اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13951019216845757

مهدی چمران بیان کرد

حل معضل ترافیک درگرو توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی

کد: 13951019216845757

https://goo.gl/ZiHTg6

، تهران , (اخبار رسمی): رییس شورای اسلامی شهر تهران گفت: دولت می بایست از محل فایناس و یا یک میلیارد دلار صندوق ذخیره ارزی که سهم مترو تهران است نسبت به توسعه و نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی شهر تهران اقدام کند.

حل معضل ترافیک درگرو توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی

به گزارش اخبار رسمی به نقل از اداره کل ارتباطات و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران مهدی چمران در سیصدو نوزدهمین جلسه شورا با اشاره به کمبود ناوگان حمل و نقل عمومی در شهر تهران گفت: در حال حاضر زیر ساخت های مورد نیاز برای حمل و نقل عمومی کارا در شهر تهران فراهم شده است همچنان که دو خط مترو 6 و 7 در آستانه بهره برداری قرار دارد اما مشکل اینجا است که واگن برای جابجایی مسافران در این خطوط وجود ندارد.
وی ادامه داد: در حال حاضر بیش از 3 میلیون مسافر از طریق خطوط مترو جابجا می شوند که کمبود واگن ها سبب تاخیر در فاصله زمانی حرکت قطار ها می شود.
رییس شورای اسلامی شهر تهران گفت: این در شرایطی است که شهرداری تهران نزدیک به 2 هزار میلیارد تومان در توسعه مترو در سال جاری هزینه کرده است و دولت نیز می بایست همپای این مبلغ در راستای توسعه مترو و فراهم آوردن تجهیزات کمک کند اما متاسفانه نه امسال بلکه سالهای های قبل نیز اعتبار مورد نیاز از سوی دولت تخصیص داده نشده است.
چمران تصریح کرد: وقتی توسعه سخت افزاری مترو محقق می شود اما واگنی برای جابجایی مسافران نیست طبیعی است که معضل ترافیک حل شدنی نباشد.
رییس شورای اسلامی شهر تهران گفت: در جلسه چهارشنبه با وزیر کشور و مسئولان ذیربط نیز این موارد را توضیح دادیم که مورد پذیرش از سوی وزیر کشور و دیگر مسئولان قرار گرفت.
چمران خاطر نشان ساخت: تخصیص اعتبارات از سوی دولت کار سختی نیست و می توانند این اعتبارات را یا از محل تامین فاینانس ها و یا از محل یک میلیارد دلار صندوق ذخیره ارزی که قبل تر ها تصویب شده تخصیص دهند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شورای اسلامی شهر تهران

شورای اسلامی شهر تهران جایگاهی حقوقی است که 31 عضو آن از طریق رای مستقیم مردم انتخاب می شوند. وظیقه شورای شهر قانون گذاری و نظارت بر عملکرد مدیریت شهری را بر عهده داشته و یکی از مهمترین وظایف موردی آن انتخاب شهردار برای مدت 4 سال است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

شهر و جامعه