اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395040158655295

در نخستین کنفرانس جمع سپاری و اقتصاد مشارکتی در ایران

تجارب اقتصاد مشارکتی درجهان ارایه شد

کد: 1395040158655295

http://j.mp/28XZ7Eh

، تهران , (اخبار رسمی): کنفرانس بین المللی جمع سپاری تهران (CSW Summit Tehran) با حضور بیش از 250 نفر فعال و متخصص این حوزه از سراسر جهان در تاریخ 31 اردیبهشت ماه 1395 در کتابخانه ملی برگزار شد.

این کنفرانس توسط بیش از 250 نفر فعال و متخصص این حوزه از سراسر جهان در کتابخانه ملی ایران برگزار شد

دراین کنفرانس تعدادی از متخصصان جمع سپاری و اقتصاد مشارکتی از ایران و جهان تازه ترین یافته های خود را دراین حوزه ارایه کردند.

دراین کنفرانس اپی لودویک نکاج موسس و مدیر عامل سازمان Crowdsourcing Week سنگاپور، درباره نبض جهانی اقتصاد مشارکتی و موضوعات محبوب آن در سال های آتی سخنرانی کرد.

از کشور هند، عثامه منظر، موسس موسسه غیرانتفاعی Digital Empowerment که از سال 2003 شروع به فعالیت کرده است، ارائه بسیار جالبی در رابطه با ایجاد تونایی دیجیتال برای میلیاردها انسان را مطرح کرد. موسسه Digital Empowerment برای تقویت جامعه های دارای فاصله طبقاتی بالا که در اقتصادی اجتماعی فعالیت دارند ایجاد شده است تا کیفیت زندگی آنها را با فراهم کردن و در دسترس قرار دادن اطلاعات و دانش توسط ابزارهای دیجیتال، بهبود بخشد.همچنین آنها زیرساخت های دیجیتال جامعه محور در جوامع روستایی و نیمه شهری با دسترسی محدود به اینترنت و استفاده محدود از رایانه، موبایل، پرینتر و… تاسیس کرده اند. تا کنون موسسه Digital Empowerment به بیش از یک میلیون نفر کمک کرده است که باسواد دیجیتال شوند.

پنل گفتگوی “مسائل مقررات و ضوابط تامین حمایت مالی در ایران” مسائل  و مشکلات مربوط به ضوابط و مقررات و راه حل های آماده و ارائه شده توسط بخش خصوصی و دولتی در جواب به این مسائل را روشن کرد. علی زند وکیلی، دبیر بازار دارایی فکری فرابورس ایران نیز، از پروسه جدید برای اخذ پروانه ها برای سرمایه گذاران خطرپذیر خبر داد و اینکه چطور این مقررات و پروسه جدید و بهبود یافته، بر کسب و کار های جمعی تاثر مثبت خواهد گذاشت.

اعضای پنل، که همگی از اعضای کمیته ای تشکیل شده از بخش های دولتی و خصوصی ذینفع برای حل این موضوعات بودند، از آماده شدن پیش نویس اولیه ای برای مقررات تامین حمایت مالی در ایران در آینده ای نزدیک خبر دادند.

جنید اقبال، در رابطه با این که چطور رانندگان کریم (سامانه رزور تاکسی اینترنتی فعال در خاورمیانه و رقیب اوبر) به کمک مردم شهر لاهور در زمانی که یک انفجار انتحاری در این شهر در مارچ سال میلادی گذشته اتفاق افتاد، شتافتند. این درحالی است که با بالا بودن تعداد مجروحین و تلفات، به زودی با کمبود در ذخایر خون در بیمارستان ها مواجه می شدند. پس شروع به اقدامی خیرانه در همراهی با شهروندان لاهور کردند. رانندگان تاکسی های کریم – که کریم آنها را کاپیتان صدا می کند – تمام شب به رساندن کسانی که مایل به اهدای خون بودند به بیمارستان ها کمک می کنند و کریم هیچ وجهی از آنها برای این حمل و نقل دریافت نمی کند. حتی در ساعت 4 بامداد، بیمارستان های لاهور شاهد صف های طولانی اهداکنندگان خون در پشت درهای خود بودند.

در قسمت پرسش و پاسخ، شرکت کنندگان از ایشان در مورد تمایل کریم برای ورود به بازار ایران پرسیدند. در این رابطه جنید تایید نمود که کریم در حال برنامه ریزی برای ورود به ایران و ارائه سرویس های خود در ایران می باشد.

درادامه جرمیا اسمیت، در مورد جمع سپاری در استارتاپ ها و کسب و کارهای نوپا صحبت کرد و اینکه چطور شرکت خود او، Startup Tracker، با جمع آوری داده و اطلاعات به روش جمع سپاری، به اطلاع رسانی و به روز رسانی علاقه مندان در رابطه با استارتاپ های جدید و رو به رشد کمک می کند. آنها اطلاعات جمع آوری شده از منابع اصلی و رسانه های اجتماعی را جمع آوری کرده و جاهای خالی و اطلاعات ناموجود را با جمع سپاری از خود استارتاپ ها تکمیل می کنند. پس از نصب یک افزونه بر روی مرورگر خود، شما به تمام اطلاعات با یک کلیک دسترسی دارید و دیگر نیازی به جستجوهای پیاپی در گوگل و باز کردن صفحات متعدد ندارید. این یک نمونه از نمونه های متعدد و رو به رشدی از برندهای چالش برانگیز است که خود توسط مرحله بعد تحول کسب و کار خود به چالش کشیده شده اند.

تامین حمایت مالی، دسترسی به کمک های مالی را برای استارتاپ ها در سراسر جهان، منصفانه تر کرده است، گرچه بسیاری از فعالان بر این باورند که سامانه های تامین حمایت مالی بهتر است از نمونه های موفق الگو گرفته و جا پای آنها بگذارند تا از احتمال خطر رعایت نکردن قوانین و مقررات مالی محفوظ باشند. همین مسئله همچنین در آپریل 2016 در کنفرانس Crowdsourcing Week Global Summit در لندن نیز مطرح شده بود.

ایران دارای پتانسیل بسیار بالایی است. با این حال، هنوز تعداد زیادی چالش در حوزه های مختلف به خصوص از اثرات باقی مانده از تحریم های بین المللی وجود دارد. با این وجود نسل جوان تر جامعه بسیار مشتاق تر برای اشتراک ایده های خود هستند. زمان مشخص خواهد کرد که مردم ایران چقدر اقتصاد مشارکتی را قبول خواهند کرد و تا چه مقدار از آن استفاده کرده و اثرات آن را مشاهده می کنند.

نخستین کنفرانس بین المللی جمع سپاری تهران (CSW Summit Tehran) در تاریخ 31 اردیبهشت ماه 1395 برای اولین بار در خاورمیانه و ایران توسط ایونت باکس (www.eventbox.ir) و سازمان Crowdsourcing Week سنگاپور در کتابخانه ملی ایران برگزار شد برخی از ارائه های انجام شده به صورت رایگان در اختیار علاقه مندان قرار گرفته است و برای مشاهده این ارائه ها کافی است آنها را از این آدرس www.cswtehran.com دریافت کنید.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

ایونت باکس

ایونت باکس یک پلت فرم آنلاین است که به مردم کمک می کند تا بتوانند رویدادها،تورها، کارگاه ها و هرگونه فعالیت گروهی خود را برنامه ریزی و برگزار کنند.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

جشنواره، نمایشگاه و همایش