کد: 13950824183146555

پالت پلاستیکی و وظیفه آن در حمل و نقل

کد: 13950824183146555

https://goo.gl/J2nCMP

، تهران , (اخبار رسمی): پالت ها نقش پشتیبانی حیاتی را در جابه‌جا کردن اکثر کالاها ایفا می کنند البته کیفیت و نوع پالت ها به فاکتور هایی مثل زمان حمل، ایمنی، کیفیت محصول و هزینه ها بستگی دارد.

استفاده از پالت پلاستیکی در حمل و نقل و نگهداری کالا

انتخاب درست در خرید پالت پلاستیکی فرآیند اجرا و حمل و نقل را بسیار هموار می کند اما اگر انتخاب بدی در مورد پالت داشته پاشیم علاوه بر هزینه های غیر قابل توجیه مشکلات را نیز افزایش می دهد.

به گزارش اخباررسمی به نقل شرکت پترو پالت کاسپین انبار های بسیار بزرگ در سطح ایران وجود دارند که جابه جایی کالا درآن ها بسیار زیاد است. شرکت هایی که در سیستم جابه جایی شان از پالت پلاستیکی استفاده می کنند هزینه های حمل و نقل را کاهش می دهند و همچنین سرعت کار را بسیار بالا می برند.

پالت های پلاستیکی همانند اسب های کاری می مانند ؛ آنها برای کارهای بسیار و مداوم ساخته شده اند پالت پلاستیکی دائما در حال جابجایی  پرتاب شدن به کنار و افتادن قرار می گیرد. پالت ها نقش پشتیبانی حیاتی را در جابجا کردن اکثر کالاها ایفا می کنند، پالت های پلاستیکی همانند چسب با کارخانه جات شرکت های پخش تولیید کنندگان و صنایع لجستیکی اتصال خورده است و بدون پالت پلاستیکی زنجیره تامین عمل نمیکند .

کیفیت و نوع پالت ها به فاکتور هایی مثل زمان حمل، ایمنی، کیفیت محصول و هزینه ها بستگی دارد. پالت ها در اشکال با سایز و مواد مختلف عرضه می گردد. انتخاب درست در خرید پالت پلاستیکی فرآیند اجرا و حمل و نقل را بسیار هموار می کند اما اگر انتخاب بدی در مورد پالت داشته پاشیم علاوه بر هزینه های غیر قابل توجیه مشکلات را نیز افزایش می دهد. می شود مثالی در انتخاب نا مناسب پالت زد؛ مثلا در صورت انتخاب پالت نامناسب باعث از دست دادن محصولات تولیدی می شود.

در بعضی از صنایع انتخاب پالت پلاستیکی به محصول پایانی بستگی دارد به عنوان مثال در صنایع غذایی نوشیدنی و دارو سازی معمولا از جک پالت برای حمل و نقل استفاده می کنند و آن ها از پالت های جک خور همیشه استفاده می کنند  اما در صنایع پتروشیمی فقط از پالت های لیفتراک خور استفاده می کنند.

انتخاب هوشمندانه در پالت

بعضی شرکت ها انتخاب پالت هایشان به انبار و سیستم های پخش شان بستگی دارد. در بعضی موارد دیگر مصرف کنندگان پالت جنبه های مثبت و منفی یک پالت را می سنجند و بعد تصمیم به انتخاب پالت با توجه به نیازشان انجام می کنند.
چوب یکی از سنتی ترین و محبوب ترین انواع پالت می باشد. پالت های چوبی از عمر خوبی نسبتا برخوردار هستند و همچنین قدرت کافی جهت حمل یک تن کالا را دارد و از همه مهمتر قیمت پایین تری نسبت به پالت پلاستیکی یا پالت فلزی و آلمینیومی دارد.

اما از نکته های منفی آن می توان به مواردی مثل آتش سوزی عدم رعایت بهداشت و پوسیدگی اشاره کرد .

اکثر کمپانی ها از پالت 4 طرفه استفاده می کنند پالت 4 طرفه یعنی از هر 4 طرف آن بتوان پالت را با لیفتراک جابه‌جا کرد.

دستاورد های پلاستیک در زمینه حمل و نقل

پالت چوبی یک انتخاب سنتی می باشد اما با پیشرفت صنعت پلاستیک در ایران و جهان پالت پلاستیکی هم به عرصه حمل و نقل کالا وارد شد و یک انتخاب قابل قبول می باشد.

در مقایسه پالت چوبی و پالت پلاستیکی،  پالت پلاستیکی خرابی کمتری نسبت به پالت چوبی دارد و جراحات کمتری به کارگران وارد می کند و همچنین طول عمر بالاتری دارند اما بعضی از شرکتها هنوز به این فواید نرسیده اند و مقداری زمان می برد تا متوجه شوند که استفاده از پالت پلاستیکی نوعی سرمایه گذاری است.

اگرچه پالت پلاستیکی گرانتر از پالت چوبی می باشد اما آن ها مستحکم تر با دوام تر و سبکتر از پالت چوبی می باشند همچنین آن ها دافع آب (ضد آب ) مقاوم در برابر آتش و تجدید پذیر می باشند.

همچنین آنها به دلیل عدم شکستگی و نداشتن میخ و چوب شکسته صدمات کمتری در انبارهای کالا به محصولات و کارگران وارد می کنند. همچنین پالت های پلاستیکی به دلیل اینکه می توان اسم شرکت ها را روی آن حک کرد و رنگ آن را نیز تغییر داد کمک شایانی در زنجیره تامین و پخش در تمام دنیا نموده است .

همچنین یکی از مزایای دیگر پالت پلاستیکی این است که حافظ محیط زیست می باشد و مانع قطع درختان می شود که برای ساخت پالت چوبی به کار می رود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

پترو پالت کاسپین

شرکت پترو پالت کاسپین مجهز به دستگاه های آلمانی 2700 تن می باشد که قابلیت تزریق تا 20 کیلو گرم را دارا می باشد از این رو با تکیه بر داشتن دستگاه قدرتمند تزریق پلاستیک توانسته پالت های پلاستیکی را با وزن های مختلف به بازار عرضه کند در حال حاضر پالت های ارایه شده توسط ما از پالت پلاستیکی با وزن 9 کیلو گرم تا پالت پلاستیکی با وزن 15 کیلو گرم تولید می شود

منتشر شده در سرویس های:

صنعت و تولید | مسکن و ساختمان