اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1394071248104567

کتاب فنون روابط عمومی به چاپ دوم رسید

کد: 1394071248104567

http://j.mp/1OeBuER

، تهران , (اخبار رسمی): کتاب فنون روابط عمومی تالیف مهدی باقریان برای دومین بار در تیراژ سه هزار جلد منتشر شد.

کتاب فنون روابط عمومی به چاپ دوم رسید

روابط عمومی، یکی از فعالیت‌های مهم سازمانی به شمار می‌‌رود که در راستای ایجاد ارتباط و تعامل سازنده با گروه‌هایی که با سازمان مرتبط بوده یا از ذی‌نفعان آن هستند ایجاد می‌شود. پرداختن به موضوعات مشترک با گروه‌های ذی‌نفع، یکی از اصول ایجاد روابط عمومی موفق است که در کنار فنون و روش‌های ساختاریافته به تقویت جایگاه سازمان منجر می‌شود.

به گزارش کارگزار روابط عمومی، کتاب فنون روابط عمومی، به قلم مهدی باقریان اکنون با تیراژ 3 هزار جلد به چاپ دوم رسیده و به بازار عرضه شده است. این کتاب ضمن معرفی روابط عمومی به‌صورت پایه‌ای، به بررسی فنون و اصول این علم پرداخته و به‌عنوان یکی از منابع مطرح در این حوزه شناخته می‌شود.

مهدی باقریان، مولف این کتاب با بیان اینکه کتاب فنون روابط عمومی در شش فصل تدوین شده است، گفت: «فصل اول آن، تصویری از «فنون ارتباطات میان‌فردی» ارائه می‌‏دهد. فصل دوم به بررسی «فنون سازمانی» می‌پردازد. «فنون رسانه‌‏ای» از دیگر فصول کتاب است که سازمان را به یک بازیکن تبدیل می‌‏کند. بخش چهارم مشتمل بر «فنون اینترنتی» است که درباره روش‌های مختلف توزیع دیجیتالی اطلاعات می‌‏دهد. آخرین فصل کتاب نیز به «فنون تبلیغی» اختصاص دارد.»

وی در پاسخ به اینکه فنون روابط عمومی چه اطلاعاتی به ما می‌دهد، گفت: «از طریق آشنایی با فنون روابط عمومی می‌توانیم با مفاهیم و کلیات این حوزه یعنی کاربردهای اصطلاح روابط عمومی، نقش‌های روابط عمومی و تعاریف مطرح در آن آشنا شویم.»

 

در بخشی از مقدمه کتاب «فنون روابط عمومی» آورده شده است:

هدف از تدوین این اثر، جهت دادن دیدگاه منسجم و روشن نسبت به فنون روابط‏ عمومی است و ابزاری است که به وسیله آن می‌‏توان به درک واحدی از روش‌های جدید در بهبود تصویر این حرفه و سازمان رسید. در واقع این کتاب تا حدود بسیار زیادی به مطالب ناقص ارائهشده در زمینه فنون روابط‏ عمومی خاتمه می‌‏دهد و به همین علت تلاش کردیم برای تدوین این کتاب، رویکرد جدیدی برای درک بهتر فنون روابط ‏عمومی ارائه کنیم.

برای دسترسی به این مطالب و ارائه یک روش جدید در درک بهتر فنون روابط ‏عمومی، کتاب‌‏های مهم این حوزه را بررسی کردیم و به مطالب ارزشمندی دست یافتیم که اینک به عنوان یک کتاب مقدماتی تقدیم علاقه‏‌مندان می‌‏شود. در عین حال، مواردی هم وجود دارد که از قلم افتادند و در چاپ و ویرایش بعدی امکان بازگرداندن آنها وجود خواهد داشت.

 

مهدی باقریان، فعالیت خود را در حوزه روابط عمومی از سال 1372 آغاز کرده و از آن زمان تاکنون موفق به انتشار کتاب‌های متعدد در این زمینه و ارائه مقالاتی در نشریه‌های معتبر نظیر ژورنال روابط عمومی آسیا-اقیانوسیه شده است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

کارگزار روابط عمومی

کارگزار روابط عمومی در چند شاخه اصلی خدمات خبری و اطلاع رسانی، انتشارات و تشکیل ستاد خبری برای همایش ها و کنفرانس ها در حوزه روابط عمومی به فعالیت می پردازد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]