اطلاعات تماس
  • 091448***** - 044462*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 140212087835322972
در دسترس نیست

اسپرسو ساز خوب دارای چه ویژگی هایی است؟

کد: 140212087835322972

، (اخبار رسمی): اسپرسو ساز خوب دارای چه ویژگی هایی است؟

اسپرسو ساز خوب دارای چه ویژگی هایی است؟
اسپرسو ساز خوب دارای چه ویژگی هایی است؟

بررسی ویژگی های یک دستگاه اسپرسو ساز خوب

قهوه به یکی از محبوب ترین نوع نوشیدنی های گرم در بین مردم تبدیل شده است. بنابراین خرید یک اسپرسوساز عالی می تواند در تهیه این نوشیدنی خوشمزه به شما کمک کند. اسپرسو از غلظت و کافئین زیادی برخوردار است. دستگاه اسپرسو ساز در سال ۱۸۸۴ میلادی در یک نمایشگاه در کشور ایتالیا توسط فردی به نام آنجلو موریندو که این دستگاه را ساخته است به مردم معرفی شد. اسپرسو از گذراندن آب در حال جوش و از پودر قهوه فشرده شده در سبد و از یک فیلتر به دست می‌آید. قهوه به دست آمده با این دستگاه غلیظ و همراه با یک کرم که روی سطح آن قرار دارد خواهد بود. در این مقاله ویژگی های اسپرسو ساز خوب بهترین مارک های بازار را به شما معرفی می کنیم و تفاوت اسپرسو ساز و قهوه ساز را با هم بررسی می کنیم.

قابلیت برنامه پذیری در اسپرسوساز ها

اسپرسوساز های موجود در بازار در دو نوع دستی و غیر دستی موجود می باشند و در طرح های مختلفی تولید می شوند. این اسپرسو ساز ها هر کدام به نوعی می توانند جوابگوی نیاز شما باشند. اسپرسو ساز های تولید شده اند که قابلیت برنامه پذیر دارند بنابراین اگر مصرف قهوه در شما زیاد است و یا خانواده پرجمعیتی دارید و مهمان های زیادی به خانه شما می آیند می توانید اسپرسوساز از نوع برنامه پذیر را انتخاب کنید. با استفاده از پنل های لمسی موجود بر روی اسپرسوساز یا بکارگیری WiFi در آن می توانید قهوه ساز را روشن کنید و آن را برای دم کردن قهوه آماده کنید. قیمت این اسپرسوساز ها بیشتر از بقیه مدل ها است.

انواع فیلتر قهوه

قهوه ساز ها هر کدام دارای نوع فیلتر مخصوص به خود هستند و در هر قهوه ساز نوع فیلتری که در آن به کار می رود با هم متفاوت است که باید در هنگام خرید به آن توجه کنید. فیلتر هایی که در دستگاه های قهوه ساز به کار می روند یا از نوع ثابت هستند و یا از نوع یک بار مصرف می باشند. نوع ثابت فیلتر در به حداقل رساندن هزینه های شما کمک بسیاری می کند بنابراین اگر میخواهید هزینه زیادی نکنید بهترین انتخاب فیلتر ثابت است اما باید هر بار بعد از مصرف خیلی خوب آن را شستوشو دهید. نوع یک بار مصرف فیلتر ها بهداشتی تر است. اسپرسوساز ها چه ار نوع دستی باشند چه از نوع برقی از این فیلتر ها در آن استفاده می شود.

قدرت الکتریکی و بخار دستگاه

قدرت الکتریکی در دستگاه های اسپرسوساز نقش بسیار زیادی دارد و در کیفیت قهوه بسیار تاثیر گذار است. اگر موتور قدرتمند باشد می تواند دمای آب را به خوبی بالا برده و گرمای مناسب را برای تهیه قهوه آماده کند. قسمت دوم اسپرسوساز مربوط به فشار بخار آب است که در طعم قهوه بی تاثیر نیست و برای تهیه کاپوچینو و کف شیر از آن استفاده می شود. بنابراین در هنگام خرید به این دو مورد بسیار توجه کنید.

بررسی میزان توان و فشار بخار دستگاه

از مهمترین قسمت های یک دستگاه اسپرسوساز میزان قدرت و فشار بخار است که یکی از ضروری ترین ویژگی های آن است. منظور از توان دستگاه در فشار بخار یعنی میزان قدرت آن برای تولید فشار بخار آب برای آماده سازی یک قهوه خوشمزه است. هر چه توان دستگاه اسپرسوساز بیشتر باشد قهوه های مرغوب تری تحویل می گیرید. بیشترین میزان فشار بخار ۱۵ بار است که معادل قدرت ۱۰۰۰ تا ۱۶۰۰ وات است. شما عزیزان باید در هنگام خرید دستگاه اسپرسو ساز به میزان فشار آن توجه کنید.

بررسی دسته گروپ ها

در دستگاه هایقطعه ای وجود دارد که به آن دسنه گروپ می گویند که از تجهیزات کاربردی برای آماده سازی اسپرسو محسوب می شود. از این ابزار زمانی استفاده می شود که قهوه آسیاب شده برای عصاره گیری آماده است و باید در داخل دستگاه قرار داده شود. اگر دسته گروپ ها از جنس و کیفیت خوبی برخوارد باشند نشان دهنده یک دستگاه قهوه ساز با کیفیت است. دسته گروپ های با کیفیت تاثیر مستقیمی بر میزان استقامت دستگاه دارند. این پارامتر ها شامل جنس بدنه و دسته پرتافیلتر، کیفیت قسمت های پلاستیکی و استیل آن ها و میزان وزن یک پرافیلتر می باشند.

سبد پرتافیلتر ها در دستگاه اسپرسو ساز

سبد پرتافیلتر یکی از قطعات جانبی دستگاه تولید اسپرسو است. از این قطعه به عنوان محفظه قهوه آسیاب شده استفاده می کنند و برای این کار طراحی کرده اند و محل قرار قرار گیری قهوه های اماده به عصاره گیری می باشند. این سبد ها را در دو نوع فشرده و غیر فشرده تولید می کنند. یک دستگاه تولید اسپرسو مرغوب علاوه بر دارا این ویژگی ها باید از ویژگی های منحصر به فرد دیگری برخوردار باشد. داشتن این ویژگی ها موجب ارتقاء کیقیت و برتری آن نسبت به سابر دستگاه های مشابه شود. در برخی از دستگاه های اسپرسو ساز پس از مدت مشخصی به طور اتومات خاموش می شوند. داشتن این قابلیت موجب صرفه جویی در مصرف انرژیمی شود.

برخی از دستگاه های اسپرسو ساز دارای سیستم پاکسازی خودکار می باشند. که برای رستوان ها و کافه ها بسیار مناسب می باشند. زیرا در این مکان ها به دلیل شلوغی کار فرصت زیادی برای تمیز کردن ندارند این نوع دستگاه می تواند به طور اتومات آن را پاکسازی کند. دارا بودن سیستم پاکسازی خودکار بسیار اهمیت دارد. زیرا کسی که از آن استفاده می کند نمی تواند هر لحظه آن را پاکسازی کند و با تهیه چنین دستگاهی نگرانی درباره بهداشت و تمیزی دستگاه نخواهید داشت. یکی از نکات مهم دیگری که برای تهیه یک دستگاه قهوه ساز لازم است داشته باشد میزان به صرفه بودن آن است. زیرا مرغوب ترین نوع این دستگاه ها علاوه بر تولید قهوه و اسپرسو باید قابلیت آماده سازی قهوه فرانسه را نیز داشته باشند.

انواع دستگاه اسپرسو ساز

دستگاه اسپرسو ساز ها در انواع مختلفی وجود دارند که با توجه به نیاز شما و کاری می خواهید با آن انجام دهید می توانید مورد نظر را انتخاب کنید. اسپرسو ساز های خانگی و اسپرسو ساز های صنعتی نمونه های انواع دستگاه اسپرسو ساز هستند.

اسپرسو ساز خانگی : این نوع اسپرسوساز ها برای مصرف خانگی تولید شده اند و می تواند در تهیه یک قهوه عالی به شما کمک زیادی کند. قهوه از ان دسته نوشیدنی های پر طرفدار است که نوشیدن آن به برنامه ی مردم اضافه شده است. برای آماده سازی اسپرسو به یک دستگاه اسپرسوساز نیاز دارند تا بتوانند آن را در خانه و به راحتی درست کنند. مدل اسپرسو ساز های خانگی در انواع مختلفی در بازار موجود می باشند اسپرسوساز های دستی، نیمه اتوماتیک و اتوماتیک از این قبیل اسپرسوساز ها هستند.

اسپرسو ساز دستی

این نوع اسپرسو ساز های دستی با استفاده از نیروی دست کار می کنند. کار آن اینگونه است که با استفاده از یک اهرم که با نیروی دست کار می کند و با فشار دادن این اهرم می توانید قهوه آماده می شود. قیمت این مدل از اسپرسو ساز ها پایین تر از مدل های دیگر است. این مدل از اسپرسو ساز ها برای کسانی که صیر و تحمل زیادی ندارند مناسب نیست زیرا باید با دقت و وقت بیشتری با آن کار کنید.

اسپرسو ساز نیمه اتوماتیک و تمام اتوماتیک

اسپرسو ساز های نیمه اتوماتیک نوعی هستند که استفاده ی آسان دارند و در بیشتر خانه ها از ان استفاده می شود. این مدل از اسپرسو سازهای خانگی در بازار بسیار محبوب هستند و فروش بهتری نسبت به بقیه مدل ها دارند. این نوع اسپرسو ساز های نیمه اتوماتیک در اماده کردن قهوه بسیار خوب عمل می کنند. تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که در پایان کار آن را به صورت دستی میکس کنید. با استفاده از اسپرسوساز های نیمه اتوکاتیک نمی توانید قهوه را میکس کنید و برای میکس قهوه با شیر و..‌ شما باید خودتان این کار را انجام بدهید. اسپرسو ساز تمام اتوماتیک طرفدار و محبوبیت بیشتری دارند و مردم بیشتر از این نوع مدل خریداری می کنند و در خانه به کمک آن قهوه درست می کنند و از آن استفاده میکنند، این مدل تمام اتوماتیک تما مراحل اماده سازی قهوه را به طور اتوماتیک انجام می دهد و دیگر نیازی نیست شما کاری انجام دهید.

اسپرسو سازهای صنعتی

از اسپرسو ساز های صنعتی بیشتر در کافه و رستوران ها استفاده می شود که اندازه ی ان ها نسبت به باقی مدل ها بزرگتر است. اسپرسو سازهای صنعتی در سایز های بزرگی موجود هستند و مناسب کافه ها و رستوران ها هستند. این مدل ها چون سایز بزرگی دارند در خانه ها استفاده نمی شوند. اسپرسو سازهای صنعتی گران قیمت و از قدرتمند بالایی برخوردار هستند.

اسپرسو ساز ها چه نقشی در آماده سازی قهوه دارند؟

اگر وقت کمی دارید و نمی توانید هر زمان که خواستید به بیرون بروید و قهوه ای نوش جان کنید، دستگاه های اسپرسو ساز در وقت و زمان شما صرفه جویی می کنند و قهوه را در مدت زمان کمی برای شما عزیزان اماده می کنند و در اختیار شم قرار می دهند. این نوع اسپرسو ساز ها با قدرتیبالایی که در تولید قهوه دارند و برای افرادی که شاغل هستند و زمان زیادی ندارند می تواند بسیار مناسب باشد. با ساخت دستگاه اسپرسو ساز قهوه طرفدار بسیاری پیدا کرده است زیرا با توجه به استفاده ی آسانی که دارند به راحتی در منزل می توانند از ان استفاده کنند. با استفاده از این اسپرسو ساز ها نیازی نیست برای نوشیدن یک قهوه به کافه و یا رستوران ها بروید و می توانید خیلی راحت هر موقع که خواستید و دتان یک قهوه خوش مزه خواست آن را د رکمترین زمان درست کنید.

مینی پرسو چیست و چگونه آماده می شود؟

جدیدا برای راحتی شما عزیزان نوعی از اسپرسوساز ها تولید شده است که م یتوانید ان را باخود هر جا که خواستید ببرید و در بیرون از منزل از ان ها استفاده کنید. مینی پرسو یا اسپرسو ساز همراه یک دستگاه اسپرسوساز است که می توانید آن را در همه جا همراه خود داشته باشید و هر وقت که خواستید یک قهوه تازه نوش جان کنید. اندازه آن بسیار کوچک است و هیچ تغییری در طعم آن ایجاد نمی گند. اگر مینی پرسو را خریداری کنید بدون نیاز به هیچ گونه شعله و برقی م یتوانید ا زان استفاده کنید. برای این کار فقط کافی است قهوه و آب جوش را در داخل مخرن مخصوص خودشان بریزید، پیستون دستگاه را آزاد کرده و شروع به پمپ کردن کنید. از تفاوت های اصلی مینی پرسو با انواع دیگر این است که نیاز به هیچ گونه لوازم جانبی ندارید. در مقابل مینی پرسو، نانو پرسو قرار دارد. تفاوت این دو مدل در این است که نانو پرسو مواد و امکانات بیشتری نسبت به مینی پرسو دارد.

مقایسه مینی پرسو نانو پرسو با اسپرسوساز های دیگر

فشار بار مینی پرسو و نانو پرسو با فشار بار اسپرسو ساز های خانگی برابر است، میزان فشار بار مینی پرسو ۱۶ بار و فشار بار نانوپرسو ۱۸ بار است. مینی پرسو یک قهوه ساز سبک و کوچک است که ارتفاع آن ۱۷٫۵ با وزن ۳۶۰ است و وزن نانوپرسو ۳۳۶ و دارای ارتفاع ۱۵.۵ است. از نظر اندازه نانو پرسو از مینی پرسو کوچکتر بوده ولی مخزن آب آن بیشتر است. مخرن آب آن به اندازه ۸۰ میلی لیتر است که افزایش مخزن آب این امکان را به شما می دهد که ۲ شات اسپرسو آماده کنید. هر دو دستگاه به شست و شو نیاز ندارند و به راحتی تمیز می شوندبنابراین فقط باید آنها را با استفاده از یک فرچه نرم یا یک دستمال تمیز پاک کنید. تمیز کردن نانوپرسو از تمیز کردن مینی پرسو راحت تر است

نحوه کار با دستگاه اسپرسو ساز

اسپرسو ساز دستگاهی است که فقط برای تهیه یک اسپرسو از آن استفاده نمی شود بلکه هر نوع نوشیدنی که بر پایه قهوه باشد را میتوانی به وسیله ی این دستگاه اسپرسو ساز آماده کنید. دستگاه اسپرسو ساز از پمپ آب، هد گروپ، بویلر و پرتافیلتر تشکیل می شود. پمپ آب در اسپرسوساز ها برای این ساخته شده است که آب برای این که به نقطه جوش از قهوه آسیاب شده برسد، آب با فشار زیاد وارد محفظه قهوه می شود. برای این کار در دستگاه اسپرسو ساز پمپ های آب قدرتمندی تعبیه کره اند. در اکثر دستگاه های اسپرسو ساز پمپ آب به صورت برقی انجام می شود اما دستگاه هایی نیز وجود دارند که با فشار دست کار می کنند. برای آشنایی کامل با طرز استفاده از اسپرسو ساز پیشنهاد می کنیم مقاله طرز استفاده از اسپرسو ساز را مطالعه کنید.

هد گروپ یا محفظه ی نگهدارنده قهوه

هد گروپ به محفظه ای که آب با فشار زیاد وارد قهوه آسیاب شده می شود گفته می شود. از هد گروپ برای قرار گیری پرتافیلتر هم استفاده می شود. هر دستگاه اسپرسو ساز از یک تا هفت هد گروپ می تواند داشته باشد. اما اسپرسو ساز های خانگی از یک هد گروپ تشکیل می شوند. این هد گروپ ها به دو دسته تقسیم می شوند. هد گروپ متصل و هد گروپ نیمه متصل. هد گروپ متصل به بویلر اسپرسو ساز متصل می شود با این تفاوت که دسته دوم از بویلر جدا هستند.

تفاوت اسپرسو ساز با قهوه ساز

اولین تفاوت قهوه ساز و اسپرسو ساز عملکرد این دو دستگاه است. این دستگاه‌ها در نگاه اول یکسان به نظر می‌رسند و شاید فکر کنید که روش کار آنها با هم فرق نمی کند. دومین فرق اسپرسو ساز با قهوه ساز در آسیاب کردن دانه‌های قهوه است. برای تهیه اسپرسو باید از دانه های ریز و پودر شده استفاده کرد.اما در دستگاه‌های قهوه ساز برای تهیه قهوه از دانه‌های آسیاب شده درشت‌تر استفاده می‌شود و برای خرد کردن قهوه نیز زمان زیادی صرف نمی‌شود.

طرز دم کردن قهوه سومین تفاوت اسپرسو ساز و قهوه ساز است. ریزتر بودن دانه‌های قهوه در دستگاه اسپرسو به این معناست که نوشیدنی این دستگاه در مدت زمان حدود ۳۰ ثانیه‌ ای تهیه و در فنجان ریخته می‌شود. اما در تهیه دستگاه قهوه ساز درشت‌تر بودن قهوه‌ها در قهوه ساز باعث می‌شود تا شما برای تهیه نوشیدنی مدت زمان بیشتری منتظر بمانید. چهارمین تفاوت فشار اعمال شده به آب در دستگاه است. دستگاه‌های اسپرسو فشار بالایی را به آب وارد می‌کنند تا بتواند در عرض چند ثانیه از میان دانه‌های قهوه عبور کند. اما دستگاه قهوه ساز برای عبور آب از میان دانه‌های قهوه هیچ فشاری به آن وارد نمی‌کند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

gzingkala

در حال حاضر فروشگاه ما یکی از بزرگترین مرکز خریدهای لوازم خانگی در سطح استان آذربایجان غربی می باشد و انواع محصولات خانگی اصل و باکیفیت را به مشتریان عزیز ارائه می کند. این مجموعه متعلق به آقای معروفی می باشد و ایشان صاحب امتیاز نماد اعتماد الکترونیکی است و کلیه کارها تحت مدیریت ایشان انجام می پذیرد. فروشگاه اینترنتی لوازم خانگی گزینگ کالا به عنوان یکی از برترین و جامع ترین فروشگاه های آنلاین در زمینه ی انواعی از لوازم خانگی در دسته بندی های یخچال و فریزر، شستشو و نظافت، سرمایشی و گرمایشی، لوازم صوتی و تصویری، تجهیزات و خرده ریزه های آشپزخانه فعالیت می کند.

اطلاعات تماس
  • 091448***** - 044462*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

دکوراسیون و منزل