آگاهی مصرف و تولید ملی

اصلاح الگوی مصرف نیازمند فرهنگسازی پایدار است

کد: 13950631132676275

https://goo.gl/ak5KWY

، تهران , (اخبار رسمی): در فهرست مشکلات فراروی جامعه، چالش های حوزه فرهنگ‌سازی «جدی تر»، «عمیق تر» وحل آن «مشکل‌تر» و «زمان‌برتر» است و با این که همگان به ضرورت فرهنگ ‌سازی بارها و بارها تأکید کرده اند، با وجود این از اطلاع‌رسانی به موقع، منسجم، هدفمند و فراگیر غفلت می‌ورزیم و رفتار جمعی در این خصوص کمتر شکل گرفته است.

اصلاح الگوی مصرف نیازمند فرهنگسازی پایدار است

اصلاح الگوی مصرف نیازمند فرهنگ‌‌سازی پایدار است

به گزارش روابط عمومی پایگاه اینترنتی دانستی و آموزش همگانی در ایران،اصلاح الگوی مصرف نیازمند فرهنگ‌‌سازی پایدار است و این خود نیازمند راهکارهایی است تا همه افراد جامعه الزام رفتارهای اصلاح مصرف را احساس کنند و به تدریج این اصلاح نهادینه شده ، به یک رفتار پایدار و نهایتاً به یک فرهنگ در تمام عرصه ها تبدیل شود.

از آنجا که عمل به الگوهای جدید مستلزم آشنایی و توانایی اجرای آن هاست، بر همین اساس موضوع آموزش به عنوان رکن اصلی فرهنگ سازی مطرح می شود.

پروژه «آگاهی مصرف» به عنوان یکی از راهکارهای اجرائی اصلاح الگوی مصرف از طـریق سیستم های اطلاع رسانی رسانه ای، مبتنی بر تکنیک های مدرن تبلیغاتی (تبلیغات آموزشی) است که با هدف آگاهی بخشی به جامعه، فرهنگ سازی و آموزش همگانی استفاده بهینه از کالاها و خدمات در جامعه توسط مؤسسه آرین طراحی و تدوین شده و در حال اجرا است.

رهبر معظم انقلاب اسلامی سال 1388 را سال حرکت مردم و مسئولین به سوی اصلاح الگوی مصرف نام نهادند. این سنت پسندیده نامگذاری که سال هاست از سوی رهبر فرزانه انقلاب پیگیری می شود امروزه به یکی از تأثیرگذارترین و فرهنگی ترین راهکارهای نهادینه کردن هنجارها و باورهای کشور تبدیل شده است .

در این راستا مؤسسه آرین با همکاری شبکه پذیرش آگهی با 15سال سابقه علمی و عملی مفید در زمینه اطلاع رسانی و تبلیغات رسانه ای مطبوعاتی، درقالب نمایندگی رسمی روزنامه های کثیرالانتشار( همشهری، ایران، جام جم، اطلاعات و دنیای اقتصاد ) فعالیت می کند، که با طراحی و اجرای پروژه آگاهی مصرف، الگوی تبلیغات آموزشی در مطبوعات کشور را ارائه کرده است.

این مؤسسه از سال 1374فعالیت خود را آغاز و با مطالعات و تجارب حاصله در سال 1381 با هدف ایجاد روش های اجرائی فرهنگ سازی، آموزش همگانی و آگاه نمودن مخاطبان و مصرف کنندگان در خصوص نحوه استفاده صحیح و بهینه از کالا و خدمات توانسته است این تکنیک را در کشور ایجاد و ضمن معرفی به تصمیم گیران نظام، مسئولین و مراکز علمی _ تحقیقاتی، فرهنگی و مطبوعاتی مؤسسات خصوصی و دولتی گام های بسیار مؤثری در این زمینه بردارد.

این مؤسسه بر آن است که پس از سال ها تجربه، تحقیق و بررسی به میمنت نامگذاری آگاهانه معظم له با اتکا به خداوند متعال و پشتوانه چندین ساله خود با در اختیار داشتن کلیه امکانات نرم افزاری و سخت افزاری مرتبط با موضوع آموزش همگانی تبلیغات و اطلاع رسانی و با بهره گیری از کارشناسان خبره و متخصصان، این تکنیک مدرن تبلیغات و ترویج را توسعه داده و پروژه آگاهی مصرف را به عنوان یکی از راهکارهای اجرائی اصلاح و بهره وری الگوی مصرف از طـریق سیستم های اطلاع رسانی مطبوعاتی در سطح کشور اجرا و گامی ولو کوچک در جهت اعتلای فرهنگ مصرف در جامعه بردارد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

پایگاه اینترنتی دانستی و آموزش همگانی در ایران

«آگاهی مصرف» و «اصلاح الگوی مصرف» نیازمند فرهنگ سازی پایدار است و این خود نیازمند اطلاع رسانی گسترده ای است تا همه افراد جامعه الزام نیاز به رفتارهای اصلاح مصرف را احساس کنند و با آموزش و آگاهی دادن به مردم، به تدریج این اصلاح و شیوه صحیح مصرف نهادینه شده ، به یک رفتار پایدار و نهایتاً در تمامی عرصه های مصرف منابع طبیعی ، انرژی ، تولیدات ، خدمات و محصولات تکنولوژیک، به فرهنگ تبدیل شود.به روزترین و کامل ترین پایگاه اینترنتی دانستی و آموزش همگانی در ایران ما با در اختیار داشتن کارشناسان خبره در زمینه های جامعه شناسی ، آموزش فرهنگ عمومی و ارتباطات و رسانه از سال 1388 ( سال اصلاح الگوی مصرف ) این طرح را در روزنامه ها و مطبوعات کشور اجراء نموده و با توجه به درخواست مخاطبین، فاز دوم آن را با هدف جمع آوری منابع و مطالب آموزشی در حوزه فرهنگ اصلاح مصرف و نحوه استفاده صحیح از منابع موجود و محصولات تکنولوژیک، به صورت الکترونیکی و درقالب سایت، طراحی و اجراء کرده‌ایم.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

علم و آموزش | تبلیغات و روابط عمومی