اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1394091850310052

لزوم توانمندسازی بخش خصوصی در آموزش نیروی انسانی

کد: 1394091850310052

http://j.mp/1R9s0xb

، تهران , (اخبار رسمی): رئیس اتحادیه هتل‌ها و هتل‌آپارتمان‌های استان تهران با تاکید بر اهمیت نیروی آموزش‌دیده و مجرب در اداره هتل‌ها اظهار کرد: در شرایط امروز آنچه که به عنوان یک معضل شناخته شده، این است که نیروی انسانی آموزش‌دیده در سطح هتل‌ها نداریم تا این نیروها بتوانند در هتل‌ها فعالیت و خدمات مطلوب ارائه کنند.

در صورتی‌که تعداد گردشگر در کشور بیشتر شود و به موازات آن تعداد هتل‌ها نیز افزایش یابد، اداره این هتل‌ها باید به‌دست نیروی انسانی آموزش‌دیده باشد، این در حالی است که هتلداران با کمبود نیرو مواجه هستند.

لزوم توانمندی بخش خصوصی در آموزش نیروی انسانی

محمدعلی فرخ‌مهر، با اشاره به این موضوع که هر استانی ظرفیت‌های گردشگری ویژه خود را دارد، می‌گوید: در صورتی که تعداد گردشگران در کشور بیشتر شود، نیازمند ساخت هتل‌های بیشتر و همچنین نیروی انسانی آموزش‌دیده در این هتل‌ها هستیم.

رئیس اتحادیه هتل‌ها و هتل آپارتمان‌های استان تهران،  نبود نیروی انسانی آموزش‌دیده را مهم‌ترین معضل هتل‌ها در کشور دانست و افزود: مشکل گردشگر و حتی مشکل تعداد هتل در کشور نداریم، بلکه آنچه برای ما به‌عنوان یک معضل تعریف شده، این است که نیروی انسانی آموزش‌دیده در سطح هتل‌ها نداریم تا این نیروها بتوانند در هتل‌ها فعالیت و خدمات مطلوب ارائه کنند.

وی با بیان اینکه کمتر کسی به این حرفه روی می‌آورد، دلیل این امر را مشاغل کاذب دانست و گفت: ما در این حرفه آشپز، کمک‌آشپز، میزبان و بسیاری افراد دیگر که زبان خارجی بدانند، نداریم و دانشگاه‌ها نیز نیروی انسانی آموزش‌دیده به هتل‌ها نمی‌دهند و تصور دانشگاهیان از این حرفه، پشت میزنشینی است که هتلداران به این‌گونه نیروها نیازی ندارند.

فرخ‌مهر خاطرنشان کرد: دولت باید برای این مسأله راهکاری بیندیشد که یکی از این راهکارها استفاده از توانمندی بخش خصوصی است تا خودشان در این زمینه اقداماتی انجام دهند، به این ترتیب دولت باید نقش تسهیل‌گر داشته باشد نه نقش مداخله‌کننده.

به گفته وی، اتحادیه هتلداران آموزشگاه دارد و به نیروها آموزش می‌دهد؛ اما کمتر کسی به این حرفه روی می‌آورد و با این حرفه آشنایی دارد. به این ترتیب و در صورتی‌که تعداد گردشگر در کشور بیشتر شود و به موازات آن تعداد هتل‌ها نیز افزایش یابد، اداره این هتل‌ها باید به‌دست نیروی انسانی آموزش‌دیده باشد، این در حالی است که هتلداران با کمبود نیرو مواجه هستند.

رئیس اتحادیه هتلداران تهران در ادامه با ارائه پیشنهادی در خصوص نیروی خارجی حرفه‌ای و نیرویی که بتواند به نیروهای ایرانی آموزش دهد، گفت:  به این ترتیب به ازای هر 10 نفر نیروی ایرانی می‌توان یک نفر نیروی خارجی داشت که به نیروهای ایرانی آموزش می‌دهد و با این روش، سطح خدمات بالا می‌رود.

 

لزوم دخالت دولت در موضوع آموزش نیروی انسانی

فرخ‌مهر خاطرنشان کرد: کشور با زیاد شدن تعداد گردشگر مشکلی ندارد، اما این در صورتی است که زیرساخت‌ها فراهم باشد و نیروی انسانی کارآمد یکی از این زیرساخت‌هاست. به این ترتیب دولت موظف است در این زمینه هزینه کند و نیروها را آموزش دهد. اگرچه خود اتحادیه نیز به‌عنوان بخش خصوصی به نیروها آموزش می‌دهد، اما این آموزش بهتر است از سوی دولت هم تقویت شود.

وی همچنین تصریح کرد: این روزها شاهد افزایش گردشگران بین‌المللی هستیم. گردشگرانی که در کشورهای مختلف در حال‌ گذار بوده و از اماکن تاریخی کشورها بازدید می‌کنند. این امر باعث شده که صنعت گردشگری را به عنوان یکی از سریع‌ترین صنایع جهان در رشد اقتصادی بشناسند، چراکه این صنعت در عین سریع بودن، تاثیری بسزا در حوزه‌های اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی و حتی محیط‌زیستی کشورهای مبدا و مقصد دارد؛ بنابراین توجه به این صنعت و فراهم کردن زیرساخت‌ها در این حوزه یک ضرورت تلقی می‌شود.

به گفته رئیس اتحادیه هتل‌ها و هتل آپارتمان‌های استان تهران، دو بخش دولتی و خصوصی باید به‌طور هماهنگ و تاثیرگذار در کنار یکدیگر به توسعه و بهبود زیرساخت‌های صنعت گردشگری بپردازند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

اتحادیه هتل و هتل آپارتمان های استان تهران

اتحادیه هتلداران تهران در سال 1328 همزمان با رشد و توسعه فعالیت های جهانگردی راه‌اندازی شد و امسال پس از گذشت 65 سال از تاسیس آن یکی از قدیمی ترین اتحادیه‌ها در کشور محسوب می‌شود. این اتحادیه از زمان تاسیس نقش موثر و بسزایی در توسعه هتل ها، کمک به تصویب قوانین مرتبط با این صنعت و کاهش قوانین دست و پا گیر داشته است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]