کد: 13950808171000026

مسائل و موضوعات جاری نظام بانکی بررسی شد

برگزاری نخستین جلسه شورای بانک‌های خصوصی

کد: 13950808171000026

https://goo.gl/9MyzrX

، تهران , (اخبار رسمی): اولین جلسه شورای هماهنگی بانک‌ها و موسسات اعتباری خصوصی، روز سه‌شنبه چهارم آبان ماه به میزبانی بانک کارآفرین و با حضور مدیران عامل بانک‌ها و موسسات اعتباری خصوصی برگزار شد.

برگزاری نخستین جلسه شورای بانک‌های خصوصی

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی بانک کارآفرین، در ابتدای این نشست  آیت‌اللهی مدیرعامل بانک کارآفرین با خیرمقدم و تقدیر از حضور مدیران عامل بانک‌ها و موسسات اعتباری خصوصی، بر ضرورت گردهمایی مدیران نظام بانکی کشور به منظور ایجاد هماهنگی و افزایش تعامل بین آنها تاکید کرد و افزود: تداوم برگزاری این جلسات، موجب افزایش توانمندی بانک‌ها در ارائه خدمات بیشتر و بهتر به مشتریان شده و سهم بانک‌ها در تقویت بنیان‌های اقتصادی کشور را افزایش خواهد داد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، اقدام بانک‌ها و موسسات اعتباری خصوصی در رعایت نرخ‌های علی‌الحساب سود سپرده‌ها و تسهیلات بانکی را اقدامی ستودنی برشمرد و اظهار امیدواری کرد که این رویه در نظام بانکی فراگیر شود.

در ادامه جلسه  کوروش پرویزیان مدیرعامل بانک پارسیان و رئیس شورای عالی کانون بانک‌ها و موسسات اعتباری خصوصی، ضمن تقدیر از  آیت‌اللهی مدیرعامل بانک کارآفرین برای برگزاری جلسه، با انتقاد از هجمه‌هایی که اخیراً از سوی برخی رسانه‌ها و مجامع کشور متوجه بانک‌ها شده است، بر ضرورت فعال نمودن بخش روابط عمومی کانون بانک‌ها و موسسات اعتباری خصوصی تاکید و پیشنهاد کرد مدیران محترم بانک‌ها و موسسات عضو کانون، از شرکت در مجامع به منظور بیان واقعیات و مشکلات موجود دریغ نکنند.

بر اساس این گزارش در این نشست مسائل و موضوعات جاری نظام بانکی، از جمله عدم وجود شرایط لازم برای آزادسازی املاک و دارایی‌های ثابت و تبعات آن در اجرای مفاد ماده 16 قانون رفع موانع تولید، اهتمام بانک‌های خصوصی در جهت اجرای ارجاعات تکلیفی بانک مرکزی و دولت و مشکلات موجود در این زمینه، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در پایان جلسه، دیدگاه‌ها و پیشنهادهای حاضرین در خصوص هر یک از موارد و مشکلات مترتب بر سیستم بانکی مطرح، و تصمیمات لازم در خصوص آنها اتخاذ شد.

بر اساس این گزارش، در این نشست جلال رسول‌اف مدیرعامل بانک آینده، کوروش پرویزیان مدیرعامل بانک پارسیان، سید احمد طاهری بهبهانی مدیرعامل بانک سامان، غلامحسین تقی‌نتاج مدیرعامل بانک قوامین، عباس عسکرزاده مدیرعامل بانک حکمت ایرانیان، عبدالمجید پورسعید مدیرعامل بانک ایران‌زمین، خسرو خواجه‌حسنی مدیرعامل بانک گردشگری، علیرضا عاطفی‌فر مدیرعامل بانک دی، مرتضی حمصیان مدیرعامل موسسه اعتباری توسعه، علی‌اصغر سفری مدیرعامل بانک اقتصاد نوین، آیت‌الله ابراهیمی مدیرعامل بانک انصار، عطاءاله آیت‌اللهی مدیرعامل بانک کارآفرین، جواد فهیمی‌پور قائم مقام مدیرعامل موسسه اعتباری کوثر، سید امین جوادی مدیرعامل بانک ملل، مصطفی بهشتی‌روی عضو هیات مدیره بانک پاسارگاد، قربان دانیالی قائم مقام مدیرعامل بانک سینا، محمدتقی جمالیان مشاور مدیرعامل بانک خاورمیانه، احمد درخشنده قائم مقام مدیرعامل بانک شهر، و محمدرضا جمشیدی دبیرکل کانون بانک‌ها و موسسات اعتباری خصوصی حضور داشتند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

بانک کارآفرین

بانک کارآفرین فعالیت خود را در ابتدا به صورت موسسه اعتبار غیر بانکی در سال 1378 آغاز کرد. پس از تصویب قانون تاسیس بانک غیر دولتی و اعلام ضوابط آن، در سال 1380 مجوز خود را در یافت کرد.

منتشر شده در سرویس:

بانک، بیمه و سرمایه