اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 140207247635913153
در دسترس نیست

انواع پمپ سیرکولاتور، شناور، پمپ آب جتی، پمپ های آب کشاورزی و پمپ کفکش

آشنایی با انواع پمپ

کد: 140207247635913153

، تهران , (اخبار رسمی): در این مقاله به بررسی انواع پمپ سیرکولاتور، شناور، پمپ آب جتی، پمپ های آب کشاورزی و پمپ کفکش و اجزای تشکیل دهنده آنها پرداخته ایم.

آشنایی با انواع پمپ
آشنایی با انواع پمپ

کاربری انواع پمپ ، انتقال سیال از نقطه ای به نقطه دیگر می باشد و در مدل ها، برند ها و کاربری های مختلف تولید می شوند و در بازار موجود می باشد.

یکی از تجهیزاتی که در سال های اخیر در مکان های مختلف استفاده می شوند، پمپ های آب هستند. این پمپ ها توسط برندهای مختلف و برای مصارف صنعتی، خانگی، کشاورزی و استخرها ساخته می شوند.

انواع پمپ در مدل ها، برند ها و کاربری های مختلف تولید می شوند که کار آنها انتقال سیال از نقطه ای به نقطه دیگر است.

به طور کلی رابطه بین فشار و دبی در انواع پمپ، رابطه ای معکوس است بدین صورت که پمپ هایی با دبی زیاد، فشار کمتری تولید می کنند و برعکس آن نیز صادق است، برای انتخاب و خرید پمپ حتما به مقدار دبی و میزان فشار توجه نمایید.

پنتاکس، گراندفوس، شیمجه و کالپدا از برندهای پرطرفدار تولید انواع پمپ است که پمپ های خود را در انواع گوناگونی ساخته و وارد بازار می کند. برای خرید انواع پمپ آب باید اطلاعات لازم را داشته باشید و بر اساس آن تصمیم بگیرید. به همین دلیل ما در این مطلب به بررسی انواع پمپ های موجود در بازار می پردازیم.

پمپ سیرکولاتور

جنس پمپ سیرکولاتور از آهن، چدن و یا استیل است. در این پمپ ها از پروانه ای با جنس پلی آمید به منظور جلوگیری از خوردگی و زنگ زدگی استفاده می شود. هر یک از این پمپ ها این قابلیت را دارند که آب و یا سایر مایعات را با فشار و دماهای گوناگون انتقال دهند. از پمپ های سیرکولاتور به دلیل چرخش آب در تجهیزات سرمایشی و گرمایشی استفاده می شود. پمپ های زمینی نمونه ای از پمپ سیرکولاتور می باشند.

حال که با پمپ سیرکوله آشنایی پیدا کردید برای اطلاعات پیشتر در ادامه به بررسی اجزای پمپ سیرکولاتور پرداخته ایم.

اجزای پمپ سیرکولاتور

 1. الکترو موتور پمپ سیرکولاتور
 2. محور در پمپ های سیرکولاتور
 3. آشنایی با یاتاقان در پمپ سیرکولاتور
 4. کاسه نمد یا سیل مکانیکی پمپ های سیرکولاتور
 5. کوپلینگ در پمپ سیرکوله
 6. سیستم روغن کاری در پمپ سیرکولاتور
 7. پروانه در پمپ های سیرکولاتور

پمپ شناور

پمپ های شناور زیر مجموعه پمپ های سانتریفیوژ و از نوع الکتریکی می باشند. این مدل از پمپ در آب شناور هستند و برای مصارف آشامیدنی، صنعتی و کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرند. جنس اصلی پمپ های شناور استیل است و دارای اندازه ۴ تا ۱۲ اینچ می باشند.

پمپ آب جتی

پمپ جتی از جمله پمپ های سانتریفیوژی است که دارای قیمت و بهره وری بالایی است. از این نوع پمپ برای بالا کشیدن آب از عمق زیاد استفاده می شود‌. پمپ آب جتی برای استفاده خانگی و کشاورزی بسیار مناسب است.

پمپ های آب کشاورزی

افرادی که می خواهند به خرید پمپ آب پنتاکس بپردازند باید ابتدا با پمپ های گفته شده و همچنین پمپ آب دوار، جریان محوری، بشقابی، دو پروانه، کف کش، لجن کش و طبقاتی آشنا شوند. بدین شکل با اطلاعات کاملی در این راستا اقدام می کنند و پمپ پنتاکس مناسبی را خریداری می نمایند.

پمپ کفکش

پمپ کفکش از انواع پمپ های مستغرق بوده که در انواع ثابت و متحرک با جنس بدنه استیل، چدن، آلومینیوم، اسکوبایی، تکنوپلیمر و پلاستیکی جهت تخلیه سیالات تولید می شود.

پمپ کفکش جهت کاربری در چاه آب، انتقال آب از مخازن و استخر هاف انواع فواره ها، تخلیه پساب های فاضلاب با غلظت کم، پس آبهای بارانی و آب استخر، انتقال اب از مخازن آب جهت آبیاری کشاورزی و خیلی از کاربری های دیگر قابل استفاده است.

اجزای پمپ کفکش

 1. پروانه 
 2. موتور
 3. محور یا همان شفت
 4. مکانیکال سیل
 5. حلزون
 6. خازن
 7. کابل

در این مقاله که توسط متخصصین شرکت بامین تهویه گردآوری شده است، به بررسی انواع پمپ و کاربرد و اجزای آنها پرداخته ایم تا شما عزیزان برای انتخاب و خرید انواع پمپ دچار مشکل نشوید.

به هنگام انتخاب پمپ باید نوع، ماهیت و مشخصات شیمیایی سیال قابل انتقال و همچنین به مشخصات فیزیکی سیال، نظیر دمای کاری و محدود درجه حرارت، میزان گرانروی یا ویسکوزیته، میزان املاح و ذرات جامد، ظرفیت و مقدار آبدهی، هد یا ارتفاع آبدهی را در نظر بگیرید تا انتخابی صحیح و مطمئن داشته باشید.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

بامین تهویه

بامین تهویه بزرگترین سایت تاسیسات سیستم های تهویه حرارتی گرمایشی و سرمایشی

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

صنعت و تولید