کد: 13950611109695757

جدیدی مطرح کرد

حل مشکل ترافیک غرب تهران با تکمیل بزرگراهها

کد: 13950611109695757

http://goo.gl/BNYJFz

، تهران ، (اخبار رسمی): معاون نظارت شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه 20 درصد از پروژه های فرامنطقه ای در این منطقه اجرا می شود، گفت: این پروژه ها روند چشمگیری در جهت رشد و توسعه شهر تهران خواهد داشت.

حل مشکل ترافیک غرب تهران با تکمیل بزرگراهها

به گزارش اخبار رسمی به نقل از اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تهران، عباس جدیدی، معاون نظارت شورای اسلامی شهر تهران با حضور در منطقه 9 شهرداری تهران از روند اجرای ماموریت های این منطقه بازدید کرد.

وی پس از بازدید از منطقه و حضور در ملاقات مردمی به  پویایی و تسریع پروژه های عمرانی منطقه اشاره کرد و گفت: از 2 سال پیش این پروژه ها روند رو به رشدی داشته و در حال حاضر سیر صعودی خود را ادامه می دهد.

معاون نظارت شورای اسلامی شهر تهران به 4 پروژه فرامنطقه ای  در منطقه 9 اشاره کرد و اظهار داشت: این پروژه ها بار سنگین کاری را برای منطقه ایجاد می کند که باید با تعامل با دستگاه ها  و همکاری های بین بخشی مشکلات را مرتفع کرد.

وی ادامه داد: اگر این پروژه ها هر چه زودتر به بهره برداری برسد ، خیلی از مشکلات منطقه و در واقع مشکلات ترافیکی عدیده مسیر غرب و جنوب غرب تهران رفع خواهد شد.

جدیدی تصریح کرد: موضوعی که چالش بزرگی را برای منطقه به وجود آورده تخصیص بودجه است و باید در کمیسیون تخصیص نگاه ویژه ای به منطقه 9 شود.

وی ادامه داد: در منطقه 9 املاک زیادی وجود دارد که با مشکل تملیک مواجه است و تملک این املاک هزینه های زیادی را سربار بودجه شهرداری تهران کرده است.

معاون نظارت شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: با وجودی که توزیع عادلانه بودجه در سطح مناطق 22 گانه ضرورت دارد می توان اعتبارات لازم برای تکمیل پروژه های فرامنطقه ای این بخش از پایتخت را در بودجه معاونت معاونت عمرانی به صورت ویژه دید.

این عضو شورای شهر گفت: این پروژه های فرامنطقه ای در طرح تفصیلی هم دیده شده و جزئی از قانون و احکام برنامه است که هر چه زودتر باید انجام شود.

جدیدی در خصوص تملک معارضین پروژه امتداد بزرگراه یادگار امام (ره) اظهار داشت: در این پروژه معارض آموزش و پرورش و املاک شخصی کارگاه های سنگبری را داریم و در اجرای پروژه تقاطع غیرهمسطح فتح باید نگاه مان به گونه ای باشد که این پروژه صرفا برای منطقه 9 نیست و بلکه مشکل پایتخت است و باید در بخش غربی تهران حل شود.

وی با بیان اینکه علاوه بر پروژه های بزرگ منطقه ، طرح ها و پروژه های دیگری در سطح منطقه اجرایی شده نیز گفت: از ابتدای سال تاکنون حدود 1600 نقطه لکه گیری و آسفالت در سطح محدوده انجام شده که قابل توجه است.

وی در خصوص دیگر مشکلات منطقه 9 نیز به وجود بافت فرسوده و املاک ریزدانه سطح محدوده اشاره کرد و گفت: در این بخش از تهران حدود 141 هکتار بافت فرسوده داریم که 40 هکتار آن بازسازی شده و با این حال کافی نیست و ترمیم بافت های فرسوده منطقه نیازمند عزم جدی است و کمک دولت را نیز می طلبد.

عضو شورای شهر تهران ادامه داد: سهم دولت در بخش بافت فرسوده نیز قابل توجه است و با همکاری دولت با شهرداری تهران ، بافت های فرسوده به سرعت نوسازی می شود و باید با این دیدگاه به موضوع نگاه کنیم که ترمیم بافت فرسوده هزینه نبوده بلکه به نوعی سرمایه گذاری است.

وی همچنین به توسعه فضای سبز منطقه 9 نیز اشاره کرد و اظهار داشت: املاک حاشیه امامزاده عبدالله (ع) املاکی بسیار متراکم و فشرده است و با تملک این املاک و تبدیل این محدوده به فضای سبز می توانیم سرانه فضای سبز منطقه را افزایش دهیم.

جدیدی با بیان اینکه باید سطح مشارکت مردمی را در منطقه بالا ببریم نیز گفت: با ایجاد ابزاری مشکلات مردم را حل خواهیم کرد و هرجا که خود مردم در کارها حضور داشتند ، برنامه ها خیلی سریعتر پیگیری و کاری ماندگار انجام شده است.

وی خاطرنشان کرد: نگاه ما به منطقه 9 بیشتر به سمت مشارکت مردمی است و با جذب سرمایه گذار برای ترمیم بافت فرسوده و رفع قانونی موانع و با مصوباتی قانونی حتی بصورت 2 فوریت ، رشد و پویایی را در تسریع پروژه ها حفظ کرده ، مشکلات را رفع کنیم و باید به این نکته توجه داشته باشیم که منطقه 9 جزو مناطق اولویت دار شهر تهران است.

براساس این گزارش، عضو و معاون امور نظارت شورای اسلامی شهر تهرانپس از حضور در جلسه مدیریت شهری با فرمانده پایگاه یکم شکاریدر جمع شهروندان این منطقه حاضر شد به بررسی مشکلات شهروندان پرداخت.

وی همچنین پس از بازبینی اقدامات انجام شده در منطقه و دریافت نظرات معاونین شهردار منطقه 9 به بیان موضوعاتی برای هر چه بهتر انجام شدن ماموریت های این منطقه پرداخت و تاکید کرد: دیدگاه معاونت نظارت شورای اسلامی شهر تهران در حقیقت مچ گیری نیست و در حقیقت دست گیری و حمایت در راستای هر چه بهتر محقق شدن اهداف مدیریت شهری و انجام هر چه بهتر ماموریت های مدیریت شهر ی است،

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شورای اسلامی شهر تهران

شورای اسلامی شهر تهران جایگاهی حقوقی است که 31 عضو آن از طریق رای مستقیم مردم انتخاب می شوند. وظیقه شورای شهر قانون گذاری و نظارت بر عملکرد مدیریت شهری را بر عهده داشته و یکی از مهمترین وظایف موردی آن انتخاب شهردار برای مدت 4 سال است.

منتشر شده در سرویس:

شهر و جامعه

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.