کد: 13950704137275757

قالیباف در دویست و نودو دومین جلسه شورا عنوان کرد

بانک شهر پشتوانه ای برای شهرداری است

کد: 13950704137275757

https://goo.gl/lCUwmr

، تهران , (اخبار رسمی): شهردار تهران در جریان بررسی لایحه واگذاری شرکت شهروند و نمایشگاه بین المللی شهر آفتاب به بانک شهر گفت: خرید خدمت از بخش خصوصی هزینه ها را کاهش داده و مدیریت را بهینه می کند.

بانک شهر پشتوانه ای برای شهرداری است

به گزارش اخبار رسمی به نقل از اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تهران، محمد باقر قالیباف شهردار تهران در دویست و نود و دومین جلسه شورا و در جریان بررسی اصلاحیه بندی از بودجه سال 95 شهرداری که در بخشی از آن به واگذاری شرکت شهروند و نمایشگاه بین المللی شهر آفتاب به بانک شهر اختصاص داشت گفت: خرید خدمت از بخش خصوصی هزینه ها را کاهش داده و مدیریت را بهینه می کند.
وی با بیان اینکه شهرداری ها غیر دولتی هستند و باید تمامی درآمدهایشان را خودشان کسب کنند اظهار داشت: این ظرفیت در شهر تهران وجود دارد ضمن اینکه بر اساس سیاست های کلان کشور و برنامه های پنجم و ششم و اصل 44 قانون اساسی اصل کوچک سازی به طور حتم باید وجود داشته باشد.
وی تصریح کرد: دو رویکرد در خصوص فعالیت های شهرداری وجود دارد و آن این است که یا خود باید خدمات را تولید و ارائه کند و یا این خدمات را از شهر بخرد که بر همین اساس مباحث کارشناسی مطرح شد و در سال 89 تصمیم بر این شد که شهرداری از این پس به سمت کارفرمائی پیش برود.
وی با اشاره به تجربیات خوب بدست آمده در نتیجه این نوع نگاه گفت: نتایج این اقدامات نشان می دهد ورود بخش خصوصی هزینه ها را کاهش داده و مدیریت را پایدار می کند ضمن اینکه زیر ساخت ها برای ایجاد درآمد پایدار شهر باقی می ماند.
قالیباف در ادامه به موضوع بانک شهر اشاره کرد و گفت: یکی از افتخارات من در مدیریت شهری ایجاد بانک شهر برای شهرداری های سراسر کشور است.
شهردار تهران در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: بانک شهر امروز تبدیل به پشتوانه ای برای شهرداری ها شده است و شهرداری ها با بانک شهر احیا می شوند.
وی گفت: بانک شهر زیر نظر بانک مرکزی است و زیر نظر شهرداری عمل نمی کند با این وجود تمام خدمات خود را به شهرداری ها ارائه می کند.
شهردار تهران تاکید کرد: بانک شهر امروز متعلق به شهرداری ها است و ما باید این بانک را تقویت کنیم.
وی به نمایشگاه بین المللی شهر آفتاب اشاره کرد و گفت: امروز این نمایشگاه به نقطه ای رسیده است که می توان آن را واگذار کرد تا بخش خصوصی آن را سود آور کند البته من معتقدم که باید درصدی از نمایشگاه برای مدیریت شهری باقی بماند.
محمد باقر قالیباف در خصوص فروشگاه شهروند گفت: فروشگاهها برای اینکه سودزا باشند باید زنجیره ای باشند این در حالی است که شهرداری به لحاظ قانونی نمی تواند شهروند را از شهر بیرون ببرد اما بانک شهر این محدودیت را ندارد.
شهردار تهران در خصوص قیمت تمام شده فروشگاهها گفت: در حالی قیمت تمام شده فروشگاههای بخش خصوصی 1.5 درصد است که شهرداری این نرخ را با تمام تلاش به 6 درصد رسانده است و به نظر می رسد شهرداری قادر به کاهش بیش از این نباشد و بر همین اساس باید به بخش خصوصی اجازه ورود داد تا بتواند این قیمت را کاهش دهد.
وی در خصوص پیشنهاد ورود این بخش ها به بورس اظهار داشت: ورود این دو با توجه به قوانین و مقررات به بورس امکان پذیر نیست.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شورای اسلامی شهر تهران

شورای اسلامی شهر تهران جایگاهی حقوقی است که 31 عضو آن از طریق رای مستقیم مردم انتخاب می شوند. وظیقه شورای شهر قانون گذاری و نظارت بر عملکرد مدیریت شهری را بر عهده داشته و یکی از مهمترین وظایف موردی آن انتخاب شهردار برای مدت 4 سال است.

منتشر شده در سرویس:

شهر و جامعه

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.