اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395050369845448

مدیرعامل خانه تئاتر تشریح کرد

مشکلات صندوق هنرمندان برای بیمه اعضا

کد: 1395050369845448

http://goo.gl/MR2vD0

، تهران , (اخبار رسمی): همت با اشاره به مشکل صندوق بیمه هنرمندان گفت: این مشکلات برای اعضا نمی‌تواند قابل هضم باشد؛ صندوق هنرمندان جان هنرمند را به لب می‌رساند تا برایش کاری کند.

اصغر همت

به گزارش اخبار رسمی و به نقل از روابط عمومی خانه تئاتر، اصغر همت مدیرعامل خانه تئاتر با اشاره به مشکلات صندوق بیمه هنرمندان گفت: اعضا در هر حال از صندوق متوقعند و به نظرم توقع به جایی دارند.

او با تاکید بر اینکه مدیر صندوق بیمه هنرمندان باید بودجه‌ای در اختیارش قرار بگیرد تا این بودجه را هزینه کند، گفت: وقتی کل کشور دچار مشکل اقتصادی است، این مشکل دامن‌گیر همه جا می‌شود؛ اما تاسف‌بار این است که اولین جایی که ترکش مشکلات اقتصادی به آن می‌خورد عالم فرهنگ و هنر و هنرمند است.

همت ضمن اظهار تاسف از این موضوع، گفت: امیدوارم متولیان روزی متوجه شوند که هنر و هنرمند سیبل اول نیست.

مدیرعامل خانه تئاتر یادآور شد: صندوق هنرمندان همیشه اگر کاری را هم انجام داده؛ جان هنرمند را به لب رسانده و سپس برای او کاری انجام داده، یعنی در آخرین مراحل آمده و کاری کرده است؛ هیچ‌وقت امتیازاتی را که قرار بوده به هنرمندان تعلق بگیرد راحت در اختیارشان قرار نداده است.

اصغر همت با بیان اینکه یکسری اتفاقاتی هم می‌افتد که شاید همه متوجه آن نشوند، گفت: الان نزدیک به دو سال است که مشکلاتی در مورد سرانه درمان بیمه‌های تامین اجتماعی به وجود آمده و هرکسی مجبور است به خاطر اینکه بیمه تامین اجتماعی‌اش قطع نشود هرچیزی که شعبه گفت را بپردازد؛ درحالی‌که قرار بود بخشی از آن توسط صندوق پرداخت شود.

این بازیگر تئاتر و تلویزیون با تاکید بر اینکه علیرغم این تعهد، اکنون دو سال است که این حق بیمه توسط صندوق پرداخت نمی‌شود، یادآور شد: متاسفانه این موضوع را اصلا نه عنوان کرده‌اند و نه جوابگو هستند.

اصغر همت با اشاره به انتظار هنرمندان و اعضای خانه تئاتر، گفت: مسئولان انصاف به خرج دهند؛ اگر واقعا دولت پاسخگو نباشد مردم مجبورند مطالب دنیای مجازی را باور کنند.

همت ادامه داد: وقتی گفته می‌شود هزینه موسسات فرهنگی که بودجه‌ای به آنها تعلق می‌گیرد به چه شکل است، آن وقت متوجه می‌شویم که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بودجه ناچیزی را به معاونت هنری می‌پردازد. مگر آنکه آن حرف‌ها غلط و دروغ باشد. اگر دروغ است اعلام بکنند ولی اگر آن چیزهایی که در دنیای مجازی می‌آید و رقم‌های بودجه نهادهای فرهنگی خاص را فاش می‌کند درست باشد، واقعا فاجعه است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

خانه سینما

خانه سینما که از زمان آغاز فراخوان فعالیت آن به عنوان محل تجمع صنوف مختلف سینمایی ( 1368 ) تا زمان اعلام تاسیس ( 1372 ) و فعالیت رسمی آن چهار سال طول کشید، اکنون به عنوان یکی از نهادهای صنفی با سابقه و مرتبط با هنر صنعت سینما شهره است .

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

سینما و تئاتر