حمید رضا منصوریان، مدیر عامل شرکت فرآورده های لبنی کاله گفت:

«خود نظارتی» برندهای معتبر‏، راهی برای تضمین سلامت مصرف کننده است

کد: 13930520510019

https://goo.gl/m5UY6d

، ساری , (اخبار رسمی): مدیر عامل شرکت فرآورده های لبنی کاله، در حاشیه رویداد های مرتبط با استفاده برخی از شرکت های تولید کننده، از روغن پالم که با موج های رسانه ای همراه بود، گفت: یکی از روش های تضمین کننده سلامت محصولات لبنی که جلوی چنین مسائلی را در آینده می گیرد، اتکا به سیستم های «خود کنترلی» برند های معتبر است.

انجمن صنایع غذایی مازندران

در تولیدات شرکت های معتبر و صاحب برند با توجه به نظارت ها و پایش های مستمر سازمان های نظارتی بر آنها، بروز چنین خطاهایی ممکن نیست

حمیدرضا منصوریان با اشاره به این که مصرف لبنیات سالم برای ارتقا‏، حفظ و کنترل سلامت جامعه از جایگاه ویژه ای برخوردار است، گفت: نباید شرایطی  ایجاد شود که مردم لبنیات را در سبد غذایی خود کاهش داده یا آن را حذف کنند.

وی در ادامه به اشاره به نگرانی های اظهار شده از سوی وزارت بهداشت در خصوص استفاده از روغن گیاهی پالم در لبنیات و مخاطره آمیز بودن این چربی برای مصرف کننده پیشنهاد کرد: بهتر است مردم از برندهای معتبر و مورد اعتماد خود لبنیات تهیه کنند که قطعاً نظارت بیشتری بر روی آنها حاکم است و اعتبار و نظام مدیریتی حاکم بر این برند ها اجازه بروز چنین خطاهایی را به آن ها نمی دهد.

وی با تصریح بر این نکته که محصولات تولیدی شرکت های شناسنامه دار و معتبر که در بازارهای داخل و خارج از کشور عرضه می شود بر اساس فرمولاسیون مندرج در پروانه های ساخت صادره از سوی سازمان غذا و دارو و منطبق با استانداردهای ملی صورت می گیرد‏، گفت: در تولیدات شرکت های معتبر و صاحب برند با توجه به نظارت ها و پایش های مستمر سازمان های نظارتی بر آنها، بروز چنین خطاهایی ممکن نیست و بنابر این بهتر است مردم در تهیه محصولات خود به اعتبار و خوش نامی برند تولید کننده توجه ویژه ای داشته باشند.

وی با تاکید بر این که استفاده از روغن پالم در محصولات تولیدی هیچ توجیهی ندارد‏، خواستار تشدید پایش های دوره ای سازمان های نظارتی از محصولات شرکت های مختلف‏، مطابق با روشی که در خصوص برند کاله اجرا می شود، شد، تا به این وسیله سلامت محصولات عرضه شده در بازار تضمین شود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

انجمن صنایع همگن غذایی و دارویی مازندران

انجمن صنایع همگن غذایی و دارویی مازندران یک سازمان مردم نهاد است که به عنوان یک مؤسسه غیرسیاسی، غیر انتفاعی و غیردولتی است که حمایت از حقوق و پیگیری وظایف صنایع غذایی و دارویی را تعقیب می کند. این انجمن دارای شخصیت حقوقی و مالی مستقل است و محدوده فعالیت انجمن در سطح استان مازندران است. مرکز انجمن در استان مازندران، شهرستان ساری، ساختمان شرکت شهرکهای صنعتی مازندران، طبقه پنجم، دفتر انجمن صنایع همگن غذایی و دارویی مازندران واقع است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
لینک مرتبط:
http://www.kalleh.com/
شرکت کاله