اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1394060847100052

با حضور معاون رئیس‌جمهور

هتل اسکان الوند افتتاح شد

کد: 1394060847100052

http://j.mp/1Vqth2B

، تهران , (اخبار رسمی): هتل اسکان الوند در قالب گروه هتل‌های اسکان، با حضور معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی به بهره‌برداری رسید.

هتل اسکان الوند افتتاح شد

هم‌اکنون چند پروژه در شهرهای اصفهان، مشهد، تهران، قم و کیش در حال احداث است و هتل بزرگ بین‌المللی اسپیناس نیز در مهرماه به بهره‌برداری خواهد رسید

به گزارش روابط عمومی اتحادیه هتل‌ها و هتل آپارتمان‌های استان تهران، دکتر مسعود سلطانی‌فر، معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی در مراسم افتتاح هتل اسکان الوند که با حضور خسرو آبادی مدیرکل  گردشگری استان تهران، هاشمی استاندار تهران، حمزه‌زاده رئیس جامعه هتلداران، فرخ‌مهر رئیس اتحادیه هتل‌ها و هتل‌آپارتمان‌های استان تهران و جمعی از هتلداران برگزار شد، ضمن قدردانی از گروه هتل‌های اسکان و تبریک افتتاح سومین هتل اسکان اظهار کرد: با شرایط جدید و روند رو به رشد گردشگران خارجی در کشور پس از آغاز به کار دولت تدبیر و امید گفت: این روند، پس از تصویب برجام که امیدوارم فرجام خوبی نیز داشته باشد، شاهد بروز وظهور شرایط جدید سیاسی و اقتصادی هستیم و امیدواریم در بحث‌های مختلف با سایر کشورها، بر اساس توسعه دیپلماسی پیش برویم و از برکات پیروزی تاریخی که ماحصل تدابیردولت تدبیر و امید است بهره مند شویم .

سلطانی‌فر در ادامه با اشاره به روند روبه‌رشد توریسم در سطح دنیا از سال 1950 گفت: بر اساس برنامه، در 10سال آینده بایستی میزبان 20 میلیون گردشگر باشیم، اما هم‌اکنون از اهداف چشم‌انداز ملی عقب هستیم و رفع این عقب‌ماندگی‌ها در حوزه توسعه هتل‌ها و سایر حوزه‌های مربوط به این صنعت، نیازمند همکاری همه است . به گفته وی، باید 270 هتل 4 و 5 ستاره برای جذب 5 میلیون گردشگر احداث شود و در این حوزه در یک سال و نیم گذشته تلاش کردیم این روند به خوبی پیگیری شود. هم‌اکنون چند پروژه در شهرهای اصفهان، مشهد، تهران، قم و کیش در حال احداث است و هتل بزرگ بین‌المللی اسپیناس نیز در مهرماه به بهره‌برداری خواهد رسید.

 

نیاز به افزایش تعداد هتل‌ها برای جذب توریست

همچنین در این مراسم، خسرو آبادی، مدیرکل گردشگری سازمان میراث فرهنگی نیز با بیان اینکه افزایش عرضه و تقاضا برای جذب سرمایه‌گذاران و همچنین جذب گردشگران در روند روبه‌رشد توریسم در کشور بسیار حائز اهمیت است، افزود: بسیاری از سیاست‌های این دولت در این راستا بوده است، به طوری که در سال 93، تنها 13 هزار تخت در تهران وجود داشت، اما با اضافه شدن تخت هتل‌هایی مانند فرودگاه مهرآباد، 1550 تخت اضافه شد.

وی افزود: در حدود هشت پروژه که 70 درصد آن در تهران است، 2100 تخت به این تعداد اضافه می‌شود که از این تعداد فقط هزار تخت متعلق به هتل اسپیناس است.

خسرو آبادی در ادامه اظهار کرد: در قالب برنامه ششم امیدواریم که شاهد کاهش هزینه ساخت هتل‌ها باشیم چرا که تهران شهر گرانی است و باید قیمت تمام‌شده زمین برای احداث هتل‌ها کاهش یابد .

به گفته خسرو آبادی، چهار پروژه از ابتدای سال آغاز شده که هتل‌هایی کیفی هستند و می‌توانند نمونه خوبی باشند .

 

همکاری شهرداری و شورای شهر تهران در روند تسهیل احداث هتل‌ها

همچنین در این مراسم محمدعلی فرخ‌مهر، رئیس اتحادیه هتل‌ها و هتل‌آپارتمان‌های استان تهران گفت: پیش از سال 79 همه فعالیت‌های شرکت خاطرخوش در قالب بخش حقیقی بود، اما در سال 79 با برندسازی صورت‌گرفته و ثبت شرکت، یک هتل‌آپارتمان در مازندران و دو هتل اسکان در خیابان فرصت تهران احداث شد .

وی افزود: پس از پیگیری‌های مختلف، شهرداری و شورای شهر تهران و سازمان میراث فرهنگی با موافقت در ارائه تراکم 200 درصدی، 60 درصد تخفیف عوارض برای 10 طبقه و همچنین 5 سال تنفس برای پرداخت آن، امکان احداث هتل‌ها آسان‌تر شد و این اقدامات کمک زیادی به توسعه این صنعت کرد.

به گفته وی، احداث هتل اسکان الوند با همکاری همه نهادهای مربوطه از جمله سازمان میراث فرهنگی، شهرداری، شورای شهر تهران و بانک در مدت 5 سال به اتمام رسید و قابل بهره‌برداری شد .

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

اتحادیه هتل و هتل آپارتمان های استان تهران

اتحادیه هتلداران تهران در سال 1328 همزمان با رشد و توسعه فعالیت های جهانگردی راه‌اندازی شد و امسال پس از گذشت 65 سال از تاسیس آن یکی از قدیمی ترین اتحادیه‌ها در کشور محسوب می‌شود. این اتحادیه از زمان تاسیس نقش موثر و بسزایی در توسعه هتل ها، کمک به تصویب قوانین مرتبط با این صنعت و کاهش قوانین دست و پا گیر داشته است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]