اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1394081649134687

پیشنهادهای پاییزی تیشینه

عادت ها را عوض کنید، این بار پاییز را فصلی برای سفر بدانید

کد: 1394081649134687

https://goo.gl/iDXe6m

، تهران , (اخبار رسمی): پاییز و رنگین کمان هفت رنگش، فصل خوبی برای سفر و گردشگری است اما لازمه آن شناخت مناطق مناسب برای سفرهای پاییزی است تا بتوان از سفر نهایت لذت را برد. عکاسی در میان طبیعت زیبای پاییزی نگاه هر تماشاگری را خیره می‌کند. اگرچه عده‌ای تابستان را فصل سفر و گردش می‌دانند، اما این بیشتر مخصوص خانواده‌هایی است که فرزندان مدرسه‌ای دارند. در پاییز که هوا دل‌انگیزتر و جاده‌ها خلوت‌تر می‌شود، بسیاری از زوج‌ها می‌توانند کل برنامه‌ریزی سفرشان را به بعد از تابستان موکول کنند.

بهترین پیشنهادها برای سفرهای پاییزی شما

حیف است که در پاییز، کویر را تجربه نکرد. نیمه دوم سال به ویژه پاییز بهترین فصل کویرنوردی محسوب می‌شود. پیشنهاد ما به کویردوستان، ژئوپارک دره راگه است که به دلیل پدیده فرسایش آبی در دشت رفسنجان شکل گرفته است

به گزارش  شبکه اجتماعی گردشگری تیشینه، اولین پیشنهاد ما به کسانی است که اهل روستاگردی هستند؛ بهشتی در نزدیکی تهران است. شهرستانک نام دهکده‌ای رویایی در شمال توچال است. شهرستانک انسان را مسحور می‌کند، چون هم زیباست، هم خوش آب و هوا، ‌هم آبشار دارد و هم آثار باستانی. رودخانه‌ای از میان روستا عبور می‌کند که آب آن جنبه درمانی دارد و سرشار از املاح معدنی است.

می‌توان به طالقان هم رفت. برای دیدن رنگارنگی پاییز طالقان باید نفس را در سینه حبس و فقط تماشا کرد. پیاده‌روی در کوچه‌باغ‌های طالقان و دیدن روستای زیبای حسنجون را نباید از دست داد. جاده دسترسی به طالقان تقریبا 50 کیلومتر بعد از کرج به سمت قزوین با تابلو مشخص شده است.

حیف است که در پاییز، کویر را تجربه نکرد. نیمه دوم سال به ویژه پاییز بهترین فصل کویرنوردی محسوب می‌شود. پیشنهاد ما به کویردوستان، ژئوپارک دره راگه است که به دلیل پدیده فرسایش آبی در دشت رفسنجان شکل گرفته است. هم‌اکنون این دره مکانی برای حضور برخی از تورهای رصد آسمان و دره‌نوردی و کوهنوردی به شمار می‌آید. نکته جالب توجه جاری بودن رودخانه دائمی گیودری در عمق این دره است.

کویر خارتوران، سفر دیگری به آفریقای ایران است. گردش در روستای مطبق و زیبای قلعه بالا، آشنایی با آداب و رسوم منطقه، بازدید از سایت تکثیر یوزپلنگ و گورخر ایرانی، دیدن حیات وحش منطقه، استراحت در واحه زیبای ماجراد و بازدید از سایت‌های فرهنگی بسطام، دیدنی‌های این سفر هستند.

اما برای دوستداران جنگل‌نوردی، پاییز جنگل‌های دو هزار و سه هزار زبانزد عام و خاص است. برای تماشای پاییز باید جنگل‌های دو هزار و سه هزار و بازدید از شهرهای رامسر، نمک آبرود، کلاردشت، متل‌قو و جنگل‌های عباس‌آباد را تجربه کرد. یا می‌توان به جنگلی قدم گذاشت که ابرهایش به قامت درختانش نمی‌رسند. در همسایگی جنگل رویایی ابر، منطقه قطری قرار دارد. غلظت ابر و مه در این جنگل در بیشتر فصول، باعث ایجاد پوشش گیاهی جالب و متنوعی شده است. همچنین وجود ابر در پایین‌دست و بیرون زدن تاج ارتفاعات از میان ابرها زیبایی جنگل را دو چندان می‌کند.

آن دسته از افرادی هم که حتی در پاییز به زندگی شهری علاقه‌مند هستند نگران نباشند؛ برای آنها هم پیشنهادی داریم. شهر میبد در نزدیکی یزد یکی از شهرستان‌های تاریخی است که با داشتن بناهای تاریخی بسیار زیاد، انسان را مجذوب می‌کند؛ به ویژه اینکه در بسیاری از انارستان‌های استان یزد، جشنواره انار برگزار می‌شود و تعداد زیادی از گردشگران در این باغ‌ها حضور می‌یابند. یا می‌توان پاییز را در کبودوال استان گلستان تجربه کرد. بهترین زمان برای لذت بردن از پاییز کبودوال، نیمه دوم آبان‌ماه و نیمه اول آذرماه است.

کوله‌بار را ببند که جاده فرا می‌خواند ...

 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

تیشینه

ما برای اینکه ایران خانه خوبان شود رنج دوران برده‌ایم ... ایران به عنوان یکی از کشورهای برتر در زمینه برخورداری از ظرفیت‌ها و جاذبه‌های گردشگری متنوع در سطح بین‌المللی مطرح است. ما نیز بر آن شدیم که دست در دست هم دهیم و با کمک شما عزیزان ایران زیبایمان را در یک سایت دوزبانه در سطح ملی، منطقه‌ای و جهانی معرفی نماییم.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

گردشگری و میراث فرهنگی