اطلاعات تماس
  • 091448***** - 044462*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 140302047896922972
در دسترس نیست

علت خنک نکردن کولر گازی

کد: 140302047896922972

، (اخبار رسمی): علت خنک نکردن کولر گازی

علت خنک نکردن کولر گازی
علت خنک نکردن کولر گازی

علت خنک نکردن کولر گازی چیست؟

از بهترین خنک کننده هایی که در تابستان از آن استفاده می کنیم کولر گازی است. اتفاق بدی که ممکن است بی افتد این است که کولر گازی روشن شود اما حس خنک کنندگی نداشته باشید. دلایل مختلفی وجود دارد که کولر گازی خنک کنندگی نداشته باشد. حس خیلی بدی دارد که کولر را روشن کنیم ولی باد خنک از آن بیرون نیاید. کولر های گازی ممکن است به دلیل تنظیمات نادرست ترموستات، کثیف بودن کندانسور، انسداد و گرفتگی فیلتر های هوا، نشت یا کمبود گاز مبرد، وجود مشکل در موتور کولر گازی و… کار نکند.

مطالب برگرفته از سایت گزینگ کالا

چرا کولر گازی خنک نمی کند؟

اینکه کولر گازی خنک نکند به نوع کولر و برند بستگی ندارد. بنابراین خنک نکردن هر نوع کولر گازی چه اسپلیت باشد، دوتیکه باشد، دیواری باشد، پنجره ای باشد، ایستاده و یا پرتابل باشد همگی یکسان می باشد. از دلایلی که باعث می شود کول رگازی شما خنک نکند این موارد می باشند. تنظیمات نادرست ترموستات، تنیز نبودن کندانسور، انسداد فیلتر هوای کولر گازی، کمبود یا نشت گاز خنک کننده، ظرفیت نامناسب کولر گازی نسبت به محیط، وجو نقص فنی در موتور کولر گازی، کارکرد نامناسب فن یا موتور فن، وجود مشکل در برد اصلی کولر گازی،معیوب بودن سنسور دما، نصب پنل خارجی در مکان نامناسب، استهلاک ناشی از عمر بالای کولر گازی و یا گرفتگی لوله ها از دلایلی است که باعث می شود کول رخنک کنندگی نداشته باشد.

تنظیمات نادرست ترموستات کولر گازی

یکی از دلایلی که باعث می شود کول رگازی محیط را خنک نکند تنظیمات نادرست ترموستات می باشد. برای اینکه متوجه این موضوع شوید ابتدا باید دمای کولر را بر روی مقدار ۵ تا ۶ درجه پایین تر از دمای اتاق قرار دهید. با این روش می توانید عملکرد کولر را بررسی کنید. باید به روشن شدن کمپرسور فن بیرونی دقت کنید اگر ایراد از ترموستات باشد برای تعمیر کردن و یا تعویض آن با یک تعمیر کار ماهر تماس بگیرید.

کثیف بودن کندانسور کولر گازی

وظیفه انتقال گرما به عهده کندانسور است که بخشی از سیستم کولر گازی است و گرمای درون لوله ها را به هوای محیط بیرونی انتقال می دهد. اگر مشکل از کندانسور باشد و انتقال حرارت از مبرد به هوا به دستی انجام نشود گازی محیط را خنک نمی کند و در روند خنک کنندگی کولر اختلال ایجاد می کند. بنابراین دلیل سرد نکردن کولر گازی پنجره ای، اسپلیت و ایستاده این موضوع باشد. برای تعمیر کولر و بر طرف کردن این مشکل و پیدا کردن عیب باید با یک تعمیرکار تماس بگیرید. در بیشتر مواقع دلیل خنک نکردن اسپلیت می تواند کثیف بودن کوبل های کندانسور و جمع شدن گرد و خاک بر روی آن باشد.

انسداد و گرفتگی فیلتر هوای کولر گازی

با استفاده از کولر گازی در مدت زمان طولانی ذرات، گردو خاک و آلودگی محیط به وسیله فیلتر های داخل کولر جذب شده و بر وری آن جمع می شود. اگر این آلودگی درمسیری کخ باد از آن خارج می شود زیاد جمع شود باعث گرفتگی آن مسیر می شود. بنابراین این موضوع یکی از دلایلی است که کولر محیط را خنک نکند. راه حل آن بسیار آسان است و کافی است فیلتر ها را شستشو و یا تعویض کنید.

کمبود یا نشت گاز مبرد کولر گازی

از دلایلی که باعث می شود کولر به خوبی عمل نکند کمبود یا نشت گاز مبرد کولر گازی است. با استفاده از همین تغییرات دمایی عملکرد خنک کنندگی انجام می شود. باید توجه کنید که اگر گاز نشت کند و کمبود گاز وجود داشته باشد باعث کاهش میزان خنک کنندگی باد کولر می شود. در بیشتر مواقع شما متوجه این موضوع نمی شوید و به به مرور زمان کم کم باعث می شود متوجه شوید. دقت کنید که اول باید کولر را عیب یابی کنید و بعد از تشخیص نشت گاز به دنبال رفع کردن نشتی گاز بروید. یکی دیگر از علائم کار نکردن کولر برفک و یخ زدن لوله های اسپلیت است.

علت خنک نکردن کولر گازی ظرفیت نامناسب دستگاه

از نکاتی که هنگام خرید کولر باید به آن توجه کنید ظرفیت کولر گازی است. باید کولری خریداری کنید که مناسب با محیط شما باشد به این دلیل که برای محیط بزرگ کولر بزرگ وبرا یمحیط های کوچک کولری کوچکتر خریدرای کنید. اگر محیط بزرگ باشد و کولر گازی کوچک نمی تواند محیط را به آن صورت که لازم است خنک کند. این موضوع باعث فشار آوردن به کولر می شود و به مرور زمان د رعملکر ان اختلال ایجاد می کند.

خرابی موتور یا کمپرسور کولر گازی

یکی از بخش های مهم در کولر گازی کمپرسور و یا همان موتور کولر گازی می باشد که اگر مشکل داشته باشد در کارکرد کولر اختلال ایجاد می کند. اگر کول رباد خنکی از خود پخش نکرد به کمپرسور نگاهی بیندازید. برای تعویض کمپرسور باید از یک تعمیر کا رمهر کمک بگیرید و با نمایندگی آن حصول تماس بگیرید. فن کندانسور و فن کمپرسور برای کاهش دادن دمای اجزای سیستم کولر گازی حیاتی است. خرابی در فن و موتور فن از دیگر دلایل سرد نکردن کولر گازی م باشد و می تواند باعث خارج شدن باد گرم از کول رمی شود.

معیوب شدن برد اصلی کولر گازی

به برد اصلی کولر گازی یا برد فرمان مغز سیستم می گویند. همه سیگنال ها به اجزای مختلف کولر گازی از این قسمت خارج می شود بنابراین د رصورتی که سیگنال کمپرسور، کندانسور، فن با هر قسمت دیگری از سیستم که ایراد داشته باشد این قسمت دچار اختلال خواهد شد. مانند ایراد های دیگر برای عیب یابی باید با یک تکنیسین تماس بگیرید.

خرابی سنسور دما و خازن علت خنک نکردن کولر گازی

سنسور دمایی کولر گازی با تشخیص دادن دمای محیط و مقایسه کردن آن با میزان دمایی که تنظیم شده است این کمپرسور است که فرمان روشن بودن وخاموشی را می دهد. قسمت دیگری که وجود دارد خازن کولر است که به راه اندازی و استارت کمپرسور کمک می کند ویک نقش حیایتی دارد. به همین دلیل خراب شدن و ایراد در هر یک از قسمت های سنسور وخازن کولر گازی می تواند باعث خنک نکردن کولر گازی باشد.

نصب پنل خارجی کولر گازی در محل نامناسب

محلی که پنل بیرونی کولر گازی را در ان نصب می کنید می تواند یکی از دلایل خنک نکردن اسپلیت باشد. اگر کندانسور و کمپرسور کولر در معرض تابش خورشید د رمدت زمان طولانی قرار بگیرد دمای این قسمت ها افزایش می یابد و در نتیجه باعث گرم کردن کولر می شود. به همین دلیل بهتر است برای این قسمت از پنل بهتر است که سایبان نصب کنید.

استهلاک ناشی از عمر بالای کولر گازی

عمر بالا کولر های گازی یکی دیگر از دلایل عملکرد ضعیف آن می شود. به عنوان مثال کولری که به مدت ۱۰سال کار کرده باشد مشخص است که اگر در دمای سخت و بالا قرار بگیرد مانند سابق کار نمی کند. برای اینکه بتواید کولر خود را د رمدت زمان طولانی سالم نگهدارید باید به درستی از آن مراقبت و سرویس دهی کنید که باید به صورت دوره ای و سالانه باشد.

گرفتگی مسیر گاز در لوله ها

اگر مسیر گاز در لوله ها بگیرد باعث نشت و کمبود گاز مبرد و انسداد در مسیر گاز، از جمله شیلنگ ها، شیرها، لوله مویی و لوله مسی رفت و برگشت کولر می شود و دلیل بر خنک نکردن کولر گازی می باشد. بنابراین لوله کیپ شده و توجه کردن به علائمی چون یخ زدن لوله ها می توانید تشخیص دهید که دچار مشکل شد هاست. برای رفع این مشکل باید با یک تکنیسین ماهر تماس بگیرید.

تنظیم کردن باد کولر گازی به چه صورت است؟

برای تنظیم کردن دمای کولر گازی ابتدا باید کنترل دکمه روشن وخاموش را فشار دهید. حال نوبت انتخاب دکمه مود MODE میباشد که به وسیله آن می توانید یک یاز حالت های کاررکد را انتخاب کنید. دکمه temp را فشار داده و دمای دلخواه را انتخاب و با کمک دکمه های + و — دما را کم و یا زیاد کنید. با استفاده از دکمه fan speed می توانید سرعت چرخش فن را کنترل و تنظیم کنید.

نتیجه گیری علت خنک نکردن کولر گازی

در این مقاله برخی از دلایلی که باعث عملکرد ضعیف کولر گازی می شود و اینکه چرا باد گرم می دهد را برای شما بازگو کردیم. می توانید با خواندن این مطالب متوجه کار نکردن کولر گاز شوید و در صورت نیاز با تکنسین ماهر تماس بگیرید. اگر به این مشکل برخورد کردید و ا زکولر باد خنک خارج نشد کولر گازی را خاموش کنید و به دنبال عیب یابی باشید.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

gzingkala

در حال حاضر فروشگاه ما یکی از بزرگترین مرکز خریدهای لوازم خانگی در سطح استان آذربایجان غربی می باشد و انواع محصولات خانگی اصل و باکیفیت را به مشتریان عزیز ارائه می کند. این مجموعه متعلق به آقای معروفی می باشد و ایشان صاحب امتیاز نماد اعتماد الکترونیکی است و کلیه کارها تحت مدیریت ایشان انجام می پذیرد. فروشگاه اینترنتی لوازم خانگی گزینگ کالا به عنوان یکی از برترین و جامع ترین فروشگاه های آنلاین در زمینه ی انواعی از لوازم خانگی در دسته بندی های یخچال و فریزر، شستشو و نظافت، سرمایشی و گرمایشی، لوازم صوتی و تصویری، تجهیزات و خرده ریزه های آشپزخانه فعالیت می کند.

اطلاعات تماس
  • 091448***** - 044462*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

دکوراسیون و منزل