اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 140209227726023644
در دسترس نیست

تفاوت پست اکسپرس با پیشتاز

تفاوت پست اکسپرس با پست پیشتاز

کد: 140209227726023644

، تهران , (اخبار رسمی): دو سرویس پستی پرطرفدار در ایران، پست اکسپرس و پست پیشتاز هستند. این دو سرویس، هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند و انتخاب بین آن‌ها بستگی به نیازهای فرد یا سازمان ارسال کننده دارد.

تفاوت پست اکسپرس با پست پیشتاز
تفاوت پست اکسپرس با پست پیشتاز

اگر نیاز به ارسال مرسوله در سریع‌ترین زمان ممکن دارید، پست اکسپرس گزینه بهتری است. اما اگر هزینه برای شما مهم است، پست پیشتاز گزینه بهتری است.

در عصر حاضر، ارسال و دریافت مرسولات به صورت پست سریع یکی از نیازهای ضروری زندگی روزمره است. شرکت‌های پستی مختلفی در سراسر جهان فعالیت می‌کنند که خدمات متنوعی را در این زمینه ارائه می‌دهند. دو سرویس پستی پرطرفدار در ایران، پست اکسپرس و پست پیشتاز هستند. این دو سرویس، هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند و انتخاب بین آن‌ها بستگی به نیازهای فرد یا سازمان ارسال کننده دارد.

تعریف پست اکسپرس پست اکسپرس، یک سرویس پستی سریع است که معمولاً در عرض یک روز یا کمتر، مرسوله را به مقصد(خارج از کشور) می‌رساند. این سرویس معمولاً برای ارسال مرسولات مهم و ضروری مانند اسناد، مدارک، دارو، قطعات الکترونیکی و کالاهای تجاری استفاده می‌شود.

مزایا پست اکسپرس

 • سرعت بالا: پست اکسپرس سریع‌ترین سرویس پستی موجود است و معمولاً در عرض یک روز یا کمتر، مرسوله را به مقصد می‌رساند. اطمینان از تحویل: پست اکسپرس معمولاً تضمین می‌کند که مرسوله در زمان تعیین شده به مقصد برسد. امنیت بالا: پست اکسپرس معمولاً از بسته‌بندی و حمل و نقل ایمن مرسولات اطمینان حاصل می‌کند.

معایب پست اکسپرس

 • هزینه بالا: پست اکسپرس نسبت به سایر سرویس‌های پستی، هزینه بیشتری دارد. محدودیت وزن و ابعاد: وزن و ابعاد مرسولات قابل ارسال با پست اکسپرس، معمولاً محدود است.

تعریف پست پیشتاز پست پیشتاز، یک سرویس پستی سریع داخلی است که معمولاً در عرض دو تا سه روز، مرسوله را به مقصد می‌رساند. این سرویس معمولاً برای ارسال مرسولات عادی مانند نامه، کارت پستال، بسته‌های کوچک و کالاهای تجاری سبک استفاده می‌شود.

مزایا پست پیشتاز

 1. سرعت نسبتاً بالا: پست پیشتاز نسبت به سایر سرویس‌های پستی، سریع‌تر است و معمولاً در عرض دو تا سه روز، مرسوله را به مقصد می‌رساند.
 2. هزینه مناسب: پست پیشتاز نسبت به پست اکسپرس، هزینه کمتری دارد.
 3. محدودیت کمتر وزن و ابعاد: وزن و ابعاد مرسولات قابل ارسال با پست پیشتاز، نسبت به پست اکسپرس، کمتر محدود است.

معایب پست پیشتاز

 1. سرعت کمتر از پست اکسپرس: پست پیشتاز از نظر سرعت، نسبت به پست اکسپرس، کندتر است.
 2. اطمینان کمتر از تحویل: پست پیشتاز معمولاً تضمین نمی‌کند که مرسوله در زمان تعیین شده به مقصد برسد.
 3. امنیت کمتر: پست پیشتاز معمولاً از بسته‌بندی و حمل و نقل ایمن مرسولات به اندازه پست اکسپرس، اطمینان حاصل نمی‌کند.

مقایسه پست اکسپرس با پست پیشتاز در جدول زیر، تفاوت‌های اصلی پست اکسپرس و پست پیشتاز را با یکدیگر مقایسه می‌کنیم:

ویژگیپست اکسپرسپست پیشتاز
سرعتسریع تریننسبتا سریع
تضمین تحویلداردندارد
امنیتبالامتوسط
محدودیت وزن و ابعادمحدودکمتر محدود

کدام سرویس پستی بهتر است؟ انتخاب بین پست اکسپرس و پست پیشتاز، بستگی به نیازهای فرد یا سازمان ارسال کننده دارد. اگر نیاز به ارسال مرسوله در سریع‌ترین زمان ممکن دارید، پست اکسپرس گزینه بهتری است. اما اگر هزینه برای شما مهم است یا نیاز به ارسال مرسوله با وزن یا ابعاد زیاد دارید، پست پیشتاز گزینه بهتری است.

در ادامه، چند نمونه از مواردی که برای ارسال آن‌ها بهتر است از پست اکسپرس استفاده کنید را ذکر می‌کنیم:

 • اسناد و مدارک مهم
 • دارو
 • قطعات الکترونیکی
 • کالاهای تجاری که باید در زمان مشخصی به مقصد برسند

پست اکسپرس خارجی چیست؟

پست اکسپرس خارجی، سرویسی است که امکان ارسال مرسولات به سراسر جهان را در سریع‌ترین زمان ممکن فراهم می‌کند. این سرویس معمولاً برای ارسال مرسولات مهم و ضروری مانند اسناد، مدارک، دارو، قطعات الکترونیکی و نمونه کالاهای تجاری استفاده می‌شود.

چگونه از پست اکسپرس برای ارسال بسته به خارج استفاده کنیم؟ برای استفاده از پست اکسپرس خارجی و پست مرسوله به خارج از کشور، باید به یکی از شرکت‌های پستی ارائه‌دهنده این سرویس  مانند سامان اکسپرس مراجعه کنید. این شرکت‌ وب‌سایت‌ معتبر وفعالی دارد که می‌توانید از طریق آن‌، اطلاعات مرسوله خود را وارد و درخواست خود را ثبت کنید .در هنگام ثبت مرسوله، باید اطلاعات زیر را ارائه دهید:

 1. مشخصات فرستنده و گیرنده
 2. نوع و وزن مرسوله
 3. آدرس مبدا و مقصد
 4. تاریخ و زمان تحویل

پس از ثبت مرسوله، هزینه آن محاسبه و به شما اعلام می‌شود. پس از پرداخت هزینه، مرسوله شما به مقصد ارسال خواهد شد و شما می‌توانید از طریق سایت رهگیری مرسوله پستی خود را انجام دهید.

نتیجه گیری:

پست اکسپرس و پست پیشتاز، دو سرویس پستی پرطرفدار در ایران هستند که هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند. انتخاب بین این دو سرویس، بستگی به نیازهای فرد یا سازمان ارسال کننده دارد. در نهایت، اگر نیاز به ارسال مرسوله در سریع‌ترین زمان ممکن دارید، پست اکسپرس گزینه بهتری است. اما اگر هزینه برای شما مهم است، پست پیشتاز گزینه بهتری است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سامان اکسپرس سریع ایرانیان

مجموعه سامان اکسپرس با همکاری بهترین سرویس دهندگان حمل و نقل سریع در سراسر جهان و با بهره مندی از فناوری اطلاعات ، بهترین خدمات را به مشتریان خود ارائه می نماید. شما می توانید با عضویت در سامان اکسپرس از انواع خدمات ما بهره مند شده و همچنین در صورت وجود ارسالهای روتین بار و یا بارهای حجیم از مزایای ویژه شرکت سامان شامل تخفیفات و سرویس ویژه جهت حمل و نقل داخلی و بین المللی استفاده نمایید .

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

تجارت و بازار