کد: 13950706140745757

عضو کمیسیون اجتماعی و فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد

ضرورت یکسان سازی نظام پرداخت بازنشستگان

کد: 13950706140745757

https://goo.gl/Ga7VZE

، تهران , (اخبار رسمی): عضو کمیسیون اجتماعی و فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به مشکلات معیشتی بازنشستگان به دلیل برخی تبعیض های پرداختی موجود گفت: یکسان سازی نظام پرداخت بازنشستگان به یکسان سازی زمان پرداخت تبدیل شده که باید مورد توجه جدی مسئولین قرار گیرد.

آینده سازان کشور شرایط بحرانی را سپری می کنند

به گزارش اخبار رسمی به نقل ازاداره کل ارتباطات و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران الهه راستگو در تذکر دویست و نودو سومین شورای اسلامی شهر تهران اظهارداشت: با برنامه ریزی فرهنگی باید زمینه شناسایی ایثارگران و معرفی آنان به عنوان الگوهای اخلاقی و تربیتی به دانش آموزان و دانشجویان فراهم شود.

وی از تجاوز با توپ و تانک به خاک کشور به عنوان تهاجم دیروز دشمن یاد کرد و افزود: اگرچه امروز از توپ و تانک خبری نیست اما این تهاجم با شیوه و رویکردی دیگر تهدیدی برای کشور محسوب شده که مهمترین آن رسانه و شبکه های مجازی است که به علت کنترل ناکافی تیشه به ریشه اخلاق، ارزشها و فرهنگی می زند که برای صیانت و دفاع از آن رشادتهای بسیاری صورت پذیرفته است.

وی با تاکید بر لزوم توجه بیشتر مسئولین به جنگ نرم دشمن و تهاجم فرهنگی، مهمترین وظیفه آموزش عالی و وزارت آموزش و پرورش را تربیت نیروی انسانی کارآمد دانست و گفت: این وزارتخانه ها باید با برنامه ریزی صحیح آموزشی زمینه ارائه آموزشهای لازم به منظور بهره گیری صحیح از شبکه های مجازی و فن آوری نوین را فراهم سازد.

رییس ستاد توان افزایی و حمایت از فعالیت سازمانهای مردم نهاد شهر تهران در ادامه به صرف اعتبارات هنگفت دشمن درجبهه جنگ نرم جهت انحراف جوانان از ارزشهای اخلاقی و بازماندن فرزندان این مرز و بوم از تحصیل و پیشرفت اشاره کرد و گفت: پتانسیل های بالقوه و آینده سازان کشور امروز با حضور در فضای مجازی و استفاده ناصحیح از این تکنولوژی که عامل پیشرفت کشورها بوده شرایط بحرانی را سپری می کنند که از این حیث برنامه ریزان، سیاستگذاران و مسئولین لازم است با اهمیت دادن به این امر مانع از به هدف رسیدن دشمن که همان ابتذال ذهنی و زندگی جوانان و آینده سازان است شوند.

راستگو در ادامه با اشاره به 7 مهر و روز آتش نشان رشادت ها و از خود گذشتگی این قشر از جامعه را یادآور شد و افزود: 9 مهر نیز روز تکریم از بازنشستگانی است که علی رغم تلاش سی ساله جهت پیشرفت و اعتلای کشور امروز به دلیل بسیاری از بی توجهی ها و کم توجهی ها معیشت آنان دچار مشکلاتی شده که لازم است به این مسئله نیز توجه ویژه شود.

وی به چند برابر شدن مخارج زندگی بازنشستگان به دلیل گستردگی خانواده پس از ازدواج فرزندان اشاره کرد و افزود: نمی توان انتظار داشت فردی که در گذشته قادر به تامین مخارج فرزندان خود نبوده امروز با ازدواج فرزندان و گستردگی خانواده و عدم توجه به این مهم در نظام پرداختی به بازنشستگان، دچار مشکلات معیشتی نشود و این درحالی است که همزمان با افزایش سن باید به برخی هزینه های جدید ناشی از کهولت سن،بیماری و کم توانی آنان اشاره کرد.

تبعیض در پرداخت حقوق و مزایای بازنشستگان

رییس کمیته مشارکتهای مردمی شورای اسلامی شهر تهران گرایش بازنشستگان به شغل دوم را نه به دلیل علاقه که از سرناچاری جهت رفع برخی مشکلات موجود عنوان کرد و گفت: تبعیض در پرداخت حقوق و مزایای بازنشستگان به یکی از مشکلات مهم آنان تبدیل شده و این درحالی است که علی رغم وعده های مکرر دولت جهت جبران این مسئله و یکسان سازی نظام پرداخت تنها با یکسان سازی زمان پرداخت مواجه بوده ایم و این امرجای بسی تعجب، تاسف و سوال است.

راستگو با بیان اینکه مسئولین باید پاسخ دهند که با این میزان پرداختی و تورم واقعی کشور قادر به گذران زندگی خود هستند یا خیر افزود: به همین دلایل بوده که سازمان بازنشستگی شهرداری تهران امروز در رسیدگی به بازنشستگان و تکریم آنها پیشتاز بوده و از این حیث لازم است از زحمات سازمان بازنشستگی و برنامه ریزی اصولی آنها تقدیر کرد

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شورای اسلامی شهر تهران

شورای اسلامی شهر تهران جایگاهی حقوقی است که 31 عضو آن از طریق رای مستقیم مردم انتخاب می شوند. وظیقه شورای شهر قانون گذاری و نظارت بر عملکرد مدیریت شهری را بر عهده داشته و یکی از مهمترین وظایف موردی آن انتخاب شهردار برای مدت 4 سال است.

منتشر شده در سرویس:

شهر و جامعه

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.