اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395042666145575

رئیس کمیته داوران

آمادگی جسمانی پیش نیاز داوری است

کد: 1395042666145575

http://goo.gl/Ecaz40

، تهران , (اخبار رسمی): رئیس کمیته داوران تاکید کرد در فصل جدید حمایت بیشتری از داوران خواهد شد.

اصفهانیان: آمادگی جسمانی پیش نیاز داوری است

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی فدراسیون فوتبال، فریدون اصفهانیان رئیس کمیته داوران در حاشیه مراسم افتتاحیه کلاس توجیهی دانش افزایی داوران لیگ برتر فوتبال گفت: خیلی خوشحالیم شاهد حضور شما در این همایش هستیم. در چند فصل گذشته شاهد این بودیم که کلاسها به صورت مرتب برگزار شد، از آنجایی که رکن اساسی فوتبال شما داوران هستید باید به یکسری از رفتارهای خود بیش از پیش توجه کنید. در داوری فوتبال دنیا نیز کمبودهایی وجود دارد که البته ما در داخل کشور گاها شاهد آن هستیم. اساسا توجه به مسائل داوری در حال شکل گیری است و تاکنون چند کشور هستند که در این زمینه در سطح قابل قبولی برنامه ریزی داشته اند و طبیعتا خیلی از مسائل آماده سازی برعهده خود داوران است.
 وی در ادامه گفت: در داوری روز دنیا شاهد سختگیری های بیشتر نسبت به چند سال پیش در گزینش داوران هستیم و این پروسه بسیارسخت تر از قبل شده ، چرا که نقش شما داوران در نتیجه مسابقه بسیار موثر است.
رئیس کمیته داوران در خصوص مسابقات فصل پیش گفت: سال گذشته کار پرفشاری برای ما بود که اگر همکاری خوب بین ما و شما برقرار نبود، مسابقات به این خوبی برگزار نمی شد. اشتباهات داوری همیشه وجود دارد و از نظر ما داوری موفق است که جلوی روند اشتباهات خود را بگیرد. آمادگی جسمانی پیش نیاز داوری است و بعد از آن مسائل فنی و روحی روانی اهمیت بسیاری دارد.
اصفهانیان در پایان گفت: برگزاری چنین دوره ها و کلاسهایی با حمایت فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ باعث می شود تا داوران اشتباهاتشان کاهش پیدا کند و داوران جوان شکوفا شوند و در کل قضاوت داوران بهتر از قبل شود که به نفع جامعه داوری است.  فدراسیون فوتبال از لحاظ آموزش برای داوران کارهای بسیاری انجام داده است که در کمتر جایی از دنیا شاهد برگزاری کلاسهای داوری به این پیوستگی هستیم.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران

فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران (مخفف انگلیسی: FFIRI، کد فیفا: IRN)‏ یک سازمان مردم‌نهاد در ایران است که امور مربوط به فوتبال در ایران را اداره می‌کند.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

تازه‌های ورزش