده خدمات هوای فشرده در زمینه تامین کمپرسور اسکرو و تجهیزات جانبی ، تامین قطعات در صنایع مختلف نفت، گاز، پتروشیمی، صنعت خودرو، فولاد و آهن، سیمان، مواد غذایی، صنایع دارویی و سایر فعالیت دارد.

معرفی و راهنمای خرید انواع سنسور اطلس کوپکو
سنسور فشار اطلس کوپکو

شرکت اطلس تجهیز تامین کننده برند های اطلس کوپکو، کیزر، اینگرسولرند

 سنسور و سوییچ

قطعات برند اطلس کوپکو از با کیفیت ترین قطعات موجود در بازار هستند که امروز‌ه متقاضیان بسیاری دارند. سنسور و سوییچ که یکی از قطعات مهم کمپرسورها هستند؛ در این برند از پرفروش ترین محصول ها محسوب می شود. ترموسوییچ ها انواع گوناگونی که دارند که با توجه به دمای تعریف شد‌ه مشخص و تولید می شوند.

سنسور فشار اطلس کوپکو

با خرید سنسور فشار اطلس کوپکو، می توانید فشار هوای خط، فشار داخلی روغن و همچنین فشار هوای LP  را اندازه گیری نمایید. این سنسورها در مدل های مختلفی تولید می شوند. سنسورهای فشار که به آنها مبدل نیز می گویند، انرژی سیال را به انرژی الکتریکی تبدیل می کنند.

ساختار سنسور فشار اطلس کوپکو

هر سنسور فشار اطلس کوپکو دارای سه سیم است که یک سیم آن منفی، یک سیم برق و یک سیم دیتا است. این سه سیم به کنترلر متصل هستند و از ولتاژ تغذیه 5 ولت کنترلر تغذیه می شوند. این سنسورها ساختاری شبیه به پتانسیومتر دارند، یعنی بر اساس فشار در پایه سوم ولتاژی بین 0 تا 5 به ورودی برد کنترل اعمال می شود. بر این اساس با تشخیص برد کنترلر می توان فشار هوا یا روغن را نمایش داد.

کاربرد سنسور فشار

سنسور فشار نه تنها به عنوان نمایشگر استفاده می شود بلکه بر اساس فشار اندازه گیری شده فرمان بار و تخلیه صادر می شود و در صورت بالا بودن فشار هوا دستور خاموشی از کنترلر صادر می شود. درست مثل سوپاپ اطمینان عمل می کند.

سنسور DP یا سنسور اختلاف فشار

این سنسورها که معمولا در بازه 0 تا 3 بار هستند وظیفه اندازه گیری اختلاف فشار را بر عهده دارند.

سنسور اختلاف فشار فیلتر جداکننده: جداکننده فیلتر روغن DP

فیلتر جداکننده که وظیفه آن جداسازی روغن از هوا است، قبل از اشباع شدن باید به موقع تعویض شود. اگر این فیلتر اشباع شود، اختلاف فشار در خروجی جداکننده رخ می دهد.

ساختار سنسور اختلاف فشار دارای دو ورودی است، ورودی قبل از فیلتر جداکننده و ورودی بعد از فیلتر جداکننده و اختلاف فشار با اندازه گیری هر دو ورودی ایجاد می شود. در نتیجه ی این اختلاف فشار، فشار به یک کنترل کننده ارسال می شود، در صورتی که این اختلاف فشار بیشتر از مقدار مجاز باشد، کنترلر از طریق نمایشگر به اپراتور اطلاع می دهد.

سنسور دما اطلس کوپکو

به کمک این وسیله، درجه گرما و سرما اندازه گیری می شود و می توان آن را به یک واحد قابل خواندن، تبدیل کرد. ایا تا به حال با خود فکر کرد‌ه اید که چگونه دمای محیط های وسیع مانند: سدها، چاه ها و... اندازه گیری می شود؟ بله این کار به کمک سنسور دما انجام می شود.

عملکرد سنسور دما اطلس کوپکو به ولتاژ دیود بستگی دارد. مقاومت دیود با تغییر دما رابطه مستقیمی دارد. هر چه دما پایین تر باشد، مقاومت کمتر است و بالعکس. پس از انداز‌ه گیری مقاومت در دیود، به یکی از واحدهای رایج دما مثل سیلیسیوس و فارنهایت تبدیل می شود و می توان عدد را بر روی واحدها خواند.

خرید سنسور دما اطلس کوپکو باید از معتبرترین مراکز موجود در کشور انجام شود تا از کیفیت آن اطمینان حاصل شود.

ترموسوئیچ یا کلید دما مکانیزمی است که برای اندازه گیری دما استفاده می شود، عملکرد ترموسوئیچ بر اساس تغییرات دما در محیط بسته یا خارج از منزل متفاوت است.

بنابراین برای تنظیم دما در فضای بسته که معمولاً به وسایل گرمایشی یا سرمایشی متصل می شود از کنترل کننده برقی اتوماتیک استفاده می شود تا با اتصال و قطع دستگاه، فضا را در دمای تنظیم شده نگه دارد. خرید سنسور دما با برند اطلس کوپکو را به علت کیفیت بالای این قطعات به شما پیشنهاد می کنیم.

سوئیچ دما  اطلس کوپکو چیست؟

سوئیچ های دما متناسب با دمای تعریف شد‌ه برای آن در دو مدل مکانیکی و الکتریکی تولید می شوند.

طراحی این دستگاه به گونه ای است که با بالا رفتن دما از حد معینی دستگاه را خاموش می کند و زمانی که دما از حد معینی پایین می آید دستگاه را روشن می کند.

ترموسوئیچ ها به عنوان قسمتی از سیستم کنترل، مقدار سرما و گرمای سیستم اصلی را در نقاط حساس کنترل می کنند.

انواع ترمو سوئیچ ها

ترموسوئیچ ها که در مدل های مختلف تولید می شوند، با سنسورهای دما تفاوت های ساختاری و عملکردی دارند.

ترموسوئیچ دما را در نقطه تنظیم شده نگه می دارد و از آسیب رساندن به وسایل الکتریکی جلوگیری می کند. بعضی از ترموسوئیچ ها دو نوار فلزی دارند که از پشت به یکدیگر متصل هستند.

با توجه به این که فلزات و آلیاژهای گوناگون هنگام گرم شدن و سرد شدن، منقبض و منبسط می شوند ممکن است یکی از این نوارهای فلزی، نوار دیگر را کچ  کند.

تغییر شکل در نوار فلزی می تواند برای تکمیل یک مدار، ارسال سیگنال الکتریکی و انجام طیف گسترده ای از وظایف، یا اثر مکانیکی و باز یا بسته شدن مدار طراحی شود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
  • 091248*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

صنعت و تولید