اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395051677835827

سی و یکمین دوره بازیهای المپیک تابستانی2016؛

بارتاب گسترده پرچمداری نعمتی در رژه المپیک

کد: 1395051677835827

http://goo.gl/cfteic

، تهران , (اخبار رسمی): سی و یکمین دوره بازی های المپیک در حالی بامداد امروز با برگزاری مراسم افتتاحیه رسما در ریودوژانیروی برزیل آغاز شد که زهرا نعمتی به عنوان پرچمدار ایران در رژه حضور داشت.

بارتاب گسترده پرچمداری نعمتی در رژه المپیک

به گزارش روابط عمومی کمیته ملی المپیک ایران، سی و یکمین دوره بازی های المپیک در حالی بامداد امروز با برگزاری مراسم افتتاحیه رسما در ریودوژانیروی برزیل آغاز شد که زهرا نعمتی به عنوان پرچمدار ایران در رژه ایران حضور داشت.

این موضوع بازتاب زیادی در رسانه های اروپایی داشت به طوری که سایت اسپورت 24 یونان نوشت: جمهوری اسلامی ایران با این اقدام خود دست به سنت شکنی زد زیرا در بسیاری از کشورهای عربی سنت‌های سختی در ازای بانوان وجود دارد. زهرا نعمتی بانوی معلول ایران بر روی ویلچر خود پرچم ایران را در این مراسم حمل کرد.
سایت ورزش آلمان نیز در این باره نوشت: حضور نعمتی به عنوان پرچمدار در مراسم افتتاحیه باعث توجه زیاد عموم شد.

این رسانه با بیان نحوه معلولیت زهرا نعمتی در یک حادثه، نوشت: قهرمان تکواندو اسبق که در ماه سپتامبر حتی در مسابقات پارالمپیک شرکت خواهد کرد،

خستین پرچمدار زن جمهوری اسلامی ایران در تاریخ المپیک‌ها است. وی در ماه ژانویه برای این منظور برگزیده شد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

کمیته ملی المپیک جمهوری اسلامی ایران

اندکی پس از پایان جنگ جهانی اول و پس از وقفه ای که در انجام بازیهای المپیک 1916 بمدت هست سال رخ داده بود، با برگزاری بازیهای المپیک 1920 در آنتورپ بلژیک، در بسیاری از کشورها از جمله ایران فکر تشکیل سازمانها و فدراسیونهای ورزشی بوجود آمد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

تازه‌های ورزش