اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395020555225231

امضای تفاهم‌نامه همکاری راب‌جانوف با یک دیزاین استودیوی ایرانی

طراح لوگوی اپل در ایران کار خود را آغاز کرد

کد: 1395020555225231

http://j.mp/1UgD2lH

، تهران , (اخبار رسمی): راب جانوف، طراح لوگوی اپل، چهارمین دفتر بین‌المللی خود را بعد از شیگاکو، هنگ‌کنگ و سیدنی در تهران دایر کرد.

طراح لوگوی اپل در ایران

به گزارش ‌ دیزاین‌وند، راب جانوف تجربه همکاری با برندهای شناخته‌شده‌ای مانند آی‌بی‌ام، اینتل، کرافت و کلینکس را در کارنامه خود دارد. اما آنچه او را از دیگر طراحان گرافیک متمایز می‌کند پروژه طراحی لوگو اپل است که به سفارش استیو جابز در سال 1977 طراحی کرده بود. سیب گاز زده‌ای که داستان‌های ساختگی بسیاری راجع به چگونگی خلق آن در جهان مطرح است. اما او درباره داستان‌های موجود به توضیح مختصری بسنده می‌کند و می‌گوید: «من یک سیب طراحى کردم و براى این که شبیه گیلاس نباشد، یک گاز از آن برداشتم.»

راب جانوف بر این اعتقاد است؛ برندهای عالی و لوگوهای درخشان با یکدیگر رابطه متقابلی دارند. چرا که به یک محصول ضعیف نمی‌توان با یک لوگوی بی‌نظیر کمک کرد و در مقابل یک محصول خوب با یک لوگوی بسیار فراموش‌شدنی نمی‌تواند جلب توجه لازم برای موفقیت را داشته باشد. از سوی دیگر مهم‌ترین ویژگی بصری یک لوگو، سادگی آن است. اغلب سفارش‌دهنده‌ها فهرست بلندبالایی از چیزهایی دارند که باید در لوگو به نمایش دربیاید. اما این روش یک دستورالعمل شکست‌خورده است. لوگو باید ساده باشد و خاص. در غیر این صورت در یادها نخواهد ماند.

 تورج صابرى‌وند، طراح ارشد «دیزاین‌وند» و همکار ایرانى راب جانوف درباره آغاز این همکاری درباره طراحی لوگو برندهای ایرانی گفت: «در حالی تمام برندهای جهان مدام لوگوهایشان را بازطراحی می‌کنند. در ایران، لوگوهای بسیارى وجود دارد که دهه‌های پیش طراحى شده و تا امروز هیچ تغییری نکرده و از استانداردها و سلیقه‌های امروز عقب مانده‌اند. از دیگر سو در شرایط جدید اقتصادى ایران و حضور برندهای جهانی، برندهای ایرانی ناگزیرند هویت بصرى خود را به‌روز کنند تا تصویری پویا و سرزنده‌ از خود به مخاطبان ارائه دهند.»

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

دیزاین‌وند

«دیزاین‌وند»اعتقاد دارد طراحی، مینی‌مالیسم است یعنی ساده، خلوت و بدون موارد اضافی. طراحی ایرانی باید معاصر بوده و با دنیای روز حرکت کند.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

کسب و کار و خرده فروشی