اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 140204227383423133
در دسترس نیست

معرفی شرکت رومی کاران طراح و مجری انواع نما کلاسیک و مدرن ساختمانی

کد: 140204227383423133

، تهران , (اخبار رسمی): شرکت رومی کاران با بیش از 29سال سابقه در حوزه ی نما کلاسیک و مدرن اماده ارائه هر نوع خدمات ساختمانی از جمله : سیمانکاری سقف کف دیوار استخر و نمای شسته – ابساب – قلمدانی – سیمانبری – آبساب – ستون – سر ستون – پاستون – قرنیز و باند – طرح سنگ – با بهترین کیفیت (همراه با 15سال ضمانت)

معرفی شرکت رومی کاران طراح و مجری انواع نما کلاسیک و مدرن ساختمانی
معرفی شرکت رومی کاران طراح و مجری انواع نما کلاسیک و مدرن ساختمانی

با افتخار اعلام میکنیم که شرکت رومی کاران در همه نقاط ایران از جمله شیراز. بندر عباس. اصفهان،. گیلان؛ مازندران، خوزستان مخصوصا تهران و کرج در زمینه نما انواع ساختمان ها فعالبت کرده است.

نما سیمانی عمدتا به دو دسته کلی نما کلاسیک و نما مدرن تقسیم بندی میشود به طوری که به دلیل مقاومت بالاو قیمت مناسب نسبت به نماهای سنگی و آجری و شیشه و کامپوزیت و…  طرفداران بسیار زیادی دارد. به همین علت برخی افراد ترجیح میدهند ظاهر ساختمان خود را نمای سیمانی استفاده شود. به طوری که رنگ ها و طرح های متفاوتی هم داشته باشند از مدل های نماهای سیمانی میتوان از نمارومی – کلاسیک – مدرن – نمای شسته – قلمدانی – ابساب – تگری – ابزار سیمانی – دورپنجره – ستون سرستون – سیمانکاری دیوار – کف – سقف -نام برد که این نام ها بسته به مواد و مصالح مصرفی و روش اجرا و طرح و رنگ نماهایی که سیمان کاری میشود اختصاص داده شده است

قیمت سیمانکاری به عوامل زیادی بستگی دارد و یک پروسه ی پیچیده می باشد یکی از ایتم های مورد نیاز برای برآورد هزینه دیدن پروژه به صورت حضوری میباشد ایتم بعدی مدل ها و طرح های درخواستی مورد برسی قرار گیرد اگر کسی بدون بازدید به شما قیمتی ارائه نماید نشانه عدم آشنایی او با استاندارد ها ی این نوع خدمات می باشد اجرای نما سیمانی نیاز به دانش و مهارت خاصی دارد. نمای رومی یعنی هنر و مهندسی و محاسبات و همخوانی تمام ابزار ها و طرح ها باهم تا هیچگونه تضادی بین نما و محیط نباشد.

نما کلاسیک رومی چیست ؟

نما رومی، سبکی کلاسیک است که از المان‌های معماری روم باستان الهام گرفته شده است. این نوع نما، جزء طراحی‌های لوکس و گرانقیمت به حساب می‌آید. در این نوع نما، بیشتر از انواع سنگ‌هایی نظیر تراورتن، مرمر، گرانیت و در موارد محدود از سیمان‌سفید استفاده می‌کنند.سیمان کاری نما رومی، به دلیل پیچیدگی‌های موجود، کار سختی به حساب می‌آید؛ بنابراین می‌توان گفت که نمای رومی، تصویری لوکس و ارزنده به یک ساختمان اعطا می‌کند. جالب است که بدانید در طراحی سبک رومی، تنها از المان‌های معماری روم باستان استفاده نمی‌شود به طوری که در برخی دیزاین‌ها می‌توانید المان‌های ایران باستان را نیز مشاهده کنید؛ و این شاید دلیلی بر محبوبیت چنین سبکی در میان ایرانیان است.

دلایل رواج نما کلاسیک رومی

ریشه‌های فرهنگی: با توجه به تغییرات سبک زندگی مردم و بررسی روند تمایل مردم و پیمانکاران به داشتن نما رومی و نما کلاسیک ، می‌توان به رواج تجمل‌گرایی زندگی امروزه‌ی مردم پی برد. در واقع هرچه تزئینات و جزئیات نما، طراحی داخلی و خارجی ساختمان بیشتر باشد نشانگر تمایل مردم به تجمل‌گرایی است.جامعه شناسان بر این باورند که نما کلاسیک یا سیمان کاری نما رومی پاسخی به نیاز سندروم کاخ‌ نشینی مردم است که این در تضاد با معماری اسلامی و معماری ایرانی است. نکته‌ی ارزشمندی که ارزش اشاره دارد این است که در طراحی‌های سبک معماری اسلامی و ایرانی، توجه طراحان به روح انسانی است، به صورتی که تمامی تناسبات و جزئیات در راستای آرامش بخشی به روح انسان است.

برخی از المان‌های رایج در نما رومی

  • ستون‌های کوتاه تزئینی
  • استفاده از ستون‌های با سطح مقطع دایره به‌جای چندضلعی
  • سرستون‌ها و کله‌گاوی‌ها
  • قوس‌های بزرگ همراه با نقشه‌های ظریف برجسته
  • انواع کتیبه، گلویی‌ها، هلال، قاب پنجره

امروزه، بیشتر نما‌های رومی با استفاده از سنگ تراورتن اجرا می‌شوند. چرا که فراوانی معادن آن موجب کاهش قیمت این سنگ در بازار مصالح شده و همچنین کیفیت و دوام خوبی نیز دارد. متریال دیگری که امروزه، در اجرای سیمان کاری نما به کار می‌رود، پودر سنگ و سیمان سفید است. البته که اجرای چنین طرح‌های پیچیده‌ای با سیمان کمی دشوارتر است، اما هزینه‌ی مصالح به میزان قابل توجهی کاهش پیدا می‌کند.

روش ارتباط با رومی کاران

در این مطلب قصد نداریم اموزش سیمان کاری یا برسی سبک های مختلف نمای ساختمان و معماری مدرن و کلاسیک را توضیح دهیم . هدف رومی کاران بیشتر نحوه ی صحیح ارتباط با مجریان نما و شروع صحیح یک همکاری موفق تا اجرای یک نمای بی نقص است . اکثر کارفرماهای عزیز به دلیل عدم اگاهی و نداشتن تجربه لازم در حوزه ی نما متاسفانه این صنعت را کاملا ساده و پیش پا افتاده میدانند در حالی که یک انتخاب اشتباه و یا عدم نداشتن اگاهی و نداشتن یک مشاور حرفه ای میتواند خسارات زیادی در نما به بار اورد . تصور کنید در یک پروژه به دلیل پایین بودن قیمت با یک گروه غیرحرفه ای که تجربه کافی ندارند و از مصالح بی کیفیت استفاده میکنند و در پیاده سازی و المان ها و طرح و مدل های دقت و ظرافت لازم به کار نرود و به قولی کیفیت دقت ظرافت فدای سرعت و زمان شود چه خساراتی میتواند به بار بیاورد؟ . در این صورت کارفرما هم در وقت و انرژی و زمان خود ضرر میکند و هم باید یک هزینه ثانویه برای جبران خسارت و اجرای نمای با کیفیتر انجام دهد. همانطور که پیشتر اشاره شد در صنایع مختلف برای طراحی از روش طراحی تری دی استفاده می‌شود و صنعت نمای ساختمان از این موضوع مستثنا نمیباشد امروزه تعداد زیادی از نرم افزارها در زمینه طراحی نسخه‌های دیجیتالی نمای داخلی و بیرونی ساختمان  تولید و طراحی شده‌اند که به راحتی می‌توان قبل از شروع درک بسیار خوبی از پروژه پیدا کرد. با کمک نرم افزارهایی مانند  3dmax – Rhino – AGI32 – Revit میتوان بدون اغاز یک پروژه نمای دلخواه خود را به صورت کاملا حرفه ای طراحی کرد .و از چگونگی متراژه دیوار ها پنجره ها و حتی دیزاین داخلی تا نمای بیرونی از جمله دیوارها – در و پنجرها – ستون ها سرستون ها بدنه ی ساختمان حتی نورپردازی و میتوان اگاه شد. اگر شما قصد دارید به صورت حرفه ای نمای زیبا و بی نقص داشته باشید ما به شما پبشهاد میکنیم حتما نسخه دیجیتالی (3D)نمای خود را تهیه کنید تا یک مسیر مشخص و ثابت داشته باشید

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

رومی کاران

شرکت رومی کاران با بیش از 29 سال تجربه در زمینه ی اجرای تخصصی نمای کلاسیک و نمای مدرن از جمله و سیمانکاری دیوار حیاط کف سقف – نمای شسته – ستون سرستون – سیمانبری – ابنما – ابساب قلمدانی برشکاری سیمان – دورپنجره باند قرنیز طرح سنگ طرح چوب الاچیق فعالیت میکند. و تا این لحضه 87 پروژه به اتمام رسیده است و هیچگونه نارضایتی از سوی کارفرمایان در کارنامه رومی کاران ثبت نشده است. با افتخار اعلام میکنیم که شرکت رومی کاران در همه نقاط ایران از جمله شیراز . بندر عباس. اصفهان . گیلان مازندران. خوزستان مخصوصا تهران کرج فعالبت کرده است. در صورت تمایل همکاری با شرکت رومی کاران با شمارهای زیر یا صفحات مجازی از جمله تلگرام واتساپ و ایمیل ارتباط داشته باشید شرکت رومی کاران نما سیمانی عمدتا به دو دسته کلی نما کلاسیک و نما مدرن تقسیم بندی میشود به طوری که به دلیل مقاومت بالاو قیمت مناسب نسبت به نماهای سنگی و آجری و شیشه و کامپوزیت و… طرفداران بسیار زیادی دارد. به همین علت برخی افراد ترجیح میدهند ظاهر ساختمان خود را نمای سیمانی استفاده شود. به طوری که رنگ ها و طرح های متفاوتی هم داشته باشند از مدل های نماهای سیمانی میتوان از نمارومی – کلاسیک – مدرن – نمای شسته – قلمدانی – ابساب – تگری – ابزار سیمانی – دورپنجره – ستون سرستون – سیمانکاری دیوار – کف – سقف -نام برد که این نام ها بسته به مواد و مصالح مصرفی و روش اجرا و طرح و رنگ نماهایی که سیمان کاری میشود اختصاص داده شده است

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

مسکن و ساختمان