اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950713149335509

مدیرعامل بانک مسکن خبر داد:

آمادگی برای راه اندازی موسسه های پس انداز

کد: 13950713149335509

https://goo.gl/B9K6uv

، تهران , (اخبار رسمی): مدیرعامل بانک مسکن از آمادگی این بانک برای راه اندازی موسسه های پس انداز و تسهیلات مسکن منطقه ای با مشارکت بخش خصوصی خبر داد.

بت شکن

 به گزارش اخبار رسمی و به نقل از روابط عمومی بانک مسکن محمدهاشم بت شکن مدیر عامل این بانک در شانزدهمین همایش سیاست های توسعه مسکن در ایران افزود: دو هفته پیش شورای پول و اعتبار برای نخستین بار مجوز ایجاد یک نهاد اعتباری جدید به شکل تخصصی در بخش مسکن را صادر کرد تا این موسسه های در شعاع یک منطقه و استان بتوانند تسهیلات مسکن پرداخت کنند.

وی اضافه کرد: مجوز آغاز فعالیت این موسسه ها باید از سوی بانک مرکزی صادر شود و سرمایه مورد نیاز آنها در تهران 500 میلیارد ریال و در سایر شهرها 300 میلیارد ریال تعیین شده است.

بت شکن گفت: از نظر قانونی بانک مسکن می تواند برای راه اندازی این موسسات با بخش خصوصی 20 درصد سرمایه گذاری کند تا این صندوق ها بتوانند در یک منطقه و یا استان در زمینه تامین تسهیلات مسکن با سود تسهیلات مناسب متقاضیان اقدام کنند.

وی یک شعبه ای بودن، کوچک و کارآمدی، ذخیره سپرده دو درصدی و امکان شهرک سازی در منطقه خاص را از مزیت های راه اندازی این موسسه ها عنوان کرد و افزود: پیشنهاد بانک مسکن تشکیل این موسسه های اعتباری در مرحله نخست در پنج استان تهران، مشهد، تبریز، شیراز و اصفهان و دو صندوق برای توسعه سواحل مکران و احیای بافت های فرسوده ناکارآمد شهری است.

مدیرعامل بانک مسکن گفت: با تامین 20 درصد سرمایه این موسسه ها از سوی بانک مسکن، 80 درصد سهام آنها با پذیره نویسی عام از سوی انبوه سازان، سازندگان، پیمانکاران و بخش خصوصی تامین می شود.

بت شکن تاکید کرد باید مقررات بانک مرکزی در این موسسه ها رعایت شود.

وی ایجاد تعادل در عرضه و تقاضای مسکن، سهولت اجرای مقررات، هزینه های پایین غیربهره ای و اعطای تسهیلات و جذب سپرده های منطقه ای را از مزیت های راه اندازی این موسسه ها در یک استان یا منطقه برای توسعه بازار مسکن عنوان کرد.

در شانزدهمین همایش سیاست های توسعه مسکن در ایران که دوازدهم و سیزدهم مهرماه در دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران برگزار می شود معماری مسکن در ایران، سیاست های زمین، مالیات های بخش مسکن، واسطه گری در بازار مسکن و ساماندهی بافت های ناکارآمد شهری و مزیت های ایجاد بانک های توسعه ای مسکن بررسی می شود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

بانک مسکن

به دنبال پیروزی انقلاب اسلامی، بانک مسکن در سال 1358 براساس طرح ادغام بانکها (مصوب 1358/03/17شورای انقلاب اسلامی) از ادغام بانکهای رهنی ایران، ساختمان، ‌شرکت سرمایه گذاریهای ساختمانی بانکهای ایران و 13 شرکت پس انداز و وام مسکن، تشکیل گردید که در این بخش به اختصار تاریخچه هرکدام آورده شده است. ‌

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

بانک، بیمه و سرمایه