اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1394071348164616

بازتاب آمادگی فضای تجارت الکترونیک ایران برای ورود فروشگاه‌های اینترنتی خارجی در رویترز

کد: 1394071348164616

http://j.mp/1OeyzvP

، تهران , (اخبار رسمی): با اعلام آمادگی یک شرکت ایرانی فعال در زمینه زیرساخت‌های لجستیک، انبارداری و توزیع برای ورود به فضای همکاری‌های بین‌المللی، خبرگزاری رویترز ضمن بازتاب این مساله، به تشریح فرصت‌های موجود برای خرده‌فروشان خارجی پرداخت.

بازتاب آمادگی فضای تجارت الکترونیک ایران برای ورود فروشگاه‌های اینترنتی خارجی در رویترز

پس از حاصل شدن توافق هسته‌ای ایران با جامعه جهانی که منجر به رفع تحریم‌ها خواهد شد، فضای تجارت الکترونیک ایران به یکی از بزرگ‌ترین پتانسیل‌ها در منطقه خاورمیانه برای حضور فعالان خارجی بدل می‌شود

پس از حاصل شدن توافق هسته‌ای ایران با جامعه جهانی که منجر به رفع تحریم‌ها خواهد شد، فضای تجارت الکترونیک ایران به یکی از بزرگ‌ترین پتانسیل‌ها در منطقه خاورمیانه برای حضور فعالان خارجی بدل می‌شود.

بازار ایران به لطف جمعیت 80 میلیونی و ضریب نفوذ اینترنت بالاتر از 50 درصد که بیش از دو سوم آن را قشر تحصیلکرده زیر 35 سال تشکیل می‌دهد، برای اغلب سرمایه‌گذاران خارجی جذابیت‌های فراوانی دارد؛ بازاری که به دلیل تحریم‌ها تاکنون بکر و دست‌نخورده باقی مانده بود.

در خبر منتشرشده توسط رویترز و یاهو به نقل از رضا امیدسالاری، مدیرعامل شرکت تجارت الکترونیک پرداخت که در زمینه ارائه خدمات لجستیک، انبارداری و توزیع برای فروشگاه‌های آنلاین فعالیت می‌کند، چنین آمده است:

بسیاری از کمپانی‌های بین‌المللی، در حال درنظر گرفتن بازار ایران هستند. طی چند ماه گذشته، ما بازخوردهایی از سوی بسیاری از خرده‌فروشان بین‌المللی دریافت کرده‌ایم که به بیان مشکلات خود در زمینه ذخیره و انبارداری، بسته‌بندی و تحویل به موقع محصولات‌شان به مشتری در ایران می‌پردازند. بنابراین، ما به‌عنوان پیشرو صنعت لجستیک در ایران و با بهره گرفتن از منابع فعلی‌مان، تصمیم گرفتیم کسب‌وکار خود را به مدیریت خدمات لجستیک برای خرده‌فروشان بین‌المللی نیز گسترش دهیم.

 

فروشگاه‌های آنلاین که امروزه با استقبال خوبی از سوی خریداران ایرانی روبه‌رو شده‌اند، برای ارائه خدمات خود در کلاس جهانی به زیرساخت‌های استاندارد نظیر انبارداری، کنترل و گزارش موجودی، بسته‌بندی، مدیریت توزیع و سرویس‌های دریافت وجه کالا مانند پرداخت آنلاین و پرداخت در محل نیاز دارند. ارائه چنین زیرساخت‌هایی به خرده‌فروشان بین‌المللی، نقش مهمی در تسهیل ورود این شرکت‌ها به فضای تجارت الکترونیک ایران خواهد داشت.

در ادامه این خبر در رویترز، این مجموعه  به‌عنوان سرویسی معرفی شده که با فراهم آوردن خدمات خلاقانه لجستیک در ایران، به خرده‌فروشان آنلاین برای دستیابی به تمام پتانسیل‌های موجود یاری می‌رساند. شرکت «پرداخت»، فعالیت خود را در سال 2004، به‌عنوان نخستین ارائه‌دهنده خدمات تجارت الکترونیک در ایران با سرویس پرداخت در محل آغاز کرد و پس از مدت کوتاهی، خدمات خود را به بسته‌بندی تخصصی، سیستم رهگیری آنلاین و مدیریت توزیع با همکاری شرکت‌هایTNT، تیپاکس، بادپا، چابک و پست گسترش داد. از آن زمان تاکنون، این شرکت خدمات خود را در اختیار بیش از 2700 خرده‌فروشی آنلاین قرار داده و موفق شده بیش از 100 هزار نوع محصول را در شبکه توزیع خود ارسال کند.

از سال 2002 تاکنون، بازار تجارت الکترونیک ایران با نرخ رشد سالانه 50 درصدی روبه‌رو بوده و بر اساس آمارهای مراجع رسمی، ایران هم‌اکنون بیشترین تعداد گوشی هوشمند، بالاترین ضریب نفوذ اینترنت و بیشترین نرخ رشد تجارت الکترونیک در خاورمیانه را از آن خود کرده است.

در حالی که فعالیت کمپانی‌های بزرگ بین‌المللی در بازار کشورهای توسعه‌یافته، ‌به حداکثر پتانسیل خود رسیده، این شرکت‌ها در جست‌وجوی فضای رشد و گسترش بیشتر کسب‌وکارشان به بازارهای در حال توسعه چشم دوخته‌اند. آمادگی شرکت‌های ایرانی در راستای رفع تحریم‌ها برای پاسخگویی به این تب و تاب، می‌تواند ایران را به انتخاب اول سرمایه‌گذاری در منطقه بدل کرده و در نهایت به توسعه پایدار و بهبود وضعیت اقتصادی کشور منجر شود.

علاقه‌مندان به مطالعه این خبر در وب‌سایت رویترز، می‌توانند به این لینک مراجعه کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

تجارت الکترونیک پرداخت

پرداخت نخستین سامانه تجارت الکترونیک ایران و بنیان گذار سرویس خرید و فروش اینترنتی و انبارداری لجستیک فروشگاه های اینترنتی(انبارداری، بسته بندی، توزیع و COD)با 13 سال تجربه در راه اندازی و گسترش فعالیت بیش از 2800 فروشگاه اینترنتی و با ثبت4 میلیون و 500 هزار خرید اینترنتی موفق، اکنون پس از سالها تجربه و تخصص، توانمندی های خود را به همه فروشندگان و فعالان در حوزه کار آفرینی ارائه می نماید.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
لینک مرتبط:
http://pardakht.ir
وب‌سایت شرکت تجارت الکترونیک پرداخت