اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1394081849250420

تحول سامسونگ در دنیای تلویزیون‌های Curved

کد: 1394081849250420

http://j.mp/1MGHuSb

، تهران , (اخبار رسمی): نزدیک دو سال از ورود اولین تلویزیون‌های Curved تولیدشده توسط سامسونگ به ایران می‌گذرد؛ تلویزیون‌هایی که با صفحه نمایش Curved خود توجه تعداد زیادی از منتقدان و مصرف‌کنندگان را به خود جلب کردند. این تلویزیون‌ها با انحنای صفحه نمایش‌شان قصد دارند سینمایی کوچک را به خانه مصرف‌کنندگان بیاورند. اما تولید یک تلویزیون به شکل Curved چه امکانات جدیدی را برای مصرف‌کننده فراهم می‌آورد؟

تحول سامسونگ در دنیای تلویزیون‌های Curved

در تلویزیون‌های بالای 50 اینچ میانگین فاصله بیننده از تلویزیون برای تجربه بهترین تماشا، 4200 میلی‌متر و در تلویزیون‌های سایز کوچک‌تر از آن، فاصله موردنظر 3000 میلی‌متر است که این امر در طراحی و ساخت تلویزیون‌های Curved سامسونگ موردتوجه قرار گرفته است

 با اینکه تنها چند سال است که تلویزیون‌های Curved وارد بازار شده‌اند، ولی استفاده از این نوع صفحه نمایش قدمتی به مراتب بیشتر دارد و پیشینه آن به اویل دهه 1950 میلادی بازمی‌گردد. صفحه نمایش Curved در آن زمان برای اولین بار در Cinerama که سینماهایی بزرگ شامل سه پروژکتور برای پخش تصویر و صفحه نمایش Curved عریضی برای نمایش تصویر بودند، استفاده شد. تکنولوژی نمایش تصویر بر روی صفحه Curved  از آن زمان تا به امروز سیر تکاملی خود را طی کرده است و در مکان‌های متنوعی همچون مجموعه سینماهای IMAX، درون کابین خلبان هواپیماها و سالن‌های مبادلات بورس از این نوع صفحه نمایش استفاده می‌شود. این محصول به دلیل تطابق صفحه‌های نمایش Curved  با شکل چشم انسان و اینکه زاویه دید بیشتری از بیینده را پوشش داده و یا به عبارت دیگر به دلیل خاصیت پانوراماتیک بودن، حس غوطه‌وری در تصویر و هیجان تماشا را  افزایش می‌دهد.

علاوه بر این، فاصله بیننده از صفحه نمایش و بزرگی صفحه نمایش نیز حائز اهمیت است؛ به عبارت دیگر، به میزانی که ابعاد صفحه نمایش بزرگ‌تر می‌شود، فاصله بهینه بیننده از صفحه نمایش نیز افزایش می‌یابد. این همان تجربه‌ای است که در سینما برای تماشاگران پدید می‌آید.

سامسونگ در سال 2015 با بررسی این مساله دست به ابتکار جالبی زده و این بار با توجه به بزرگی صفحه نمایش، شعاع انحنای تلویزیون‌های Curved خود را تغییر داده است. طبق مطالعات صورت‌گرفته توسط سامسونگ، در تلویزیون‌های بالای 50 اینچ میانگین فاصله بیننده از تلویزیون برای تجربه بهترین تماشا، 4200 میلی‌متر و در تلویزیون‌های سایز کوچک‌تر از آن، فاصله موردنظر 3000 میلی‌متر است که این امر در طراحی و ساخت تلویزیون‌های Curved سامسونگ موردتوجه قرار گرفته است. گفتنی است که تکنولوژی ساخت تلویزیون‌ با شعاع انحنای متنوع و متناسب با فاصله بیننده تنها در اختیار سامسونگ است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سامسونگ

Samsung Electronics Co., Ltd. در عرصه فناوری همواره پیشرو بوده و فرصت‌های جدیدی را برای مردم در سراسر دنیا ایجاد کرده است. حاصل خلاقیت و نوآوری بی‌وقفه سامسونگ، تحول و دگرگونی در دنیای تلویزیون، تلفن‌های هوشمند، تبلت، کامپیوتر، دوربین‌، وسایل الکترونیکی خانگی، چاپگر، سیستم‌های LTE، تجهیزات پزشکی، نیم رسانا‌ها و سیستمهای LED است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]