اطلاعات تماس
  • 031910*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 140202167269119386
در دسترس نیست

مزایای استفاده از لامپ های هالوژن

کد: 140202167269119386

، (اخبار رسمی): یکی از مهم ترین مزایای استفاده از لامپ های هالوژن، کاهش مصرف برق است. یکی از مسائلی که همیشه سبب ناراحتی سرپرستان خانواده است، مبلغ قبوض برق است. در گذشته به دلیل وجود لامپ های پر مصرف، افراد مجبور به پرداخت هزینه های بسیار زیادی جهت پرداخت قبوض برق بودند.

مزایای استفاده از لامپ های هالوژن
قیمت هالوژن سقفی

خوشبختانه امروزه افراد می توانند با استفاده از لامپ های هالوژن مصرف برق خود را تا چندین برابر کاهش و روشنایی محیط خود را افزایش دهند. یکی دیگر از مزایای استفاده از لامپ های هالوژن، مورد استفاده بودن در تمامی مکان ها و نصب آسان به وسیله سوکت است.

از مهم ترین مزیت هایی که می توانیم برای انواع لامپ هالوژن بیان کنیم، کوچک و سبک بودن این مدل از لامپ ها است. در واقع کوچک بودن و وزن کم این هالوژن ها، باعث می شود که انعطاف آن ها در استفاده برای انواع محیط بسیار بالا باشد. مزیت دوم، طول عمر بالای این مدل لامپ ها نسبت به لامپ های رشته ای است. در واقع این لامپ ها بر خلاف جثه کوچکی که دارند، بسیار مقاوم تر از انواع لامپ های رشته ای خواهند بود. 

مزیت سوم، مصرف برق بسیار پایینی است که برای این مدل لامپ ها تعریف می شود. لامپ های هالوژنی، به ویژه لامپ هالوژنی سقفی، مصرف برق بسیار کمی دارند و این اتفاق در حالتی رخ می دهد که این لامپ ها از نوردهی بسیار بالایی برخوردار هستند. در واقع، لامپ هالوژن سقفی از جمله لامپ هایی است که کیفیت نوردهی خوبی بر خلاف انتظار دارد و اصلاً به همین دلیل است که به شدت مورد توجه قرار گرفته است. 

عوامل موثر بر قیمت لامپ هالوژن
لامپ های هالوژن دارای انواع مختلفی هستند که هر کدام برای یک محیط مورد استفاده قرار می گیرند. به طور کلی، لامپ های هالوژن به دو صورت فرم دار و فرم لس تولید می شوند. لامپ های هالوژن فرم لس یا بدون فرم به عنوان لامپ تو کار استفاده می شوند و به دلیل عدم دارا بودن فرم از قیمت مناسب تری برخوردار هستند. اما لامپ های فرم دار هالوژن، به دلیل دارا بودن فرم از قیمت بالا تری برخوردار هستند. جالب است بدانید فرم لامپ های هالوژن دارای صد ها رنگ و طرح متنوع است که هر کدام بخش کوچکی از قیمت لامپ های هالوژن را به خود اختصاص می دهند.

البته فراموش نکنید که تنها فرم بر روی قیمت لامپ هالوژن یا پنل های سقفی نقش ندارند؛ لامپ های هالوژن دارای دو نوع مدار هستند که تمامی اجزا همچون دیود های نوری بر روی آن ها قرار می گیرند. این مدارها شامل جیوتن و پایه استارتی هستند. لازم به ذکر است لامپ های هالوژن با مدار جیوتن از قیمت بالا تری نسبت به پایه استارتی برخوردار است. همانطور که دربخش قبل به آن اشاره شد، لامپ های هالوژن دارای انواع مختلفی هستند و برای استعلام قیمت هر یک از آن ها نمی توان به فروشگاه های لوازم الکترونیک مراجعه نمود. به همین دلیل پیشنهاد می شود برای استعلام قیمت لامپ هالوژن به صورت دقیق، به وبسایت های معتبر مراجعه نمایید.

قیمت لامپ هالوژن، مسئله ای است که اکثر افرادی که به دنبال تامین روشنایی منزل و یا مجموعه تجاری و یا صنعتی خود از طریق لامپ های هالوژنی هستند، به آن نیاز دارند. اما قبل از اینکه بخواهیم درباره قیمت لامپ هالوژن صحبت کنیم، ابتدا نیاز است که بدانیم اصلاً هالوژن سقفی چه نوع لامپی است، چه ویژگی ها و قابلیت ها و امکاناتی دارد و چگونه می تواند نور تامین کند. 

لامپ های هالوژن کاربردهای خیلی متنوعی دارند ولی چیزی که درباره تمامی هالوژن های سقفی صادق است، این است که امکان ندارد که شما از یک هالوژن سقفی برای نوردهی فضای خاصی استفاده کنید، حالا هر چقدر که آن فضا کوچک و جمع و جور باشد. به همین ترتیب، هالوژن ها معمولاً در تعداد خیلی بالا استفاده می شوند و یکی از بهترین انتخاب ها برای طراحی داخلی فضاها مختلفی خواهند بود که به نورهای یک دست با زاویه نورافشانی خیلی ملایم و اما تقریباً گسترده احتیاج دارند. برای آشنایی بیشتر با ویژگی های هالوژن های سقفی تا انتهای مقاله با ما همراه باشید. 

قیمت هالوژن چقدر است؟
همان طور که در ابتدای محتوا نیز به ان اشاره شد، لامپ های هالوژن، لامپ های کوچکی هستند که کاربردهای گسترده ای دارند. با توجه به این مورد، موارد خیلی زیادی وجود دارند که می توانند بر روی قیمت هالوژن تاثیر بگذارند. به عنوان مثال عواملی مانند برند و شرکت سازنده، نوع بسته بندی، کیفیت لامپ، توان مصرفی تعیین شده برای لامپ و هزار و یک مورد دیگر وجود دارند که می توانند بر روی قیمت هالوژن سقفی تاثیر بگذارند. با این حال، می توانیم خاطر نشان کنیم که قیمت لامپ هالوژن به نسبت قیمت هالوژن های دیگر، کمی پایین تر است و دلیل این کم بودن قیمت به کم تر بودن قابلیت نوردهی در ساختمان و مدل این هالوژن ها است! برای اطلاع از قیمت ها در جشنواره پر تخفیف هدایت گستر به صفحه اصلی این سایت مراجعه نمایید.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
  • 031910*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

صنعت و تولید