اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395041462390365

پاسخ و توضیحات شرکت مخابرات ایران به گزارش منتشر شده در برخی رسانه ها

تعرفه مناسب حق مخابرات است

کد: 1395041462390365

http://j.mp/29bALmR

، تهران , (اخبار رسمی): شرکت مخابرات ایران نسبت به درج خبری درخصوص پوشش سوء مدیریت های مخابرات از جیب مشترکان واکنش نشان داد و جوابیه ای ارسال کرد.

تعرفه مناسب حق مخابرات است

به گزارش روابط عمومی شرکت مخابرات  پاسخ به گزارش مندرج در  پایگاه خبری تابناک مورخ 2 تیر ماه امسال با عنوان" پوشش سوء مدیریت های مخابرات از جیب مشترکان/ این عجایب مختص به ایران است »، طبق قانون مطبوعات و خبرگزاری ها منتشر شد. براساس توضیحات ارایه شده دراین جوابیه آمده است:

1-دولت، به هیچ وجه تحت فشاری از سوی شرکت  مخابرات  ایران برای افزایش تعرفه ها نبوده و به طور کلی، به کار بردن این تعبیر، کوچک کردن دولت و پایین آوردن شان و مرتبه آن است بلکه این شرکت از دو سال پیش، پیشنهادات خود را به کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات ارائه داده و کمیسیون نیز پس از ماه ها بررسی کارشناسانه، با بخشی از پیشنهادات این شرکت ، موافقت و اعلام عمومی کرده است.  مخابرات، چه زیان ده باشد و چه سوده ،حق دارد بنابراستاندارد های جهانی و تحولات فناوری شبکه را توسعه دهد و برای تامین هزینه توسعه باید تعرفه مناسب داشته باشد که البته در حال حاضر پایین ترین تعرفه در سطح جهان را دارد . 

2- کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، یک نهاد قانونی و آگاه نسبت به قوانین و مقررات و اعضاء آن نیز، نمایندگان دستگاه های اجرایی و صاحب نظران دانشگاهی هستند و ریاست آن هم بر عهده وزیر محترم ارتباطات است و چنانچه بخواهد تعرفه  های جدید را به شرکت مخابرات ایران ابلاغ کند، همه ضوابط و قوانین مرتبط را بررسی و بعد از طی فرایندهای قانونی و اطمینان از درستی آن اقدام خواهد کرد. طبیعتا، شرکت مخابرات ایران هم مجری قوانین خواهد بود.

کما اینکه در 13 سال گذشته بدون افزایش تعرفه ،حتی یک لحظه هم توسعه و خدمت رسانی  را متوقف نکرده است .

3- آن چه در خصوص تعرفه های جدید از قول دبیر محترم کمیسون تنظیم مقررات ارتباطات اعلام شده ، قانونی است و قانون گذار با اشراف به این امر ، تعدیل تعرفه را در پایین ترین سطح، اعمال کرده است . بنابراین، تعبیر مدیریت مخابرات به سوء مدیریت  به علت تعدیل تعرفه ها، سخن نادرستی است، زیرا افزایش تعرفه به شرط تصویب کامل و ابلاغ آن، حداقل اقدامی است که پس از 13 سال ثابت ماندن  و حتی کاهش تعرفه می توانست انجام شود.

4-در عجبیم ، سایت محترم و وزینی  همانند تابناک، با سابقه سالها فعالیت در عرصه رسانه ای کشور، چگونه زمانی که تعرفه های مختلف در بخش های خدمات متنوع مانند گاز، آب، برق ، بنزین  و... در طول 13 سال گذشته به علت تورم ساختاری اقتصاد در بخش های مختلف افزایش یافت، چنین تعابیری را در مورد سومدیریت در این شرکت ها به کار نبرده است و پیشنهاد کمتر از 10 درصدی تعدیل تعرفه های مخابرات ، کارشناسان محترم آن سایت را بر آشفته و نگران کرده است .  

5- وقتی شرکت بزرگی مانند مخابرات که پس از خصوصی سازی فقط در عرض 6 سال ، بیش از  25 هزار میلیارد تومان به دولت و سهامداران می پردازد، 60 هزار پرسنل را مدیریت و 14 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری می کند را ورشکسته بدانیم  ، پس خوب است اعلام شود ، کل اقتصاد ایران ورشکسته است .

6- تعیین حداقل کارکرد مکالمه 200 دقیقه برای مناطق روستایی و 300 دقیقه برای مناطق شهری برای پرداخت بخشی از هزینه 10 هزار تومان نگهداری تلفن ثابت استفاده در ویلاها و منازل توریستی است که شمار آن اکنون به 6 میلیون خط رسیده است . به نظر نویسنده محترم آیا دولت یا شرکت دولتی یا خصوصی ملکف است تلفنی که در سال یک بار هم زنگ نمی خورد را دایر کند . کدام عقل اقتصادی چنین روشی را توجیه می کند .در همه دنیا برای یک خط تلفن ثابت حداقل 5 دلار هزینه آبونمان در نظر گرفته می شود .

7- اما باید گفت مبالغ اعلام شده توسط دبیر محترم کمیسیون تنظیم مقررات برایندی از تمام هزینه های اتصال در بخش های مختلف همانند دیتا و تلفن ثابت است. به گونه ای که در سبد خانوار 9 درصد افزایش تعرفه تلفن ثابت و 16 درصد کاهش تعرفه دیتا دیده شده و به صورت میانگین ، سبد هزینه خانوار با رقم های جدید کاهش هم می یابد.

در پایان مجددا از سایت تابناک تقاضا می کنیم با انعکاس درست مطالب مرجعیت خبری خود را همچنان حفظ کرده و گزارش های منصفانه تری را با توجه به اهمیت حوزه حساس ارتباطات و فناوری اطلاعات به چاپ برساند. زیرا شرکت مخابرات ایران انتظار دارد اکنون که بعد از 13 سال قرار است تغییراتی در تعرفه های تلفن ثابت به منظور افزایش توان مخابرات در توسعه و سرمایه گذاری مناسب و ارایه خدمات مطلوب به مشترکان اعمال شود؛ رسانه های کشور به این امر از زاویه کارشناسی و با نگاه به وضعیت اقتصادی کشور و تحولات فناوری های ارتباطات بپردازند و مانع اجرای آن نشوند.

 

 

 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]