اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950907191470040

با حمایت از فیلمسازان استان‌های مختلف کشور

تولیداتی با موضوع مفاخر ایران زمین کلید می‌خورد

کد: 13950907191470040

https://goo.gl/PRMf94

، تهران , (اخبار رسمی): مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران از ساخت فیلم‌هایی با موضوع بررسی زندگی، آثار و جایگاه مفاخر فرهنگی، دینی و ملی ایران تا پایان سال جاری خبر داد.

تولیداتی با موضوع مفاخر ایران زمین کلید می‌خورد

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، به منظور حمایت از جایگاه خاص مفاخر و بزرگان ایرانی-اسلامی این انجمن درنظر دارد ساخت فیلم‌های کوتاه مستند 15 دقیقه‌ای با موضوع نکوداشت بزرگان کشور در تمامی دفاتر استانی را در دستور کار خود قرار دهد.

فرید فرخنده کیش با اشاره به منویات اخیر وزیرفرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص ضرورت توجه به پایگاه محکم و غنی بزرگان فرهنگی، دینی و ادبی ایران، با ابراز رضایت از این رویداد خجسته اظهار امیدواری کرد که با حمایت ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها، این پروژه بتواند چهره ملی و سراسری به خود بگیرد.

دبیر سی‌وسومین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران با اشاره به عقد تفاهم‌نامه‌هایی با ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان، منطقه آزاد قشم و همچنین شهرداری رشت، از پروژه‌هایی مانند «ساخت مستند از هفت چهره» استانی با حضور سینماگران بومی سخن گفت که حاصل آن تولید 14 اثر کوتاه مستند و داستانی ظرف مدت یک سال آینده خواهد بود.

وی همچنین اشاره کرد: این انجمن آمادگی دارد در صورت همراهی و مشارکت دیگر استان‌ها و ظرفیت بخش‌های دیگر، این پروژه ملی را گسترش دهد.

به منظور تحقق این هدف والا و درنخستین گام، مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران تفاهمنامه‌ای را با  اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ هرمزگان منعقد کرده است.

بر اساس این تفاهمنامه که به امضای علیرضا درویش‌نژاد (مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان)، سید مهدی موسوی (مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم) و فرید فرخنده‌کیش (مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران) رسیده است، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان و منطقه آزاد قشم از تولیدات انجمن سینمای جوانان استان هرمزگان در قالب پروژه "هفت چهره شاخص استان هرمزگان" حمایت مالی خواهند کرد.

انجمن سینمای جوانان استان هرمزگان نیز بر اساس پروژه "هفت چهره شاخص استان هرمزگان" موظف به تولید 14 اثر کوتاه، مستند و داستانی ظرف مدت یک سال خواهد بود.

فرید فرخنده‌کیش با ابراز رضایت از این‌ اتفاق فرخنده، این امید را دارد که با حمایت ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سایر استان‌ها این پروژه‌ بتواند چهره‌ ملی به خود بگیرد و در ادامه مسیر ساخت فیلم‌های موضوعی این چنینی به دفاتر استانی انجمن در سراسر کشور بسط پیدا کند.

گفتنی‌ست، کلیه پژوهش‌های این پروژه به پایان رسیده و هم اکنون آثار در دست تولید هستند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

انجمن سینمای جوانان ایران

پس از پیروزی انقلاب اسلامی و در سال 1364 ، انجمن سینمای جوانان ایران با حمایت معاونت امور سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، فعالیت خود را از سر گرفت و با هدف تشویق نوجوانان و جوانان ایرانی به هنر عکاسی و فیلم سازی اقدام به جذب علاقه مندان نمود.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

سینما و تئاتر