اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395052383130100

الگوی استاندارد قرارداد برای طراحی (وب، معماری، گرافیک و طراحی صنعتی) تدوین می شود

فراخوان طراحان برای تدوین الگوی قرارداد

کد: 1395052383130100

http://goo.gl/n4cs5c

، تهران , (اخبار رسمی): بانیان کمپین «من یک طراحم» قصد دارند با حمایت اعضای کمپین و با کمک متخصصان هر رشته و یک متخصص حقوقی، الگوهای استاندارد برای زمینه های مختلف طراحی را تدوین کنند و در اختیار عموم قرار دهند.

قرارداد طراحی: زبان مشترک طراح و مشتری

متاسفانه اکثر قراردادهای موجود در زمینه‌های مختلف طراحی، به صورت غیرحرفه‌ای، با بندهای متناقض و مبهم و به صورت سلیقه‌ای تدوین شده‌اند

کمپین «من یک طراحم» از تابستان 94 با هدف تثبیت جایگاه شغلی طراحان و فرهنگسازی برای ایجاد درک متقابل میان طراحان و مشتریان آنها شروع به کارکرده است و تا کنون توانسته است از حمایت بیش از 4500 طراح در راستای اهداف خود برخوردارد شود.

بر اساس این گزارش بانیان کمپین، رسیدن به اهداف کمپین  را بدون ایجاد یک زبان مشترک در قالب یک قرارداد حرفه‌ای و مورد توافق طرفین (مشتری و طراح) امکان پذیر نمی دانند و معتقدند که بیشتر قراردادهای موجود در زمینه‌های مختلف طراحی، به صورت غیرحرفه‌ای، با بندهای متناقض و مبهم و به صورت سلیقه‌ای تدوین شده‌اند و به همین دلیل غالبا موقع استناد در جریان همکاری مشکلات متعددی پدید می آورند.

بر همین اساس طراحان این کمپین قصد دارند با این جمع گرایی و با کمک اعضای کمپین، اساتید هر رشته و یک متخصص حقوقی، الگوهای استانداردی برای زمینه‌های مختلف طراحی به صورت تفکیک شده تدوین کنند و به رایگان در اختیار همه قرار دهند. 

برای تحقق این هدف مبلغ 2میلیون و 600 هزار تومان برای تامین هزینه های مشاوره تخصصی و حقوقی مورد نیاز است که جمع آوری این مبلغ، همانند سایر مراحل این کمپین،در قالب یک پروژه جمعی در وبسایت دونیت به آدرس http://2nate.com/s/designer در حال اجراست.

بر اساس اعلام دونیت، اگر یک طراح وب، گرافیست، طراح صنعتی و یا معمار هستید به صفحه پروژه در دونیت بروید و با حمایت‌های هر چند کوچک خود، مسیر حرفه‌ای خود را هموارتر کنید.

گفتنی است در یک پروژه طراحی (وب، گرافیک، طراحی صنعتی یا معماری) تدوین یک قرارداد حرفه‌ای و مورد توافق طرفین می‌تواند به عنوان یک زبان مشترک در تعاملات طراح و کارفرما عمل کند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

دونیت

دونیت بستری است که در وب فارسی به طور رسمی و تخصصی به تامین مالی جمعی برای پروژه هایی که اثر اجتماعی دارند می‌پردازد. تامین بودجه برای پروژه ها در دونیت به روش کراودفاندینگ صورت می گیرد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]