کد: 1395051980535722

شکلات تلخ، دارویی کمتر شناخته شده

کد: 1395051980535722

http://goo.gl/OUixA6

، تهران , (اخبار رسمی): شکلات تلخ دارای فواید بسیاری است اما محققان فرانسوی از این خوراکی خوشمزه با عنوان « دارویی کمتر شناخته شده» یاد می کنند.

شکلات تلخ، دارویی کمتر شناخته شده

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی گروه صنعتی مینو، محققان فرانسوی معتقدند که شکلات دارای فواید بسیاری است که می تواند همانند یک داروی کمتر شناخته شده عمل کند. از فواید شکلات تلخ می توان به مواردی مانند کمک به سلامت قلب، جلوگیری از لخته شدن خون، تنظیم کلسترول، افزایش حافظه اشاره کرد. شکلات دارویی ضد سرفه، تقویت اعصاب و عضلات نیز محسوب می شود.

شکلات سیاه به نسبت سایر انواع شکلات ها از چربی کمتری برخوردار بوده و برای بدن مفید است. شکلات هایی که حداقل 70 درصد کاکائو تشکیل شده اند حاوی آهن، روی، سلنیوم هستند و توصیه می شود در سبد غذایی خانواده ها قرار گیرند.

شکلات تلخ نه تنها بر جسم انسان ها تاثیر گذار است بلکه بر روحیه و روان نیز تاثیر مثبتی دارد. شکلات تلخ از پوست در برابر تاثیرات اشعه های خورشید که پیری پوست را به دنبال دارند نیز محافظت می کند.

اما شکلات تلخ برای افرادی که به ناراحتی های چربی خون، کلیوی، فشار خون بالا و ... مبتلا هستند، مضر است و نباید در مصرف آن زیاده روی کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

مینو

مینو از ابتدای فعالیتش و در طول بیش از نیم قرن حیات صنعتی خود، نقش محوری و پیشتاز را در صنایع غذایی، دارویی و آرایشی بهداشتی کشور ایفا کرده است. این شرکت پندی بعد با تاسیس شرکت خوراک، جهت توزیع مواد غذایی و دارویی و شرکت صنعتی مینو جهت تولید مواد غذایی در استان زنجان و اخذ لیسانس تولید از شرکتهای معتبری چون ساندوز سوئیس، بوتس و سرل انگلستان در گروه اقلام دارویی و اورال فرانسه در بخش آرایشی و بهداشتی توسعه یافت...

منتشر شده در سرویس:

سلامت و زیبایی