اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950606100585458

توسعه روابط درمانی ایران و سوئد

کد: 13950606100585458

http://goo.gl/Bh8UsV

، (اخبار رسمی): توسعه روابط و تبادل تجربیات ایران و سوئد در حوزه درمان در دیدار مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی جمهوری اسلامی ایران و وزرای سلامت و امور اجتماعی و تأمین اجتماعی سوئد مورد تأکید قرار گرفت.

توسعه روابط درمانی ایران و سوئد

به گزارش اخبار رسمی به  نقل از روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، سید تقی نوربخش،  رضا راعی و محمدعلی همتی با وزیر سلامت و امور اجتماعی و همچنین وزیر تأمین اجتماعی سوئد دیدار و گفتگو کردند. در این دیدارها دو طرف توضیحاتی در رابطه با وضعیت سوئد و ایران در حوزه درمان و تأمین اجتماعی ارائه دادند.

نوربخش و همراهانش در این جلسات سازمان تأمین اجتماعی و خدمات متنوع و گسترده آن را به طرف سوئدی معرفی کردند و با توضیحات ارائه شده از سوی وزرای سوئدی نیز با ظرفیت ها و شرایط این کشور در حوزه درمان و تأمین اجتماعی آشنا شدند.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی و همراهان همچنین در نشستی با مدیران موسسه خدمات الکترونیک درمان سوئد (swecare) و سازمان تضمین اعتبارات صادرات این کشور به بررسی خدمات الکترونیک حوزه درمان سوئد پرداختند.

در این نشست تجارب دو کشور در زمینه بهره گیری از خدمات الکترونیک در حوزه درمان بررسی شد و راهکارهای توسعه روابط و تبادل تجربیات در این حوزه مورد بررسی قرار گرفت. همچنین راهکارهای استفاده از تجربیات 12 ساله کشور سوئد در استفاده از نسخه الکترونیک و آخرین دستاوردهای این کشور در استفاده از خدمات الکترونیک مورد بررسی قرار گرفت.

همچنین نماینده سازمان تضمین اعتبارات صادرات سوئد به بیان توضیحاتی در رابطه با ایران پرداخت و اظهار داشت که نمایندگان این سازمان چند وقت پیش در ایران بوده اند و در نتیجه بررسی های صورت گرفته، ریسک همکاری با ایران را کاهش داده اند و این امر باعث تسهیل همکاری مالی و تجارت با ایران می شود.

بازدید مطالعاتی از بیمارستان دانشگاهی کارولینسکا از دیگر برنامه های دکتر نوربخش و همراهان به سوئد بود. مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی و همراهان وی در بازدید از بیمارستان کارولینسکا با سیستم درمانی مبتنی بر ارزش که آخرین و بروزترین سیستم درمانی کشور سوئد است، آشنا شدند و مقرر شد که در ایران هم از تجربیات آنها استفاده شود.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی و همراهان پس از بازدید از بیمارستان کارولینسکا در جلسه‌ای با نمایندگان 10 شرکت سوئدی در حوزه درمان، صنایع دارویی، تجهیزات پزشکی و بیمارستان سازی به بررسی زمینه‌های همکاری پرداختند.

همچنین در کشور سوئد ساختمان بیمارستانی جدیدی در سولنا در حال احداث است. برای ساخت آن معتبرترین شرکتهای بیمارستان سازی از آخرین تکنولوژیها بهره می برند. مدیران شرکتهای بیمارستان سازی توضیحات مفصلی در این رابطه به هیأت ایرانی ارائه دادند و مقرر شد ساخت بیمارستان ایرانی سوئدی مورد بررسی قرار گیرد.

بر اساس برنامه‌ریزی های صورت گرفته مقرر شد که در آینده نزدیک هیأتی نیز از کشور سوئد به ایران سفر کنند و مسائل مطرح شده در جلسات مشترک سفر دکتر نوربخش و همراهان به سوئد بویژه در رابطه با استفاده از تجربیات، تبادل پزشک و بیمار، واردات دارو و تجهیزات پزشکی و بیمارستان سازی تا رسیدن به توافقات و گسترش همکاریها پیگیری شود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سازمان تامین اجتماعی

سازمان تأمین اجتماعی دارای وظایف عمده در دو بخش بیمه ای و درمانی می باشد که برای اجرای وظایف خود دارای تشکیلات مرکزی و واحدها، شعب و نمایندگی‌هاو مراکز درمانی و بیمارستانی ،کلینیک ،پلی کلینیک و دی کلینیک در تهران و شهرستانها می باشد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]