اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950801165144680

یک سال پس از آعاز به کار یک استارتاپ رونمایی شد

تصحیح آزمون‌های کتبی با روشی نوین

کد: 13950801165144680

https://goo.gl/RJu3Ap

، تهران , (اخبار رسمی): با راه اندازی سامانه تصحیح آنلاین، پاسخ برگ های چندگزینه ای در آزمون آفلاین ( کاغذی ) به صورت آنلاین انجام می شود.

تصحیح آزمون‌های کتبی با روشی نوین

برای اولین بار درکشور، پس از برگزاری آزمون آفلاین ( کاغذی ) سایر مراحل به صورت آنلاین انجام می شود!

به گزارش اخبار رسمی از روابط عمومی تیک خوان، زمانی را به خاطر آورید که خبری از فن‌آوری حین برگزاری آزمون‌های بزرگ نبود. در آن زمان برای تصحیح آزمون‌های چندگزینه ای، فوق ابتکاری که به کار می‌رفت، این بود که روی یک پاسخ‌نامه، جای گزینه‌های درست را خالی می‌کردند، این برگه را روی تک تک پاسخ‌نامه‌ها می‌گذاشتند سپس تعداد پاسخ‌های درست، اشتباه و بی‌پاسخ را مشخص می‌کردند و بعد به صورت دستی و با سختی و شاید هم در مواردی با اشتباه، نمره‌ی هر دانش‌آموز و داوطلب آزمون را مشخص می‌کردند.

به تدریج، اما پای فناوری به همه مؤسسات آموزش وغیر آموزشی خُرد و کلان هم باز شد. تا جایی که الان بسیاری از آنها از شیوه‌های استانداردی برای برگزاری آزمون‌ها، تصحیح آنها و تحلیل نتایج استفاده می‌کنند.

بر اساس این گزارش، سایت تیک‌خوان دراین حوزه، امکان تازه ای را شروع کرده و برای اولین بار درکشور، پس از برگزاری آزمون آفلاین ( کاغذی ) سایر مراحل به صورت آنلاین انجام می شود.

این سامانه در مدت کوتاهی توانسته نظر بسیاری از مشاوران آموزشی مدارس، موسسات آموزشی و حتی واحدهای آموزش سازمان های دولتی و خصوصی را جلب کند. اما دلیل این استقبال چیست؟

فرض کنید که یک دبیر هستید و تعدادی سؤال طراحی کرده‌اید و می‌خواهید از یک کلاس 30 نفره، امتحان بگیرید یا صاحب یک مؤسسه آموزشی بزرگ هستید و می‌خواهید با شیوه‌ای استاندارد که شبیه آزمون‌های کنکور دانشگاه‌ها باشد، آزمون برگزار کنید. در این صورت تیک‌خوان واقعا به کارتان می‌آید و خوشبختانه فرآیند ساده‌تر از چیزی است که فکر می‌کنید، نه نیاز به مهارت‌های برنامه‌نویسی دارید و نه تجهیزات سخت‌افزاری خاص، نه خرید نرم‌افزار .

بر اساس این گزارش، مراحل کار در این سامانه هم به این روش است که 3 مرحله کار خواهید داشت.

ابتدا ساخت پاسخنامه است و می‌توانید در زمانی کمتر از یک دقیقه پاسخنامه یا پاسخ‌برگ‌های آزمونتان را بسازید و به سرعت تمام پاسخ‌برگ‌‌‌‌ها را پرینت کنید. فقط کافی است اطلاعات اصلی آزمون مانند نام، تاریخ و گروه داوطلبان آزمون را وارد کنید.

مرحله بعد  آپلود است و کافی است تا پاسخ‌برگ‌های شما در تیک‌خوان آپلود شود تا کار تصحیح در همان لحظه به پایان برسد. با قدرت تشخیص تیکخوان نیازی به اسکن با کیفیت بالاتر از 100dpi نیست تا در اثر حجم بالای تصاویر فرآیند آپلود طولانی شود این حجم حدود 8 درصد حجم تصایری است که با تلفن همراه خود می‌گیرید. همچنین هیچ نیازی به دسته‌بندی یا مرتب سازی برگه‌های اسکن شده نیست.

مرحله آخر هم گزارش گیری است. به محض اتمام تصحیح که هم زمان با اتمام آپلود است گزارش عملکرد داوطلبان آماده خواهد بود. گزارش‌های تیک‌خوان فراتر از یک‌سری اعداد ساده از عملکرد شماست. تیک‌خوان می‌تواند به شما برای داشتن تحلیلی کامل از آزمون‌تان کمک نماید.

در مجموع می توان مزایای این روش آنلاین را در آنی بودن ،امنیت و رازداری،دقت ودسترسی داوطلبان خلاصه کرد.

لازم به ذکر است که پس از ثبت نام می توانید یک آزمون خود را به صورت رایگان برگزار و پس از اعلام رضایت از سامانه با تیکخوان همراه شوید.

 

 

 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

تیکخوان

تیک خوان سرویس آنلاین تصحیح پاسخ برگ های چهار گزینه ای است که در همان لحظه به شما گزارش میدهد. گزارشات تیک خوان فراتر از یک سری اعداد ساده است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

علم و آموزش