اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950615115136190

بنیاد شعر و ادبیات داستانی در اسالم برگزار می‌کند

چهل و هفتمین سالروز هجرت جلال آل‌احمد

کد: 13950615115136190

http://goo.gl/d9SqZX

، تهران , (اخبار رسمی): بنیاد شعر و ادبیات داستانی در چهل و هفتمین سالمرگ جلال آل‌احمد، برای این نویسنده صاحب‌سبک و نامدار ایرانی در شهر اسالم مراسم بزرگداشت می‌گیرد.

چهل و هفتمین سالمرگ جلال آل‌احمد

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان، در حالی آیین بزرگداشت جلال آل‌احمد، داستان‌نویس، مستندنگار و منتقد پیشرو و تأثیرگذار ایرانی در شهر اسالم برگزار می‌شود که خالق کتاب‌هایی چون غربزدگی، زن زیادی، مدیر مدرسه، نون والقلم، ارزیابی شتابزده، سنگی بر گوری و ... در 18 شهریور سال 1348 در همین شهر درگذشته است.

بر اساس این گزارش، مراسم بزرگداشت چهل و هفتمین سالمرگ جلال، با حضور جمعی از نویسندگان، مستندنگاران، چهره‌های علمی و دانشگاهی کشور و استان گیلان، بعد از اقامه نماز مغرب و عشاء در مسجد جامع خلیف‌آباد برگزار می‌شود.

در این مراسم که حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر محمدرضا زائری، سخنران آن خواهد بود، همچنین جمعی از هنرجویان کارگاه سه‌روزه مستندنگاری بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان شرکت خواهند داشت.

این کارگاه، از روز چهارشنبه 17 شهریور با سفر 15 تن از پذیرفته‌شدگان آغاز شده و تا جمعه در اسالم ادامه خواهد یافت. شرکت‌کنندگان کارگاه مستندنگاری، پیش از این و در پی فراخوان بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان، نمونه‌ای از کار خود را برای حضور در این دوره ارسال کرده بودند.

محمدرضا سرهنگی، رضا امیرخانی و محمدرضا زائری، استادان این کارگاه هستند که هنرجویان را در طول این سفر و حضور در شهر اسالم گیلان همراهی خواهند کرد.

بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان، پیش از این چهار دوره داستان‌نویسی با عنوان «آل‌جلال» و سه دوره آموزش شعر با نام «کلک خیال» برگزار کرده است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان

بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایران مؤسسه‌ای فرهنگی در ایران است که به‌عنوانِ بازوی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حوزهٔ ادبیات فعالیت می‌کند. مأموریت‌هایی چون برگزاری جشنوارهٔ شعر فجر، جایزهٔ ادبی جلال آل احمد و جایزهٔ ادبی پروین اعتصامی از جمله وظایفِ این بنیاد است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

نشریات و کتاب