اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13951014213635575

رئیس روابط عمومی فدراسیون فوتبال پاسخ سرمربی پرسپولیس را داد

با انجام مصاحبه نباید دیگران را عامل ناکامی بدانیم

کد: 13951014213635575

https://goo.gl/Vj4EJ2

، تهران , (اخبار رسمی): رئیس روابط عمومی فدراسیون فوتبال درباره مطالبی که سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس مطرح کرده، به نکاتی اشاره کرد.

با انجام مصاحبه نباید دیگران را عامل ناکامی بدانیم

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی فدراسیون فوتبال، امیر حسین حسینی - رئیس روابط عمومی فدراسیون فوتبال گفت:  روز گذشته سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس مطالبی را در خصوص بخش های مختلف فوتبال کشور اعم از سازمان لیگ، فدراسیون فوتبال، باشگاه مربوطه و سرمربی تیم ملی فوتبال عنوان کرد. البته این موضوع از ایشان مسبوق به سابقه بوده و از این رو فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ از آنجائیکه همواره تمام هم و غم و تلاشش در راستای آرامش فضای فوتبال کشور است، تمام تلاش خود را به کار گرفت تا از طریق ارائه پاسخ های منطقی  و به دور از احساس فضای آرامی را برای فوتبال کشور ایجاد کند.
وی ادامه داد: همانگونه که پیش از این بارها مسئولان فدراسیون و سازمان لیگ اعلام کرده اند، در سال جاری مسابقات مقدماتی جام های جهانی و به خصوص جام جهانی 2018 روسیه، مسابقات لیگ، جام حذفی و لیگ قهرمانان آسیا برگزار می شود و قطعا همه بخش های فوتبال اعم از تیم ملی، سازمان لیگ و باشگاهها شرایط متفاوت و سخت تری را نسبت به سالهای گذشته خواهند داشت و قطعا انجام مصاحبه و دخالت دادن دیگران در مشکلات داخلی نه تنها مشکلی را حل نمی کند بلکه موجب نگرانی و تشویش ذهن فوتبال دوستان کشور خواهد شد.
وی در ادامه بیان کرد: باشگاه پرسپولیس و تیم ملی فوتبال هر دو هواداران پر شماری دارند و این تیم در لیگ قهرمانان آسیا حضور دارد، نگاه فدراسیون فوتبال به این تیم نیز ملی است. البته محدودیت برای همه باشگاهها و حتی تیم ملی فوتبال وجود داشته و فراموش نکرده ایم که در ابتدای فصل با وجود همین شرایط و علیرغم اینکه سازمان لیگ برنامه مسابقات را به تمامی باشگاهها اعلام و نظرات را دریافت کرده بود، اقدام به لغو اردوی تیم ملی برای حمایت از باشگاهها کرد.
حسینی گفت: از همین رو انجام مصاحبه های گاه و بیگاه و پیش از هر اردوی تیم ملی، قطعا موجب نگرانی هواداران تیم ملی و ایجاد شرایط سخت برای تیم ملی می کند. چرا که همه آنها انتظار دارند که این تیم بتواند با رقبای قدرتمند خود مسابقات خوبی را برگزار کرده و به جام جهانی صعود کند. این امر نه تنها خواسته فدراسیون و باشگاهها است و موجب رونق فوتبال کشور خواهد شد بلکه از آن مهمتر خواسته ایرانیان عزیز در کشور و اقصی نقاط دنیا است.
وی در ادامه بیان کرد: لازم به توضیح است بازیکنان پس از اردوی تیم ملی فوتبال بزرگسالان در بهترین شرایط آمادگی جسمانی و بیشترین میزان دوندگی در باشگاههای خود حضور پیدا می کنند و بارها رسانه های گروهی از آمادگی کامل بازیکنان و درخشش انها در باشگاه های خود چه در مسابقات لیگ های داخلی و چه در مسابقات لیگ های اروپایی برای بازیکنان لژویونر اشاره کرده اند. اردوهای تیم ملی فوتبال با علمی ترین شکل و با در نظر گرفتن کوچکترین نکات پزشکی و فنی انجام می شود و بازیکنان لحظه به لحظه در حال کنترل و نظارت کادر پزشکی و فنی تیم ملی فوتبال هستند و از این لحاظ بیان مطالبی در خصوص آماده نبودن بازیکنان جای تعجب داشته و قطعا فرافکنی و عدم پذیرش حقیقت است. البته نکته جالب دیگر اینجاست که بسیاری از مربیان لیگ مصاحبه کرده اند که چرا سرمربی تیم ملی از تیم شان بازیکنان کمتری را دعوت کرده اما سرمربی باشگاه پرسپولیس از دعوت بازیکنان بیشتر این تیم ابراز ناراحتی می کند که این موضوع نیز خود جای سوال و تعجب دارد.
وی در ادامه خاطر نشان کرد: از سویی دیگر گاهی اوقات برنامه های تیم ملی فوتبال تحت شرایط و مسائل غیر ورزشی تغییر می کند و فدراسیون فوتبال نیز همیشه سعی کرده بهترین امکانات را برای بازیکنان در اردوهای تیم ملی در نظر بگیرد تا بازیکنان با بهترین شرایط در اختیار باشگاههای خودشان قرار بگیرند. از این رو فدراسیون همیشه از بهترین هتل ها و پروازها و حتی برای جلوگیری از آسیب های احتمالی بازیکنان از پرواز چارتر و بلیط های فرست کلاس برای ملی پوشان استفاده می کنند تا شاهد حضور بازیکنان در بهترین وضعیت پس از اتمام اردوها باشیم.
حسینی در ادامه با ابراز تاسف از اظهارات سرمربی پرسپولیس در مورد بازی ایران و سوریه در مالزی گفت: جای تعجب و تاسف دارد که وقتی همه اهالی فوتبال و حتی سایتهای بین المللی به شرایط سخت، نامطلوب و نامناسب ورزشگاه دیدار ایران و سوریه اشاره کردند و تیم ملی و بازیکنان آن در این دیدار بهترین عملکرد را داشتند، در حالیکه ایشان بدون اشاره به این شرایط از عملکرد تیم ملی انتقاد کرده اند. به نظر میرسد سرمربی پرسپولیس این دیدار را ندیده و تنها نتیجه آن را به وی اطلاع داده اند. این در حالی است که تیم ملی در مسابقات مقدماتی جام جهانی به بهترین شکل ممکن و با زیباترین بازیها به اذعان کارشناسان به دیدار حریفان خود رفته است.
رئیس روابط عمومی فدراسیون فوتبال گفت: اینکه در مصاحبه های خود دیگران را مقصر جلوه دهیم به هیچ عنوان کار درستی نیست، چرا که همه تیم ها بنا بر برنامه منسجم و منظمی که سازمان لیگ تنظیم کرده در شرایطی عادلانه و مساوی با یکدیگر به رقابت می پردازند و چنانچه تیمی بتواند در رده های بالا در جدول و در نیم فصل حضور داشته باشد، قطعا مسئولیت فنی حفظ جایگاهش بر عهده همان باشگاه و کادر فنی مربوط به آن بوده و این موضوعی است که همه دنیا آن را پذیرفته و نباید از اکنون زمینه توجیه ناکامی های آتی را به وجود آورد و دیگران را عامل آن شرایط که هنوز رخ نداده است دانست. سرمربی تیم ملی و همکارانش به صورت کامل مسابقات لیگ را با دقت و موشکافانه زیر نظر در داشته و بیان عدم توجه و دیدن آنها به هیچ عنوان واقعیت نداشته و خلاف واقع است.
وی در ادامه بیان کرد: اردوی نخست تیم ملی به مدت 26 برگزار شد. اردو ی دوم  و سوم تیم ملی فوتبال هر کدام به مدت 11 روز برگزار شده و این در حالیست که مسابقات لیگ جریان داشته و تنها این تعداد روزها باعث وقفه در لیگ بود. در مقایسه با دیگر کشورهای رقیب در رقابتهای مقدماتی جام جهانی مانند کره جنوبی، امارات، قطر و ژاپن، لیگ ایران تعطیلی کمتری داشته است و در هر دوره لیگ حداقل 4 هفته مسابقات برگزار و سپس تعطیل شده است. این تغییر از سال گذشته به باشگاهها اعلام شده و موضوع جدیدی نبوده است.
رئیس روابط عمومی فدراسیون فوتبال گفت: تیم پرسپولیس با همین تقویم و برنامه ریزی مقام اول را در نیم فصل مسابقاتی به دست آورده و اگر اعتراضی بوده، باید در شروع فصل مسابقاتی صورت می گرفته نه اکنون. تمام حریفان ما در جام جهانی از تعطیلات ژانویه استفاده کرده و اردو برگزار کرده اند و سازمان لیگ برتر به خاطر همکاری با باشگاهها، مسابقات هفته شانزدهم را از روز 21 و 22 دیماه به 23 و 24 دیماه منتقل کرد تا بازیکنان تیم ملی به مدت یک هفته و قبل از شروع مسابقات در اختیار باشگاههایشان باشند. ضمن اینکه فاصله بازیهای تیم پرسپولیس و مابقی تیم ها حداقل  5 روز به 5 روز بوده و نه به مدت 4 روز که سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس اعلام کرده است.
حسینی در پایان تاکید کرد: در حال حاضر یکی از مهمترین دغدغه های فدراسیون فوتبال حمایت از تیم ملی و برگزاری منظم اردوهای آن است و قطعا حضور در جام جهانی باعث بیشتر دیده شدن فوتبال ایران می شود. همانطور که دیدیم در مقایسه با پیش از جام جهانی 2014 روسیه تعداد بازیکنان بیشتری از ایران به عنوان لژیونر در اروپا بازی می کنند و هر روز هم بر میزان درخشش آنها افزوده می شود. انجام مصاحبه با اهداف مختلف و دخالت دادن دیگران در عدم نتیجه گیری های اینده هیچگاه به سود فوتبال نبوده و توصیه ما به همه مربیان محترم این است که به جای مصاحبه بر روی مسایل فنی خود تمرکز داشته باشند. البته مصاحبه ها سرمربی پرسپولیس علاوه بر برخی مسایل فنی حاوی موارد دیگری نیز هست که نیاز به پاسخگویی و روشنگری فدراسیون نداشته و قطعا توسط ارکان قضایی فدراسیون مورد رسیدگی قرار می گیرد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران

فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران (مخفف انگلیسی: FFIRI، کد فیفا: IRN)‏ یک سازمان مردم‌نهاد در ایران است که امور مربوط به فوتبال در ایران را اداره می‌کند.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

تازه‌های ورزش