اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1394111152444677

لزوم تشکیل اتاق فکر برای تبلیغات

کد: 1394111152444677

http://j.mp/20A6nIB

، مشهد , (اخبار رسمی): تکنیک‌های تبلیغاتی متفاوت و متنوعی وجود دارد که اکنون برای تبلیغات محصولات و خدمات مورد استفاده قرار می‌گیرند. بسیاری از روش‌های تبلیغاتی جدید نتیجه ظهور اینترنت و برخی دیگر تنها ایده‌هایی ناب و اصیل هستند که تبلیغات رسانه‌ای فعلی را به روش‌هایی بسیار جذاب و برجسته تبدیل کرده‌اند. شناخت برترین آژانس تبلیغاتی و لزوم وجود اتاق فکر برای تبلیغات و آگاهی از چگونگی فعالیت و رمز موفقیت آن همواره سوالی است که ذهن هر بازاریابی را به خود مشغول می‌کند.

امروزه شرکت‌ها تلاش می‌کنند با ایجاد وفاداری در مشتریان خود و تبلیغات مثبت توسط مشتری از این مزیت رقابتی بسیار نیرومند که نقش بلامنازعی در افزایش سهم بازار دارد، برخوردار شده و گوی سبقت را از رقبای خود بربایند

در دنیای امروز تبلیغات، اندازه‌گیری رضایتمندی مشتریان اهمیت زیادی پیدا کرده است. رضایتمندی مشتری یک احساس است، بنابراین شرکت‌هایی در دنیای امروز می‌توانند به بقا و سودآوری خود امیدوار باشند که با اتخاذ یک شیوه کارآ و مداوم رضایت مشتریان خود را اندازه‌گیری کرده و با شناخت عوامل تاثیرگذار بر آن در جهت بهبود آن تلاش کنند.

 

مهم‌ترین مسأله در بحث تبلیغات، ایجاد شناخت، آگاهی و رغبت در مخاطبان است. باور و حرکت بدون شناخت ممکن نیست، مهم حساسیت ذهن مخاطب، آگاهی و شناخت اوست. به همین دلیل در آژانس‌های تبلیغاتی گروهی تحت عنوان اتاق فکر که از متخصصان مرتبط با صنعت، همچون بازاریابی، بازرگانی، روانشناسی، جامعه‌شناسی مدیریت، گرافیک و … باید تشکیل شود و موضوع پس از بحث و بررسی با توجه به اهداف مورد نظر کارفرما و مخاطب پیش طرح تهیه و ارائه می‌شود، سپس در جلسه‌ای با حضور مخاطبین و کارشناسان از طرح دفاع می‌شود تا شفاف‌سازی کامل انجام و طرح کاملاً بار اجرایی پیدا کند.

 

آیا برای تبلیغات به اتاق فکر نیاز داریم؟

 

باشگاه حرفه‌ای تبلیغات یا همان اتاق فکر برای ایده‌های تبلیغاتی نقش بسیار مهمی در ایجاد رضایتمندی، وحدت و یکپارچگی تبلیغ دارد. تبلیغات مثبت توسط مشتری، تأثیر زیادی برتصمیم خرید مشتری جدید می‌گذارد. امروزه شرکت‌ها تلاش می‌کنند با ایجاد وفاداری در مشتریان خود و تبلیغات مثبت توسط مشتری از این مزیت رقابتی بسیار نیرومند که نقش بلامنازعی در افزایش سهم بازار دارد، برخوردار شده، گوی سبقت را از رقبای خود بربایند. در عصر امروز تبلیغات دیگر به تبلیغات تلویزیونی و روزنامه‌ای محدود نمی‌شود.

 

اکنون و در دنیای امروز روش‌های نوینی برای تبلیغات مورد استفاده قرار می‌گیرد که نگاهی به این روش‌های مدرن در ایجاد دیدی گسترده نسبت به این مقوله می‌تواند بسیار مفید باشد و ایده‌های کارآمدی را در ذهن فعالان این حوزه ایجاد کند. لزوم وجود اتاق فکر برای تبلیغات و بازاریابی بخشی ضروری از دنیای تجارت را تشکیل می‌دهد. اگر محصولی خوب یا خدماتی مفید و کارآمد در اختیار داشته باشید، باید از هنر چگونگی فروختن آن نیز برخوردار باشید. البته با این وجود هنوز هم آژانس‌هایی هستند که برای تبلیغات محصولات خود از روش‌های قدیمی و سنتی استفاده می‌کنند، اما از سوی دیگر بازیگران پیشرویی در این بازار وجود دارند که به استفاده از روش‌های جدید و مدرن تبلیغات علاقه‌مند شده‌اند.

 

آژانس‌های تبلیغاتی زیادی وجود دارند که استفاده از این روش‌های مدرن را در دستور کار تبلیغاتی خود قرار داده‌اند و از ایده‌هایی که واقعا جدید و مبتکرانه هستند و لزوم اتاق فکر برای تبلیغات را امری مهم می‌دانند در تبلیغات خود استفاده می‌کنند. تبلیغات روزنامه‌ای و آگهی‌های تبلیغاتی ورقه‌ای دیگر کارآیی ندارند. اشخاصی که هنوز به تبلیغات روزنامه‌ای، تلویزیونی یا رادیویی امیدوار هستند و گمان می‌کنند که این تبلیغات می‌تواند در فروش محصولات و خدمات آنها مفید بوده و در این امر نقش مثبتی دارد باید در دوره‌های جدیدی که روش‌های جدید و ایده‌های جدید تبلیغات را آموزش می‌دهد شرکت کنند.

 

در مدل‌های قدیمی تبلیغات و کسب‌وکار عرضه‌کنندگان بدون توجه به خواست مشتری، کالا و خدمات را تنها با تمرکز بر امکانات و شرایط خود تولید و عرضه می‌کردند و از قضا بسیاری از آنان نیز موفق بودند، البته این موفقیت بیش از آنکه به عملکرد آنان وابسته باشد به شرایط غیررقابتی ناشی از محدودیت عرضه و نبود رقیبان توانمند مربوط می‌شد. اما چنانکه اشاره شد، در عصر جدید حضور رقیبان قدرتمند در صحنه کسب‌وکار، موجب تغییر وضعیت شده و جلب رضایت مشتری در دستور کار قرار گرفته و لزوم اتاق فکر برای تبلیغات ضروری است.

 

علاقه‌مندان می‌توانند برای مشاهده متن کامل این مطلب به آدرس  http://bit.ly/1UzCZyG مراجعه کنند.

 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

مجله محیطی دات کام

وب سایت محیطی دات کام، پایگاه اطلاع رسانی تبلیغات محیطی در ایران می باشد. که ضمن ارائه آخرین اخبار، اطلاعات در این حوزه تمامی تلاش خود را برای ارتقاء سطح کیفی تبلیغات محیطی در کشور عزیزمان ایران دارد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

کسب و کار و خرده فروشی