اطلاعات تماس
  • 091448***** - 044462*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 140303017921422972
در دسترس نیست

طریقه شستن انواع پتو و بالش در ماشین لباسشویی

کد: 140303017921422972

، (اخبار رسمی): طریقه شستن انواع پتو و بالش در ماشین لباسشویی

طریقه شستن انواع پتو و بالش در ماشین لباسشویی
طریقه شستن انواع پتو و بالش در ماشین لباسشویی

طریقه شستن انواع پتو و بالش در ماشین لباسشویی

طریقه شستن پتو و بالشت در لباسشویی

مطالب برگرفته از سایت گزینگ کالا

یکی از پر استفاده ترین محصولات که در خانه زیاد از آن استفاده می شود و بیشتر مردم عادت دارند از آن استفاده کنند پتو و بالشت می باشد. بسیاری از افراد عادت دارند که در هر فصلی از سال هنگام خواب حتما از پتو استفاده کنند. پتو و بالشت به دلیل اینکه با بدن تماس مستقیمی دارند باید خیلی تمیز باشند و یک امر بسیار ضروری است. معمولا افراد بیشتر در خانه تکانی ها به شستن پتو و بالشت ها می پردازند. پتو و بالشت ها را در ماشین لباسشویی می اندازند و یا اینکه آن ها را خشکشویی تحویل می دهند.

شستن پتو و بالشت در ماشین لباسشویی و در خانه لازمه این است که نکاتی را رعایت کنید. رعایت کردن نکاتی قبل از شستن پتو بالشت در ماشین لباسشویی می تواند در بهتر شستن آن ها کمک زیادی به شما کند. هزینه شستن پتو و بالشت در خشکشویی زیاد است بنابراین بهتر است آن ها را با رعایت کردن نکاتی در خانه شستشو دهید. ماشین لباسشویی هایی که جدیدا تولید می شوند دارای برنامه شستشو پتو هستند و از این قابلیت برخوردار هستند. در ادامه مطالب به بررسی شستن پتو و بالشت در ماشین لباسشویی می پردازیم.

نحوه انتخاب برنامه شستشوی مناسب پتو

شستن پتو به صورت عادی و به دلیل اینکه سنگین است و آب زیادی را به خود جذب می کند باعث می شود ورزن آن چند برابر شود. بنابراین شستن پتو با دست کار سختی خواهد بود. اگر ماشین لباسشویی دارید و ظرفیت آن به اندازه ای است که اگر پتو را داخل آن بشویید مشکلی برای آن پیش نخواهد آمد بهترین راه حل است. سوالی که در این مواقع برای ما پیش می آید این است که برای شستن پتو در ماشین لباسشویی باید ظرفیت آن چقدر باشد؟ آیا برنامه ای برای شستن پتو دارد؟ در جواب این سوال ها باید بگوییم که تقریبا همه ماشین لباسشویی های با ظرفیت ۶ کیلو به بالا را خریداری می کنند.

ماشین لباسشویی های بالای ۶ کیلو ظرفیت دارند برای شستشو پتو مناسب هستند. در جواب سوال دوم باید بگوییم که بله باید برنامه مخصوص شستن پتو را انتخاب کنید که برنامه مناسب آن برنامه ملایم با آب سرد است. برنامه هایی که فشرده هستند به دلیل سرعت بالای خشک کن باعث می شود پتو از حالت طبیعی خود خارج شود و فرم خود را از دست بدهد. اگر آب نیز خیلی داغ باشد باعث می شود که پتو رنگ پس بدهد و به بافت آن آسیب وارد شود.

مراحل شستن پتو با ماشین لباسشویی

برای شستن پتو در ابتدا باید به برچسب و نحوه شستشوی آن را حتما چک کنید.

سپس در جایی که نور کافی دارد پتو را به خوبی تکان دهید.

ممکن است در بعضی از قسمت های پتو کثیفی و یا لکه بیشتری دیده شود که باید آن لکه ها را از بین ببریم. برای از بین بردن این لکه ها باید کمی مواد شوینده را در محفظه ماشین لباسشویی بریزید و لباسشویی را در مرحله Pre-Wash یعنی خیساندن و شستشوی اولیه قرار دهید.

پس از شست و تمام شدن این مرححله برنامه شستشوی اصلی را انتخاب می کنیم.

همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم برای شستن پتو باید برنامه شستشوی ملایم با آب سرد را انتخاب کنید تا به پتو آسیبی نرسد. بعد از به پایان رسیدن شستشو در یک فضای باز مانند حیاط، پشت بام و یا بالکن پهن می کنیم.

در صورتی می توانید پتو را در ماشین لباسشویی قرار دهید که بر روی بر چسب آن تاکید شده باشد.

این نکته را به یاد داشته باشید که برای شستن پتو نباید از مواد شوینده سفید کننده استفاده کنید.

بعد از شستن پتو باید خیلی سریع آن را به بیرون برده و در فضای باز پهن کنید.

ماشین لباسشویی ۹ کیلویی پاکشوما مدل BWF-40108

یکی از جدید ترین لوازم در دسته بندی شستشو، ماشین لباسشویی ۹ کیلویی پاکشوما مدل BWF-40108 است. این لباسشویی در ظرفیت ۹ کیلوگرم وارد بازار شده است این دستگاه میتواند برای خانواده های متوسط و پر جمعیت مناسب باشد. قیمت ماشین لباسشویی های برند پاکشوما همیشه مناسب و معقول بوده است. ماشین لباسشویی ۹ کیلویی پاکشوما مدل BWF-40108 میتواند گزینه ای بسیار خوب برای افرادی که به عملکرد و کیفیت دستگاه اهمیت میدهند باشد. ماشین لباسشویی پاکشوما از دسته ضروری ترین و کاربردی ترین دستگاه ها برای شستشوی لباس ها است. دستگاه ماشین لباسشویی مدل ۴۰۱۰۸ در رنگ بندی سفید و سیلور موجود است. موتور این دستگاه از BLDC اینورتر میباشد. موتور این لباسشویی بسیار پر قدرت و کم صدا است. ماشین لباسشویی ۹ کیلویی پاکشوما مدل BWF-40108 دارای ۱۶ برنامه شستشو میباشد. مصرف انرژی این دستگاه C است.

تست رنگ دادن پتو اولین قدم پیش از شستشو پتو با لباسشویی

قبل از شستشو پتو در ماشین لباسشویی باید این نکته را به یاد داشته باشید که همه پتو ها قابلیت شستن در ماشین لباسشویی را ندارند. حتما به برچسبی که بر روی پتو وجود دارد توجه کنید تا بهتر متوجه طریقه شستن پتو شوید. بر روی این برچسب تمام نکاتی که برای شستن پتو لازم است نوشته شده است. اگر پتو شما قابلیت شستن با ماشین لباسشویی را دارد اولین کاری که باید انجام دهید این است که رنگ دادن پتو را تست کنید. برای تست آن یک گوشه از پتو را در یک تشت آب قرار دهید و سپس با یک حوله یا دسمالی که سفید است آن را دور قسمتی که خیس است بپیچید. اگر دسمال رنگی شد باید از شستشوی پتو ها با یک دیگر و یا لباس های دیگر خودداری کنید.

شستشوی پتو در ماشین لباسشویی با توجه به ظرفیت دستگاه

هنگامی که می خواهید پتو را در ماشین لباسشویی بشویید باید قبل از شستشو آماده سازی هایی را انجام دهید. قبل از شستن پتو را به خوبی تکان دهید تا همه کرک ها و آشغال ها از لابه لای آن خارج شود. این آشغال ها در فیلتر لباسشویی گیر می کنند و باعث آسیب به ماشین لباسشویی می شوند. اگر قسمتی از پتو پاره شده است حتما قبل از انداخت آن در ماشین لباسشویی پتو را بدوزید. به دلیل اینکه پتو بعد از شستشو وزن آن سنگین تر می شود و مقدار زیادی آب جذب می کند باید حتما ظرفیت ماشین لباسشویی را در نظر بگیرید.

پتو های دو نفره را در ماشین لباسشویی هایی که ظرفیت کمی دارند قرار ندهید. پتو ها دارای اندازه و وزن های متفاوتی هستند که به عنوان مثال پتو های مسافرتی نیازی به چک کردن اینکه برای ماشین لباسشویی مناسب هستند یا نه ندارند. به همین دلیل برای شستن پتو های دو نفره حتما باید ظرفیت دستگاه بالا باشد. اگر ظرفیت ماشین لباسشویی شما برای شستن پتو های دونفره مناسب نیست آن ها را به خشکشویی ببرید.

پس از شستشو پتو در لباسشویی، آن را در هوای آزاد خشک کنید

بعد از شستشو پتو در ماشین لباسشویی باید آن را کاملا خشک کنید. بسیاری از پتو ها قابلیت اتوکشی ندارند، بنابراین برای جلوگیری از چروک شدن از دور متوسط ماشین لباسشویی برای خشک کردن استفاده کنید سپس آن را در بیرون پهن کنید. پهن کردن پتو در فضای باز و زیر آفتاب بهترین روش برای خشک کردن و از بین رفتن تمامی باکتری ها می باشد. سعی کنید بعد تمام شدن شستشو سریع پتو را در بیرون پهن کنید تا بو نگیرد.

هنگامی که ما خواب هستیم چربی ها و باکتری های پوست و دهان به بالش و پتو منتقل می شود. به همین دلیل شستشو مداوم و منظم بالش به تمیز و خوش بو شدن آن ها کمک بسیاری می کند. با شستشو زود به زود پتو و بالش از تجمع باکتری ها و رود میکروب ها به بدن خود جلوگیری می کنید. بهترین روش شستن پتو و بالش استفاده از ماشین لباسشویی می باشد.

شیوه شستشو بالش پر در ماشین لباسشویی

از پر استفاده ترین مدل های بالش که در منزل اکثر مردم مورد استفاده قرار می گیرد بالش پر است. اگر می خواهید بالش خود را در ماشین لباسشویی بشویید باید قبل از شستن از سلامت ماشین لباسشویی خود اطمینان داشته باشید. خراب بودن ماشین لباسشویی می تواند بر ساختار بالش تاثیر بگذارد و آن را از حالت عادی خود خارج کند. پس از اطمینان از ماشین لباسشویی خود تنظیمات را بر روی شستشوی پشمی یا نخی قرار دهید.

سعی کنید دو بالش را برای تعادل بهتر ماشین لباسشویی در کنار هم قرار دهید. ماشین لباسشویی را روی چرخه ملایم و دمای ۳۰ درجه سانتی گراد بگذارید و از ماده شوینده با غلظت پایین برای شستشو بالش استفاده کنید. بعد از به پایان رسیدن شستشو بالش ها را به آرامی خارج کنید و آب اضافی آن ها را بگیرید. بالش ها را در زیر آفتاب قرار دهید و تا زمانی که خشک نشده اند از آن ها استفاده نکنید.

چگونه کوسن مبل را در ماشین لباسشویی بشوییم؟

بسیاری از مبلمانی که در خانه ها وجود دارند دارای کوسن هستند که بیشتر از آن ها برای دراز کشیدن در کنار مبل و با خوابیدن روی مبل استفاده می شود. به همین دلیل شستن کوسن ها نیز مانند مبل ها از واجبات است و باید به خوبی شسته شوند. بهترین زمان برای شستن کوسن ها هر دو ماه یکبار است. بسیاری از کوسن ها با ماده فایبر گلاس تولید و در بازار موجود هستند. بهتر است قبل از اینکه کوسن ها را در ماشین لباسشویی قرار دهید در هنگام خرید از فروشنده در مورد نحوه شستشو آن ها سوال بپرسید.

با شستشو درست کوسن ها از آسیب رسیدن به آن ها جلوگیری می شود. از شوینده هایی با غلظت پایین استفاده کنید تا به ساختار آن ها آسیبی وارد نشود. بهتر از دو کوسن برای شستشو در داخل ماشین لباسشویی استفاده کنید. با توجه به این که جنس کوسن ها از چه چیزی است ماشین لباسشویی را تنظیم کنید و دما را روی ۳۰ درجه سانتی گراد قرار دهید. اگر جنس کوسن ها طوری بود که برای داخل ماشین لباسشویی مناسب نبود مایده شوینده را با آب ترکیب کنید و با یک ابر بر روی کوسن بکشید.

شستشو بالش مموری فوم بسیار حساس در ماشین لباسشویی

بالش هایی که جنس آن ها مموری فوم است بسیار حساس هستند و برای شستشو در ماشین لباسشویی مناسب نیستند. اگر خواستید این نوع بالش ها را در ماشین لباسشویی بشویید بهتر که تنها کاور آن ها را در ماشین لباسشویی بیندازید. با قرار دادن آن ها در ماشین لباسشویی به دلیل اینکه کف داخل آن ها جمع می شود باعث از بین رفتن ساختارشان خواهید شد. دما را طوری تنظیم کنید که به رنگ و جنس کاور بالش ها آسیبی وارد نشود و زیبایی آن ها از بین نرود.

اگر از بالش مموری فوم به طور مداوم استفاده می کنید آن را در زیر آفتاب خورشید قرار دهید تا به خوبی ضد عفونی شوند و میکروب های آن از بین برود. ممکن است که بالش شما از مموری فوم خرد شده تشکیل شده باشد و برای قرار دادن آن در ماشین لباسشویی آن را روی حرارت پایین قرار دهید. بعد از شستشو از هوای آزاد و نور خورشید برای خشک شدن کمک بگیرید. اگر بالش با فوم یکپارچه و خرد نشده پر شده است، بالش را در یک تشت پر از آب و مقدار کمی مایع لباسشویی با غلظت پایین قرار دهید و بعد از چند دقیقه از آن خارج کنید. نیازی نیست بالش را فشار دهید تا آب از داخل آن بیرون بیاید و بعد از ۲۴ ساعت می توانید از آن استفاده کنید.

مواد لازم برای شستشو بالش پلی استر در ماشین لباسشویی

یکی دیگر از جنس های بالش ها جنس پلی استر است که برای شستشو این نوع بالش باید از مقدار کمی پودر لباسشویی و آب گرم استفاده کنید. دمای آب ماشین لباسشویی باید بین ۳۰ تا ۴۰ درجه سانتی گراد باشد. با این مقدار دما بالش پلی استر به خوبی شسته و تمیز می شود. بالش های پلی استر بسیار حساس هستند و در صورت خراب بودن ماشین لباسشویی ساختار آن ها تغییر میکند. بنابراین قبل از شستن بالش ها با ماشین لباسشویی از سالم بودن آن مطمئن شوید.

شستشو با دست بهترین گزینه برای شستن بالش پشم شیشه

بهترین روش برای شستشو بالش های پشم شیشه شستن آن ها به صورت دستی است. برای انجام این کار مقداری مایع شوینده مخصوص که غلظت پایینی دارد را با آب درون تشت بریزید و بالشت را در آن قرار دهید. در هنگام شستشو بالش ها را تکان دهید تا آب در آن ها جمع نشود. بعد از شستشو بالش ها را در معرض آفتاب قرار دهید تا کاملا خشک شود. شستن بالش پشم شیشه با ماشین لباسشویی باعث می شود درون آن جمع و گلوله شود و پشم شیشه خراب شود. توجه کردن به جنس پارچه قبل از شستشو از مهم ترین نکاتی است که باید به آن توجه زیادی شود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

gzingkala

در حال حاضر فروشگاه ما یکی از بزرگترین مرکز خریدهای لوازم خانگی در سطح استان آذربایجان غربی می باشد و انواع محصولات خانگی اصل و باکیفیت را به مشتریان عزیز ارائه می کند. این مجموعه متعلق به آقای معروفی می باشد و ایشان صاحب امتیاز نماد اعتماد الکترونیکی است و کلیه کارها تحت مدیریت ایشان انجام می پذیرد. فروشگاه اینترنتی لوازم خانگی گزینگ کالا به عنوان یکی از برترین و جامع ترین فروشگاه های آنلاین در زمینه ی انواعی از لوازم خانگی در دسته بندی های یخچال و فریزر، شستشو و نظافت، سرمایشی و گرمایشی، لوازم صوتی و تصویری، تجهیزات و خرده ریزه های آشپزخانه فعالیت می کند.

اطلاعات تماس
  • 091448***** - 044462*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

دکوراسیون و منزل