کد: 13950609106606066

«نیم» به جشنواره ریندنس رفت

کد: 13950609106606066

http://goo.gl/8AdhbP

، تهران ، (اخبار رسمی): فیلم سینمائی «نیم» به کارگردانی و تهیه کنندگی بهمن کامیار از 21 سپتامبر تا 2 اکتبر در بخش رسمی  بیست و چهارمین جشنواره ریندنس انگلستان برای رقابت با دیگر آثار شرکت می‌کند.

«نیم» به جشنواره ریندنس رفت

به گزارش مرکز رویدادهای اخبار رسمی به نقل از مشاور رسانه‌ای فیلم نیم، مدیریت پخش بین المللی این فیلم با مرجان علیزاده (Iran ArtHouse Film – خانه فیلم‌های هنری ایران) است. جشنواره ریندنس انگلستان مهم‌ترین جشنواره فیلم انگلستان و بزرگ‌ترین جشنواره فیلم‌های مستقل و هنری اروپا است و تمام فیلم‌های بلند و کوتاه شرکت‌کننده در این جشنواره قابلیت شرکت در جایزه بفتا و فیلم‌های کوتاه شرکت‌کننده در این جشنواره قابلیت ارزیابی در اسکار و بفتا را دارند.

الیوت گرو، مدیر و بنیانگذار جشنواره در کنفرانس خبری که در روز 25 آگوست در لندن برگزار شد، اظهار داشته از بین 6250 فیلم ثبت نام شده در این فستیوال حدود 90 فیلم برگزیده شده اند و از ایران تنها دو فیلم در این جشنواره پذیرفته شده است.

این فیلم داستان دختر جوانی بنام آذر با بازی هستی مهدوی را روایت می‌کند که در جریان قتل مادرش درگیر ماجراهایی می‌شود.

از عوامل این فیلم می‌توان به بازیگران: هستی مهدوی، حسین سلیمانی، نگار عابدی، افشین سنگ چاپ، صدرالدین حجازی، میر طاهر مظلومی، سام مشایخی، فرشته عروجی با حضور افتخاری آشا محرابی و با هنرمندی فریماه فرجامی، مدیر فیلمبرداری: حسین ناظریان، مدیر صدابرداری : فرشید کیوانمهر، طراح چهره پردازی: مهری شیرازی، موسیقی: آریا عظیمی نژاد، مدیر تولید: رضا بشیری، مدیر برنامه ریزی: فرزاد ظریفی، طراح صحنه و لباس: شهرام غدیری فر،  طراحی و ترکیب صدا: حسین ابوالصدق، تدوین: مستانه مهاجر، تهیه کننده، نویسنده و کارگردان: بهمن کامیار اشاره کرد.

همزمان با حضور بین المللی این فیلم پوستر خارجی فیلم نیز که طراحی آن بعهده بهمن کامیار بوده است، رونمایی شد.

جانی مک دید آهنگساز و تهیه کننده مشهور بریتانیایی که عضو هیات داوران این دوره از جشنواره است در کنفرانس خبری برنامه ای در خور را اجرا کرده . از جمله فیلم‌های شرکت کننده  در بخش مسابقه عبارتند از Stephen Fry (Wilde, V For Vendetta), Joanna Lumley (Absolutely Fabulous, The Wolf of Wall Street), Imelda Staunton (Vera Drake, Harry Potter series), Jodie Whittaker (Broadchurch, Attack the Block), Anna Friel (Pushing Daisies, Limitless) and Jack Davenport (Pirates of the Caribbean series, A United Kingdom).

در کنار جشنواره برنامه های تولید مشترک و همچنین مستر کلاس های گیلرمو آریاگا فیلمنامه نویس شهیر مکزیکی و نویسنده آثاری چون «عشق سگی» به کارگردانی آلخاندرو ایناریتو گونزالس، برگزار می شود.

از میهمانان این دوره جشنواره می توان به کریستوفر نولان و کن لوچ اشاره کرد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

مرکز رویدادهای اخبار رسمی

مرکز رویدادهای اخبار رسمی یکی از دپارتمان های اخبار رسمی است که با هدف انتشار اخبار و وقایع مرتبط با همایش ها، جشنواره ها و رویدادهای مختلف در حوزه های متنوع (اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و ورزشی )در دنیا و ایران ایجاد شده است. در این مرکز تلاش دائمی می شود تا مخاطبان نخستین نیوزوایر ایران(اخبار رسمی) از تحولات و رویدادهای مهم صنایع و حوزه های خدماتی مختلف با خبر باشند .

منتشر شده در سرویس:

سینما و تئاتر

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.