مرکز ماهر اعلام کرد

شناسایی باج افزار «دونالد ترامپ»

کد: 13950724158466401

https://goo.gl/7QhGPT

، تهران , (اخبار رسمی): مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه‌ای آخرین گزارش مربوط به رخدادهای بدافزاری را اعلام کرد که باج افزار «دونالد ترامپ» یکی از 11باج افزار مهم شناسایی شده در ماه اخیر بوده است.

شناسایی باج افزار «دونالد ترامپ»

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه ای (ماهر) ، باج‌افزارها گونه‌ای از بدافزارها (نرم افزارهای مخرب) به شمار می‌آیند که قادرند به روش‌های مختلف از جمله رمزنگاری، دسترسی قربانی به فایل‌ها یا کل سیستم را محدود کرده و در ازای دریافت باج، محدودیت را برطرف سازند.

سیر رشد باج‌افزارها در سال‌ اخیر بسیار زیاد بوده و روزانه چندین رخداد در این حوزه گزارش می‌شود.

مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه ای (ماهر) در گزارشی آخرین رویدادهای اعلام شده در حوزه باج افزارهای رایانه ای را طی ماه اخیر اعلام کرده است.

برمبنای این گزارش، باج افزار «دونالد ترامپ» یکی از 11 باج افزار مهم شناسایی شده که در جریان انتخاباتی آمریکا ایجاد شده است.

این باج افزار در نسخه آزمایشی خود بوده و اگرچه فعلا باجی برای رمزگشایی فایل ها دریافت نمی کند اما احتمال آنکه از این باج افزار در هرزنامه های انتخاباتی استفاده شود، بسیار زیاد است.

به همین دلیل مرکز ماهر از کاربران خواسته است دقت بیشتری در دریافت ایمیل هایی که حاوی این موضوع است داشته باشند.

این باج افزار از الگوریتم AES برای رمزنگاری فایل ها بهره می برد و فایل های رمزشده آن نیز دارای پسوند (ENCRYPTED) هستند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه‌ای

در بحث انقلاب اینترنت که تغییرات سریعی در زندگی ایجاد کرده است این تغییرات حتی از انقلاب صنعتی هم بیشتر بوده است.در میان این تغییرات، در بحث ارتقا سلامت فرهنگ اینترنت، مشکل اساسی امنیت فضای تبادل اطلاعات بوده ، به‌صورتی که در هر لحظه حجم زیادی از رخدادهای امنیتی در این فضا در حال وقوع است. با توجه به اهمیت پاسخگویی به رخدادهای فضای تبادل اطلاعات داده و ایجاد مراکز پاسخگویی به رخدادهای امنیت کامپیوتر (CSIRT) در کشور های مختلف از جمله کشورهای حوزه خلیج فارس ایجاد مرکزی مشابه در کشور الزامی بنظر می‌رسد لذا تشکیل مرکز CSIRT در سطح وزارتخانه در دستور کار قرار گرفت. در این راستا مرکز امداد و هماهنگی رایانه ای (ماهر) توجه ویژه خود را معطوف به اقدام متقابل با رخدادهای فضای تبادل اطلاعات کرده است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]